Nocny cień. Tajemny zwój

Okładka książki Nocny cień. Tajemny zwój Lynne Ewing Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Nocny cień. Tajemny zwój
Lynne Ewing Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Córki księżyca (tom 3-4) fantasy, science fiction
Córki księżyca (tom 3-4)
Night Shade. The Secret Scroll
Jaguar
2011-06-15
2011-06-15
Błażej Kubacki
noc cień tajemnica magia moc

Super książka :) Ta seria jest po prostu niezwykła :)

Super książka :) Ta seria jest po prostu niezwykła :)

Na półkach: , , , , , ,

Za mną drugi tom Córek księżyca. Po zakończonej lekturze pierwszej części czegoś mi brakowało i czułam lekki niedosyt, ale kontynuacja okazała się lepsza od poprzedniczki i dostarczyła mi wielu wrażeń.

W książce, tak jak poprzednio, znajdują się dwa opowiadania, w których bliżej poznajemy dwie Córki księżyca. W Nocnym cieniu jest to Jimena, była gangsterka mająca wizje przyszłości, którym nie potrafi zapobiec, a w Tajemnym zwoju Catty, która ma dar podróży w czasie. Obie dziewczyny mają mocne charaktery i dążą do odkrycia prawdy. Muszą zmierzyć się z wysłannikami Atroxa, ale też z problemami dotyczących przeszłości i miłości. Bohaterki popełniają błędy i uczą się na nich, dzięki czemu łatwo jest się z nimi utożsamić.

Książka wciąga i jest wypełniona zaskakującymi zwrotami akcji (no dobra, niektóre momenty były przewidywalne, ale tylko niektóre). Tak jak wcześniej tępo przyspiesza w odpowiednich momentach, a fabuła trzyma w napięciu do końca opowieści. Autorka pomysłowo rozwija wątek mitologiczny i urozmaica powieść nowymi tematami. Walka dobra ze złem wre, a magia dziewczyn rozwija się wraz z ich nabywanym doświadczeniem.

Drugi tom Córek księżyca otrzymał ode mnie ocenę 7,5/10 i już nie mogę doczekać się następnego spotkania z dziewczynami. Mam nadzieję, że Lynne Ewing nie opadnie z formy i jej następne książki będą równie dobre.

Tandeta, znowu niepotrzebne fatałaszki, dyskoteki, kręcenie bioderkami, gdy wokół czai się zło... że też te dziewczyny mają na to czas! baaardzo im się spieszy do ratowania siebie i świata. Gdzie tu jakiekolwiek wartości? Dobry wygląd i martwienie się o to z kim się umawiać to chyba motyw przewodni tej książki. No ok, jest jedna wartościowa rzecz.. żeby nie było, że tylko krytykuję.. podoba mi się mitologiczna otoczka i to, że faktycznie dziewczyny łączy szczera (chyba) przyjaźń, ale to wszystko co znalazłam pozytywnego.
Zbyt cukierkowo, zbyt pobłażliwie traktują swoje zadania i jakoś niezbyt się martwią tym co je niedługo czeka.
Absurd absurdem pogania, niedorzeczności, nielogiczność, bez sensu.
Autorka być może miała pomysł na książkę, ale nie wykorzystała go, jakby nie wiedziała jak go rozwinąć i gubiła po drodze wątki.
A księżycowi pewnie przykro, że tak "zeszmacono" jego dobre imię :)

Polecam... Świetna historia, fajnie napisana i lekko się ją czyta.

Polecam... Świetna historia, fajnie napisana i lekko się ją czyta.

KOCHAM!!!!!!

KOCHAM!!!!!!

"Nocny cień". Podczas czytania pierwszej z książek o Córkach Księżyca bardzo polubiłam Jimenę. Miałam nadzieję, że lektura z jej perspektywy będzie przyjemna. Myliłam się! Nie dość, że główna bohaterka zaczęła mnie strasznie irytować, nie była jedyna... Veto. Collin. Nie znajdują się raczej wśród mych ulubionych postaci... Mimo to dobrze się czytało. Nie wciągnęło mnie szczególnie, ale nadal lubię to serię. A to głównie zasługa Catty, bohaterki "Tajemniczego zwoju", który opowiada, według mnie, najlepszą historię z serii. Trochę przewidywalną, ale dobrą.

Recenzja http://prezzemolo12.blog.onet.pl/2012/08/21/recenzja-%E2%80%9Ecorki-ksiezyca%E2%80%9D/

Mojej nastoletniej córce się podoba. Dla mnie dość płytka. Takie czytadło do autobusu. Główny temat - problemy z czarami i całowaniem.

Przyznam że pierwsza część podobała mi się bardziej, ale ta byłą też dobra:)

Przyznam że pierwsza część podobała mi się bardziej, ale ta byłą też dobra:)

Kolejna część serii o Córkach księżyca , tym razem jednak jest o kimś innym . Cudowna !