Anatomia władzy

Wydawnictwo: Czerwone i Czarne
978-83-7700-003-8
polityka, marketing, władza
Krzysiek W

"Anatomia władzy" to książka o wpływie marketingu, pijaru na politykę, dziennikarstwo, reklamę. Eryk Mistewicz, najbardziej ceniony w Polsce konsultant polityczny w rozmowie z Michałem Karnowskim zdradza kuchnię marketingu. Opowiada, jak się wygrywa wybory, jak pokonać rywala w debacie wyborczej, mówi też, dlaczego dziennikarze wymrą w ciągu kilku lat. A oprócz tego jest to pierwsza książka wideo w Polsce. Książka do czytania i do oglądania przez telefon komórkowy. Obok tekstu znajdują się małe kwadraciki. To fotokody. Potrafi je czytać każda komórka. Wystarczy najechać obiektywem komórki na fotokod i wyświetlą się na ekranie telefonu materiały filmowe. W ten sposób przenosimy się w gorącą atmosferę kampanii wyborczych, sporów PR-owców i ludzi marketingu. Czytając o debatach prezydenckich, możemy zobaczyć fragmenty przedwyborczych debat, o których rozmawiają autorzy książki. Wchodzimy za kulisy kampanii. Oglądamy wypowiedzi Aleksandra Kwaśniewskiego i Lecha Wałęsy, Silvio Berlusconiego, Janusza Palikota, Romana Giertycha i wielu innych.

Anna-Maria Kramarz | 2014-05-06
Przeczytana: 28 kwietnia 2014

Żyjemy w świecie opowieści. Historii. Narracji. Tworzymy je sami i otrzymujemy od innych. Pochłonięci przez historię, opowiadamy ją dalej. Tweetujemy, wrzucamy post na Facebooku, opowiadamy znajomym z pracy i uczelni. Temat ciśnie nam się na usta, wypływa samoistnie, wyrywa się, by iść w świat dalej. Płoniemy naszą opowieścią. Rozentuzjazmowani, o błyszczących oczach, zafascynowani. Nigdy nie obojętni.

To jest właśnie moc dobrze skrojonej historii. To jest moc historii, która sprawia, że w markecie sięgasz po napój w czerwonej puszce. Moc historii, dzięki której bardziej od kolejnej komisji śledczej obchodzi Cię najnowszy wpis na blogu córki premiera. Moc, która powoduje, że przy urnie wyborczej zakreślasz odpowiedni kwadracik. Myślisz, że to niemożliwe? Że sam sobie jesteś sterem i okrętem, sam podejmujesz wybory, czy to żywieniowe, czy polityczne?

Czytaj dalej.

hcrzeznik | 2012-04-22
Przeczytana: 22 kwietnia 2012

Świetna książka. Proces dochodzenia do władzy i mechanizmy rządzenia wydają się bardziej zrozumiałe. Nie będę już taki bezbronny i nieświadomy. Szkoda ,że połowa linków nie działa.

Dekadent | 2014-03-05
Przeczytana: 2010 rok

Podobała mi się ta książka.

Rafał Głogowski | 2012-10-18

Efekciarstwo i nuda.