Okładka książki Złudzenie

Wings Aprilynne Pike
typ
papier
shayer
7,67 (936 ocen i 112 opinii)

Opis książki

Laurel, niezwykła dziewczyna, odkrywa, że jest wróżką. Postanawia jednak porzucić świat rodem z baśni i legend. Od ponad roku nie widziała Tamaniego, magicznego wartownika o szmaragdowych oczach, z którym połączyła ją głęboka więź. Mimo, że ciągle jeszcze za nim tęskni, stwierdza, że pozostanie wśród ludzi było słusznym wyborem, zwłaszcza teraz, gdy tak dobrze układa jej się z Davidem. Laurel cieszy się, że jej w jej życiu nareszcie zapanowała równowaga, gdy nagle okazuje się, że magicznej krainie Avalon grozi większe niż kiedykolwiek niebezpieczeństwo... Czy i tym razem uda jej się pokonać siły zła? I czy Tamani znów stanie u jej boku?

źródło opisu: http://www.empik.com/zludzenie-pike-aprilynne,prod61081981,ksiazka-p

źródło okładki: http://www.empik.com/zludzenie-pike-aprilynne,prod61081981,ksiazka-p

Gdzie kupić?

Polecamy

Opinie czytelników
Natalia | 2012-06-25
Przeczytana: 25 czerwca 2012

W tej opinii są SPOILERY (nie duże, ale są)!

Przyznaje, że pod względem akcji jest to najlepszy tom, lecz jednak to w tej części Laurel irytowała mnie najbardziej. Momentami nie była fair wobec Tamaniego, z na punkcie Dawida wręcz wariowała. Z kolei później zaczęła być zazdrosna o Tamaniego, co prawie doprowadzało mnie do szału, lecz pomimo tego spodobało mi się co zrobiła tuż za połową książki (dokładnie w rozdziale 22).

Mimo tych drobnych, ale znaczących minusów powieść podobała mi się (chyba jest to na razie moja ulubiona z całego cyklu). Okładka (znów) mi się nie podoba, no ale cóż poradzić.

Pojawiła się nowa, interesująca postać, jaką jest Yuki. Z początku cicha, skryta i tajemnicza. Nie wiadomo co się po niej spodziewać. Jest z nami czy przeciwko nam ?

Na te i inne pytania odpowiedzi znajdziecie w "Złudzeniu". Dodam jeszcze tylko, że jestem okropnie wkurzona na autorkę za to, że skończyła tę część w takim momencie. Popełniła czyn niewybaczalny. Czekam z OGROMNĄ niecierpli...

SeaGoddess | 2012-09-09
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2012
Przeczytana: kwiecień 2012

Jak na razie to najlepsza część serii (moim zdaniem). Wciągnęła mnie do reszty i oczarowała. Po przeczytaniu zakończenia miałam ochotę krzyknąć "Ej, tak nie można!". Jeszcze bardziej pokochałam Tamaniego (o ile to w ogóle możliwe) i ciągle nie mogłam uwierzyć, że Laurel mimo wszystko woli Davida.
Bardzo polecam tą książkę - już się nie mogę doczekać zapoznania z ostatnią częścią!

Kolejna jeszcze lepsza część, więcej przygody, magi i miłosnych rozterek

Ta część chyba podobała mi się najbardziej . Mimo to , że Laurel i Dawid nadal mnie denerwowali . Na szczęście Laurel w końcu zmądrzała i rzuciła tego przesłodzonego Dawida . Hmm ... Będę się streszczała .

Całkiem sporo akcji , cały czas ciekawiło mnie o co chodzi z tą Yuki . Jest dobra czy zła ? Okazało się jednak , że nie jest taka nieśmiała i bezbronna i że to ona wodziła wszystkich za nos , a nie odwrotnie . Cóż , to mnie zaskoczyło , co jest bardzo pozytywne .

