Oksa Pollock. Las zabłąkanych

Tłumaczenie: Karolina Sikorska
Cykl: Oksa Pollock (tom 2)
Wydawnictwo: Czarna Owca
Oksa Pollock. La Forêt des égarés
978-83-7554-353-7
oksa pollock
Torwan_00

Oksa Pollock zawsze myślała, że jest zwykłą nastolatką, aż do pewnego dnia, gdy wszystko się zmieniło, a jej życie zostało wywrócone do góry nogami... Gus zniknął! Najlepszy przyjaciel Oksy wyparował bez śladu. Na podłodze jednej z klas w St Proximusie, londyńskim koledżu, Oksa odnajduje jego komórkę. W pamięci aparatu zapisane jest niewyraźne zdjęcie jakiejś dziwnie znajomej kobiety. Kim ona...

Gus zniknął! Najlepszy przyjaciel Oksy wyparował bez śladu. Na podłodze jednej z klas w St Proximusie, londyńskim koledżu, Oksa odnajduje jego komórkę. W pamięci aparatu zapisane jest niewyraźne zdjęcie jakiejś dziwnie znajomej kobiety. Kim ona jest i co się stało z Gusem?
Dziewczynka jeszcze tego nie wie, ale szukając prawdy, wyjawi starannie ukrywane tajemnice rodzinne. TAJEMNICE NIEBEZPIECZNE. Chcąc uratować przyjaciela, przechodzi do równoległego świata, w którym magia graniczy ze strachem. Śmiertelne próby nie oszczędzą TYCH-KTÓRZY-USZLI. Czy podołają wyzwaniom?
Czy Młoda Najłaskawsza z pomocą uroczych Bzikusków i wrażliwej na zimno Zgadurki znajdzie w porę jedyne wyjście z LASU BEZ POWROTU? Odpowiedź znajdziesz w tej książce!

Przygody Oksy Pollock wymyśliły Anne Plichota i Cendrine Wolf. Jeszcze przed oficjalnym wydaniem książka zyskała wielkie grono fanów. Dzięki nim ta wyjątkowa seria odniosła światowy sukces. Dołącz do przyjaciół Oksy!

źródło opisu: Wydawnictwo Czarna Owca, 2012

źródło okładki: www.czarnaowca.pl

Monika | 2017-03-12
Przeczytana: 12 marca 2017

"Na Tych-Którzy-Uszli spada kolejna katastrofa: Gus zostaje wobrazowany! Wciąga go zaczarowany obraz. który McGraw umieścił w koledżu St Proximus kilka miesięcy przed swoim zniknięciem!
Wobrazowanie to czar, który ma odsunąć od świata tego, kto wyrządził społeczeństwu jakąś szkodę. Byt zwany Przeszukiwaczem Serc pomaga Wobrazowanemu poprzez pracę nad sobą odnaleźć wewnętrzną harmonię..."

Gus zniknął! Najlepszy przyjaciel Oksy. Czy Młoda Najłaskawsza z pomocą uroczych Bzikusków i wrażliwej na zimno Zgadurki znajdzie w porę jedyne wyjście z Lasu Bez Powrotu?

czytaj...

Czarodziejka | 2014-04-17

pierwszą część serii przeczytałam mniej więcej rok, może półtora temu. Muszę przyznać, że szybko ją przeczytałam i mam dość dobre wspomnienia. Jednak ta dosć długa przerwa trochę chyba mnie zmieniła, bo tę część musiałam czytać trochę "na siłę". Przebrnięcie przez nią zajeło mi prawie miesiąc, a zazwyczaj na przeczytanie ksiązki potrzebuję góra 2 tygodni. Nie będę ukrywać, że historia mnie nawet zaciekawiła, jednak te wszystkie przemyślenia postaci, ich uczucia, niektóre opisy itd. wyjątkowo mnie meczyły, wydawały mi się strasznie sztuczne, naciągane, łącznie ze sposobem ich opisywania, może to tylko takie moje wrażenie, ale bardzo obniżyło moją ocenę tej książki. Naprawdę czekałam, aż ta część pojawi się w bibliotece, ale chyba wolałabym, żeby jej tam jednak nie było. Może po prostu wyrosłam...

