Złudzenie

Donata Olejnik
Illusions
Wings Aprilynne Pike
shayer

Laurel, niezwykła dziewczyna, odkrywa, że jest wróżką. Postanawia jednak porzucić świat rodem z baśni i legend. Od ponad roku nie widziała Tamaniego, magicznego wartownika o szmaragdowych oczach, z którym połączyła ją głęboka więź. Mimo, że ciągle jeszcze za nim tęskni, stwierdza, że pozostanie wśród ludzi było słusznym wyborem, zwłaszcza teraz, gdy tak dobrze układa jej się z Davidem. Laurel cieszy się, że jej w jej życiu nareszcie zapanowała równowaga, gdy nagle okazuje się, że magicznej krainie Avalon grozi większe niż kiedykolwiek niebezpieczeństwo... Czy i tym razem uda jej się pokonać siły zła? I czy Tamani znów stanie u jej boku?

źródło opisu: http://www.empik.com/zludzenie-pike-aprilynne,prod61081981,ksiazka-p

źródło okładki: http://www.empik.com/zludzenie-pike-aprilynne,prod61081981,ksiazka-p

• Pani Noc

Ostatnia żona Tudora. Poskromienie królowej
Philippa Gregory

7,75 (4 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
15Beka | 2015-02-06
Przeczytana: 04 lutego 2015

Jest o wiele lepsza niż dwie poprzednie.
Przebrnęłam bez trudu hah - wreszcie :D

Kaja | 2015-03-07

W 3 części jesienna wróżka Lauren uczy się w ludzkim świecie z jej przyjacielem Davidem. Tęskni za wróżkowym przyjacielem, którego nie widziała od długiego czasu. Gdy myśli, że w jej życiu na dobre zapanował spokój dowiaduje się, że jej krainie grozi wielkie niebezpieczeństwo i musi tam wrócić. Czy znowu stanie u boku Tamaniego walcząc z trollami? Uważam, że ,,Złudzenie" to fajna i lekka książka, którą musisz przeczytać :*

Natalia M | 2012-06-25
Na półkach: Sprzedam, Przeczytane, Posiadam, 2012
Przeczytana: 25 czerwca 2012

W tej opinii są SPOILERY (nie duże, ale są)!

Przyznaje, że pod względem akcji jest to najlepszy tom, lecz jednak to w tej części Laurel irytowała mnie najbardziej. Momentami nie była fair wobec Tamaniego, z na punkcie Dawida wręcz wariowała. Z kolei później zaczęła być zazdrosna o Tamaniego, co prawie doprowadzało mnie do szału, lecz pomimo tego spodobało mi się co zrobiła tuż za połową książki (dokładnie w rozdziale 22).

Mimo tych drobnych, ale znaczących minusów powieść podobała mi się (chyba jest to na razie moja ulubiona z całego cyklu). Okładka (znów) mi się nie podoba, no ale cóż poradzić.

Pojawiła się nowa, interesująca postać, jaką jest Yuki. Z początku cicha, skryta i tajemnicza. Nie wiadomo co się po niej spodziewać. Jest z nami czy przeciwko nam ?

Na te i inne pytania odpowiedzi znajdziecie w "Złudzeniu". Dodam jeszcze tylko, że jestem okropnie wkurzona na autorkę za to, że skończyła tę część w takim momencie. Popełniła czyn niewybaczalny. Czekam z OGROMNĄ...

SeaGoddess | 2012-09-09
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2012
Przeczytana: kwiecień 2012

Jak na razie to najlepsza część serii (moim zdaniem). Wciągnęła mnie do reszty i oczarowała. Po przeczytaniu zakończenia miałam ochotę krzyknąć "Ej, tak nie można!". Jeszcze bardziej pokochałam Tamaniego (o ile to w ogóle możliwe) i ciągle nie mogłam uwierzyć, że Laurel mimo wszystko woli Davida.
Bardzo polecam tą książkę - już się nie mogę doczekać zapoznania z ostatnią częścią!

