korzan

W drugim zeszycie Teresa Torańska rozmawia
z Tadeuszem Mazowieckim, Janem Krzysztofem Bieleckim, z Jackiem Merklem, Janem Rulewskim oraz Piotrem Szczepanikiem, który był szefem zespołu współpracy ze środowiskami twórczymi w Kancelarii Prezydenta Lecha Wałęsy od maja do listopada 1991 roku.

źródło opisu: http://toranska.newsweek.pl/

źródło okładki: http://toranska.newsweek.pl/

Bucik | 2014-03-30
Przeczytana: 30 marca 2013

Na potrzeby Newsweeka bestseller Torańskiej "My" został podzielony na dwie części.
W drugiej na szczególną uwagę zasługuje wywiad z Tadeuszem Mazowieckiem. Możemy z niego poznać kulisy kierowania pierwszym niekomunistycznym rządem. Tadeusz Mazowiecki na co dzień oszczędny w słowach tu za sprawach genialnej Torańskiej wyjawia wiele szczegółów.
M.in. możemy dowiedzieć się jak początki rządzenia były konsultowane z Moskwą i jak Mazowiecki wraz ze swoimi doradcami starał się balansować stanowiskiem rządu pośród niepewnej sytuacji międzynarodowej jak i ciągle "strzelającego fochy" prezydenta Wałęsy.
Polecam wszystkim zainteresowanym bieżącą historią Polski

Olanzapine | 2016-02-10

Ciekawe wywiady, lektura przyjemna mimo iż niektórych ludzi kompletnie nie znam.

Bartek | 2013-03-04

Ja, My, Oni