Freya | 2014-09-21

Pozytywne zaskoczenie.
Niedawno przeczytałam pierwszą część i była fajna, ale mało poza tym. Chociaż zaskoczyła mnie barwnością i pomysłowością. Teraz akcja się rozwinęła jak na to liczyłam i naprawdę się wciągnęłam. Pierwsze zauroczenia, poruszające zdarzenia, wspomnienia z przeszłości, szokująca prawda. Autorki wiedzą czym zaskoczyć!
Na bank przeczytam kolejny tom!

SusanKelley | 2016-02-21
Przeczytana: 21 lutego 2016

Pierwsze wrażenie: Byłam nastawiona na średnią książkę. Pierwsza część była 7/10, więc po drugiej części spodziewałam się około 5/10. Zaskoczyłam się pozytywnie. Okładka bardzo mi się podoba.

Bohaterowie: Oksa bardzo się zmieniła. Oczywiście dalej ma wybuchowy charakter i łatwo się denerwuje, ale zaczyna myśleć już bardziej dojrzale. Oprócz jej coraz większych kłopotów z miłością (chyba ja też miałabym problem na jej miejscu) podejmuje bardzo odpowiedzialne decyzje.

Gus choć dalej ma taki pesymistyczny nastrój do świata i samego siebie jest moim ulubionym (zaraz koło Tugduala) bohaterem.

" -Ale ja jestem za ciężki! - zaprotestował chłopiec. - Nie damy rady!

- Uwielbiam twój entuzjazm - rzucił Tugdual. - I to dodawanie otuchy. Niesamowite, jak to pomaga."

Choć obydwoje się nienawidzą i uwielbiają sobie dogryzać to i tak ich uwielbiam. Gus zrobił się bardziej (a raczej jeszcze bardziej) zmartwiony i... chory. Tak, Gus choruje, ale o tym więcej w trzeciej części....

Vertila | 2015-05-02
Przeczytana: 02 maja 2015

Ok druga część Oksy i moim zdaniem dużo lepsza. W końcu przeczytana w 1 dzień. Najbardziej mi sie podobało coś związane z Pavlem, ojcem młodej najłaskawszej. Ale co to wam nie powiem. Uch problem w tym że przerwali w połowie akcji, a nie wzięłam kolejnej części. Jeśli jest... nie no ja kilka widziałam... zobaczymy.
Naprawde superowa książka, ale trzeba być czujnym plus czytać wszystkie pokolei. I może też te magiczne zwierzęta pospisywać... No zależy jak kto to ogarnia.
W każdym razie bardzo polecam. Kolejne magiczne przygody, tajemnice, postacie nowe i wiele niesamowitych wrażeń!
Polecam

miszella102 | 2015-02-10
Przeczytana: 10 lutego 2015

Gdy skończyłam czytać "Las Zabłąkanych" byłam bardzo pozytywnie zaskoczona. Pierwsza część książki mnie zauroczyła głównie swoimi rozkosznymi bzikuskami, deficytkiem i zgadurkami, druga natomiast była świetna pod względem fabuły. Rozterki sercowe 14-latków są rzeczą interesującą, Tugdual natomiast... Zabił mi ćwieka. Szokująca prawda z wcześniejszego życia Dragomiry, Leomido, Reminestencji i Ortona - coś niesłychanego! W tej części również spodobało mi się to, że autorki przybliżyły nam rozterki Zoe - w jej żyłach przecież płynie krew Murmięków, Silnorękich i Najłaskawszych! To, jak boryka się z tym wszystkim i nie skarży się ani słowem jest inspirujące. Jest naprawdę silną i fascynującą postacią.

gulinek | 2014-03-26
Przeczytana: 26 marca 2014

Rzadko się zdarza żeby druga część była lepsza od pierwszej, ale w przypadku tej książki tak właśnie jest. Opowieść trzyma w napięciu przez cały czas i zaskakuje czytelnika na każdym kroku :)

gregority9 | 2017-08-08
Przeczytana: 08 sierpnia 2017

Ogólnie fajna. Jak dla mnie trochę za szybko w obrazie znaleźli Gusa, ale fajne pomysły. Jestem ciekawy, w którym tomie do Edefii trafią

Bartosz | 2013-07-10

Tom II jest niesamowity nie mogę doczekać się, kiedy sięgnę po następny tom "Serce dwóch światów" :)

Agiti | 2013-06-06
Na półkach: Przeczytane, Kiedyś tam...
Przeczytana: 01 czerwca 2013

Fajna w każdym razie lepsza niż 1 część.

Ćwiek