Dominika | 2014-02-12

Ta okładka mnie zaskoczyła . Poprzednia bardziej mi się podobała.
Laurel mieszkała sobie spokojnie . Po tym co przeszła myślała , że będzie wszystko dobrze. Okazała się jednak ,że Avolonowi zagraża niebezpieczeństwo takie jak nigdy. Ponownie więc udaję się do Avolonu.Tam spotyka Tamaniego za którym bardzo tęskni , wie jednak ,że nie może tego okazać ponieważ za dobrze układa się jej z Dawidem. Okazuje się też , że Tamni będzie ją chronił w świecie ludzi .Kiedy poznaje Yuki myśli , że może Tamani zainteresuje się Yuki. Kiedy widzi ich razem na szkolnym korytarzu , jest pewna , że czuje coś do Tamaniego . Avolon atakują trolle , które chcą zdobyć bramę aby mogły przechodzić do innych światów. Jednak Laurel wraz z innymi wróżkami pokonuje siły trolli . Czekam na dalszą część. :D

Kolejna jeszcze lepsza część, więcej przygody, magi i miłosnych rozterek

Ta część chyba podobała mi się najbardziej . Mimo to , że Laurel i Dawid nadal mnie denerwowali . Na szczęście Laurel w końcu zmądrzała i rzuciła tego przesłodzonego Dawida . Hmm ... Będę się streszczała .

Całkiem sporo akcji , cały czas ciekawiło mnie o co chodzi z tą Yuki . Jest dobra czy zła ? Okazało się jednak , że nie jest taka nieśmiała i bezbronna i że to ona wodziła wszystkich za nos , a nie odwrotnie . Cóż , to mnie zaskoczyło , co jest bardzo pozytywne .

Pozdrawiam ; )

Alex | 2011-09-20
Przeczytana: 20 września 2011

Na początku myślałam "co za beznadziejna seria o wróżkach?" ale w bibliotece przyjaciółka zasugerowała mi ją i ją wzięłam.
Zakochałam się w tej serii,nie spodziewałam się tego.
Na początku urzekł mnie David ale zaczął mnie wkurzać-swoją zazdrością wobec Laurel i jej kontaktu z Tamanim..
Tamani natomiast jest słodki,czarujący :)

Polecam wszystkim zainteresowanym aby przeczytać tą serię,oderwać się od rzeczywistości i wkroczyć do świata wróżek ;)

Kathreen | 2011-12-10
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 10 grudnia 2011

Książka nie jest za specjalnie powalająca ale niesamowicie pomysłowa a relacje wszystkich bohaterów są doskonale przedstawione. NIe ma wiele akcji wszystko krąży wkoło walki Tamaniego i Dawida o Laurel z czym ona poradzić sobie nie może bo kocha obydwu ...a bynajmniej powoli się tego domyśla. Laurel zachowuje się jak typowa skromna dziewczyna która nie zdaje sobie sprawy ze swojego powodzenia u chłopaków, zagmatwana w sprawę miłosną jak i świat wróżek. Jej przyjaciółka Chelsea jest bardzo pogodną i żywą osobą zafascynowaną światem wróżek i zakochana w Dawidzie do czego z początku przyznać się nie chciała ze względu na przyjaźń z Laurel.Dawid....hm lubię jego postać jest taki zwyczajny, mądry i przystojny a żadna dziewczyna mu się nie oprze jednak on świata nie widzi poza Laruel .Odkąd pojawił się Tamani nie brak testosteron i zgryźliwych uwag. A Tamani zaskakuje podobnym zachowaniem. typowe chłopaki. Jednak na horyzoncie pojawia się nowa przeszkoda Yuki skrywająca niesamowitą...

Rosemarie | 2012-02-06
Przeczytana: 06 lutego 2012

Cóż, nie ma wątpliwości, że z każda kolejna książka w serii ''Skrzydła Laurel'' jest coraz lepsza. Pojawia się element zaskoczenia, we wcześniejszych częściach to Barnes tropił dziewczynę, a teraz ktoś czyha na nią, lecz nie wiadomo kto. O co chodzi z tajemniczymi zniknięciami trolli i czy mają one coś wspólnego z magią wróżek? Kto wszystkim dowodzi Klea, Yuki czy może przyjaciele Barnesa? Na te pytania znajdujemy odpowiedź w ostatnich rozdziałach książki. Oprócz intrygującej akcji widzimy romantyczny wątek. Laurel + ... Dawid czy Tamani? W pierwszej części byłam za Dawidem, choć obu lubiłam tak samo. W drugiej zdecydowanie bardziej polubiłam Dawida, a teraz... chyba wolę Tama, choć szczerze powiedziawszy wszystko mi jedno, tylko niech się ta irytująca Laurel wreszcie na któregoś zdecyduje! Bo jak można naprawdę kochać dwie osoby jednocześnie i to na dodatek tak samo mocno? Zawsze jednego będzie się lubiło choć trochę bardziej. A Laurel... nie może się zdecydować i to najbardziej...