Świeca na wietrze. Księga Merlina.

Tłumaczenie: Jolanta Kozak
Cykl: Był sobie raz na zawsze król (tom 4-5)
Wydawnictwo: Świat Książki
The Candle in the Wind. The Book of Merlyn
837227231X
corrum

Legenda o królu Arturze i rycerzach Okrągłego Stołu inspirowała wielu znakomitych autorów. Ta piękna opowieść, w której magia przeplata się z legendą i historią, będzie prawdziwą ucztą dla czytelnika.

Reichan | 2012-06-08
Na półkach: Przeczytane, Wyzwanie 2012
Przeczytana: 08 czerwca 2012

Tom 4 zdecydowanie potwierdził tezę, że autor rozwija się z tomu na tom. Czytało się go dobrze i szybko.
Co do tomu 5 mam mieszane uczucia. Powrót do świata zwierząt, próba oceny własnego życia z perspektywy starego człowieka u schyłku życia. Nie tego się spodziewałam.

Po przeczytanie całej sagi, z przykrością stwierdzam, ze były momenty gdzie "wiało nuda" i łapałam się na tym, że przez książkę "przelatuję" zamiast ją czytać.

Lynnka | 2012-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2012

Styl jak w pozostałych częściach utrzymany na dobrym poziomie. Chociaż o ile część 4 czyta się dobrze i szybko, o tyle "Księga Merlina" budzi mieszane uczucia i ktoś, kto nie lubi filozofowania, może się z nią dosyć pomęczyć. Moim zdaniem 5 część jest tak jakby dołożona na siłę do całości i jako rozważania o człowieku, wojnie i tego typu niuansach niewiele wnosi do historii o królu Arturze.

PentaxK7 | 2016-10-06
Przeczytana: 24 października 2016