Pozdrawiam ; )

Alex | 2011-09-20
Przeczytana: 20 września 2011

Na początku myślałam "co za beznadziejna seria o wróżkach?" ale w bibliotece przyjaciółka zasugerowała mi ją i ją wzięłam.
Zakochałam się w tej serii,nie spodziewałam się tego.
Na początku urzekł mnie David ale zaczął mnie wkurzać-swoją zazdrością wobec Laurel i jej kontaktu z Tamanim..
Tamani natomiast jest słodki,czarujący :)

Polecam wszystkim zainteresowanym aby przeczytać tą serię,oderwać się od rzeczywistości i wkroczyć do świata wróżek ;)

Kathreen | 2011-12-10
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 10 grudnia 2011

Książka nie jest za specjalnie powalająca ale niesamowicie pomysłowa a relacje wszystkich bohaterów są doskonale przedstawione. NIe ma wiele akcji wszystko krąży wkoło walki Tamaniego i Dawida o Laurel z czym ona poradzić sobie nie może bo kocha obydwu ...a bynajmniej powoli się tego domyśla. Laurel zachowuje się jak typowa skromna dziewczyna która nie zdaje sobie sprawy ze swojego powodzenia u chłopaków, zagmatwana w sprawę miłosną jak i świat wróżek. Jej przyjaciółka Chelsea jest bardzo pogodną i żywą osobą zafascynowaną światem wróżek i zakochana w Dawidzie do czego z początku przyznać się nie chciała ze względu na przyjaźń z Laurel.Dawid....hm lubię jego postać jest taki zwyczajny, mądry i przystojny a żadna dziewczyna mu się nie oprze jednak on świata nie widzi poza Laruel .Odkąd pojawił się Tamani nie brak testosteron i zgryźliwych uwag. A Tamani zaskakuje podobnym zachowaniem. typowe chłopaki. Jednak na horyzoncie pojawia się nowa przeszkoda Yuki skrywająca niesamowitą tajemnicę...

Rosemarie | 2012-02-06
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka
Przeczytana: 06 lutego 2012

Cóż, nie ma wątpliwości, że z każda kolejna książka w serii ''Skrzydła Laurel'' jest coraz lepsza. Pojawia się element zaskoczenia, we wcześniejszych częściach to Barnes tropił dziewczynę, a teraz ktoś czyha na nią, lecz nie wiadomo kto. O co chodzi z tajemniczymi zniknięciami trolli i czy mają one coś wspólnego z magią wróżek? Kto wszystkim dowodzi Klea, Yuki czy może przyjaciele Barnesa? Na te pytania znajdujemy odpowiedź w ostatnich rozdziałach książki. Oprócz intrygującej akcji widzimy romantyczny wątek. Laurel + ... Dawid czy Tamani? W pierwszej części byłam za Dawidem, choć obu lubiłam tak samo. W drugiej zdecydowanie bardziej polubiłam Dawida, a teraz... chyba wolę Tama, choć szczerze powiedziawszy wszystko mi jedno, tylko niech się ta irytująca Laurel wreszcie na któregoś zdecyduje! Ona ma ze sobą poważny problem. Bo jak można naprawdę kochać dwóch gości jednocześnie i to na dodatek tak samo mocno? Zawsze jednego będzie się lubiło choć trochę bardziej. A Laurel... nie może się...

Ta okładka mnie zaskoczyła . Poprzednia bardziej mi się podobała.
Laurel mieszkała sobie spokojnie . Po tym co przeszła myślała , że będzie wszystko dobrze. Okazała się jednak ,że Avolonowi zagraża niebezpieczeństwo takie jak nigdy. Ponownie więc udaję się do Avolonu.Tam spotyka Tamaniego za którym bardzo tęskni , wie jednak ,że nie może tego okazać ponieważ za dobrze układa się jej z Dawidem. Okazuje się też , że Tamni będzie ją chronił w świecie ludzi .Kiedy poznaje Yuki myśli , że może Tamani zainteresuje się Yuki. Kiedy widzi ich razem na szkolnym korytarzu , jest pewna , że czuje coś do Tamaniego . Avolon atakują trolle , które chcą zdobyć bramę aby mogły przechodzić do innych światów. Jednak Laurel wraz z innymi wróżkami pokonuje siły trolli . Czekam na dalszą część. :D

zyzia111 | 2013-03-25
Na półkach: Fantasy, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 24 marca 2013

Ten tom jest naprawdę znakomity. Nie spodziewałam się tak wielu zdarzeń i tylu zwrotów akcji. Książka do końca trzyma w napięciu. A po jej przeczytaniu ma się ochotę sięgnąć od razu po kolejny tom. Bohaterowie w tej części próbują rozwikłać swoje uczucia i pragnienia. Podejmują bardzo trudne i ważne decyzje. Bardzo podoba mi się ta opowieść.
Gorąco polecam!

Victoria014 | 2011-08-19
Przeczytana: 17 sierpnia 2011

Więcej się działo niż w poprzednich częściach , lecz wróżki to wciąż dla mnie zagadka :P Polecam na wakacje akurat .

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto