boromir, syn gondoru, gondor
Czytam

Opowieść o alternatywnych losach Boromira. Mega fanfik w świecie Władcy Pierścieni.

Jak potoczy się wojna, jeśli Boromir nie zginie w obronie Merrego i Pippina, a razem z nimi trafi do orczej niewoli?

I wydanie, twarda okładka.

źródło opisu: źródło własne

źródło okładki: zdjęcie autorskie

lele55 | 2015-03-14
Na półkach: Przeczytane, Fantasy itp.

Boromir żyje!

Jeśli czytając "Władcę Pierścieni" lub oglądając filmy Petera Jacksona choć trochę zasmucił Cię los Boromira (podejrzewam, że większość osób szuka przy tej scenie chusteczek), jeśli zastanawiałeś się co by było,gdyby przeżył: czy pozwoliłby Aragornowi objąć władzę? czy Denethor popadłby w szaleństwo? jak wyglądałoby jego spotkanie z Faramirem?, to ta książka zaspokoi Twoją ciekawość.

Akcja "Syna Gondoru" zaczyna się zaraz po zakończeniu "Drużyny Pierścienia", w chwili gdy Boromir walczy z orkami broniąc Merry''ego i Pippina na Parth Galen. Autorka nie zmienia jakoś drastycznie biegu wydarzeń, po prostu wplata wątek Boromira z wyjątkową zręcznością, gdzie się da tam trzyma się kanwy oryginału, często też z szacunku do oryginału używa pierwotnych dialogów.

"Syn Gondoru" to kilkaset stron wciągającej lektury, pełnej akcji, cudnie prowadzonych dialogów, okazji do śmiechu i smutku oraz dużych ilości Boromira oczywiście.

Na Białe Drzewo i na Lobelię!

Warte...

Shanta | 2016-05-28

Kto powiedział, że fanfiction nie może być pełnoprawną książką? Jeżeli ktoś się ważył, powinien natychmiast przeprosić na bluźnierstwa i padać do nóżek p. Chmielewskiej!
Sam początek czytałam w wersji elektronicznej, ale po kilku rozdziałach (szczodrze skropionych łzami i wyplutą herbatą) zdecydowałam się wydrukować całość. Obecnie czeka sobie, aż zaniosę do introligatora i oprawię. ;)
Jeżeli ktoś lubi prozę Tolkiena, a jeszcze się z tą pozycją nie spotkał - polecam z całego serca!

Przeczytana: 14 sierpnia 2017

“Zaczynał mieć dosyć tego nieustającego żartowania. (...) Pojedyncze żarty z pewnością pomagały rozładować atmosferę, ale istniały granice manifestowania dobrego humoru.” ー wspaniałe podsumowanie I i II części

Luetyk | 2016-08-12
Przeczytana: 03 sierpnia 2016

Ciekawy pomysł fabuły, wiarygodnie zarysowane charaktery bohaterów. Trochę razi styl Autorki - nie chodzi o to, że kompletnie inny od Tolkienowskiego, ale tych żarcików w niemal każdym dialogu jest jednak za dużo i od pewnego momentu nużą zamiast bawić.

Truskawkowa | 2014-02-14
Przeczytana: 14 lutego 2014

Bardzo dobra książka, wywołująca skrajne emocje od śmiechu po łzy :)

Borsuk | 2015-10-11
Przeczytana: 25 sierpnia 2015

Boromir żyje więc czemu po nią nie sięgnąć skoro wylewało się morze łez przy jego śmierci? Ma wszystko co książka musi w sobie mieć : humor, akcję, świetnych bohaterów i wierność wobec przyjaciół.

Achromatyczka | 2017-06-12
Przeczytana: 2014 rok