Nocny cień. Tajemny zwój

Tłumaczenie: Błażej Kubacki
Cykl: Córki księżyca (tom 3-4)
Wydawnictwo: Jaguar
Night Shade. The Secret Scroll
noc, cień, tajemnica, magia, moc
TalaZ

Pradawnej magii w wielkim mieście ciąg dalszy! Cztery dziewczyny, cztery charaktery – jedno przeznaczenie. Vanessa, Catty, Serena i Jimena mają w sobie moc. Moc, dzięki której mogą walczyć z Atroxem, istotą, która pożera ludzką nadzieję. Ale młode boginie są również zwykłymi dziewczynami i czasem to prozaiczna rzeczywistość przysparza im więcej problemów, niż przeznaczenie… Nocny Cień -...

Nocny Cień - Jimena - zawsze była jedną z najtwardszych dziewczyn w całych Stanach. Choć nie należy już do żadnego z gangów, jej imię nadal budzi lęk. Tylko jedna osoba była w stanie zburzyć spokój Jimeny – Veto, jej ukochany, który zginął w walce z wrogim gangiem… A może wcale nie? Gdy Veto nagle powraca, Jimena odkrywa, że chłopak zawarł pakt z diabłem – pakt, który może kosztować oboje z nich może kosztować życie.

Tajemny Zwój - Catty - zawsze marzyła o tym, by poznać swoją prawdziwą matkę – tę, która porzuciła ją na poboczu pustynnej drogi. Na szczęście dziewczyna ma moc i może cofnąć się w czasie, by poznać prawdę o swoim pochodzeniu… A prawda ta okazuje się bardziej skomplikowana i niepokojąca niż Catty mogłaby przypuszczać.

źródło opisu: http://paranormalbooks.pl/2011/05/19/zapowiedz-noc...(?)

źródło okładki: http://paranormalbooks.pl/2011/05/19/zapowiedz-noc...»

Polecam przeczytać tę książkę . Jest rewelacyjna . Pełna miłości , magii. Bardziej podobała mi się opowieść Cathy , ale Jimeny też świetna .

Pati | 2016-08-03
Przeczytana: 02 sierpnia 2016

Super książka :) Ta seria jest po prostu niezwykła :)

Katarzyna | 2015-09-12
Przeczytana: 12 września 2015

NOCNY CIEŃ
Jimena - niegdyś postrach w całych Stanach. Teraz mimo przeznaczenia dotyczącego pokonania zła jej imię nadal budzi lęk. Kilka lat temu zginął jej ukochany - Veto, albo może nie zginął, w końcu dziewczyna miała okazję z nim porozmawiać oraz go dotknąć, a wtedy nie przypominał zmarłego. Czemu powrócił i dlaczego zachowuje się podejrzanie ?

TAJEMNY ZWÓJ
Catty zawsze chciała się dowiedzieć z jakiego powodu matka zostawiła ją na poboczu pustynnej drogi i dlaczego ona sama nie pamięta faktów sprzed tamtego momentu. Dlatego dziewczyna dziwi się kiedy otrzymuje wiadomość, że jej matka nie żyje, a ona sama otrzymuje tajemny zwój - manuskrypt, który może pomóc Córkom Księżyca pokonać zło.

Z jakiegoś powodu ta część podobała mi się bardziej niż poprzednia. Może to dlatego, że Jimena jest moją ulubioną bohaterką ? Albo z powodu większego "rozgarnięcia" autorki ? Bo jednak ja widzę poprawę (nieznaczną, ale jednak).

Olcia2002 | 2015-06-11
Przeczytana: 04 czerwca 2015

Za mną drugi tom Córek księżyca. Po zakończonej lekturze pierwszej części czegoś mi brakowało i czułam lekki niedosyt, ale kontynuacja okazała się lepsza od poprzedniczki i dostarczyła mi wielu wrażeń.

W książce, tak jak poprzednio, znajdują się dwa opowiadania, w których bliżej poznajemy dwie Córki księżyca. W Nocnym cieniu jest to Jimena, była gangsterka mająca wizje przyszłości, którym nie potrafi zapobiec, a w Tajemnym zwoju Catty, która ma dar podróży w czasie. Obie dziewczyny mają mocne charaktery i dążą do odkrycia prawdy. Muszą zmierzyć się z wysłannikami Atroxa, ale też z problemami dotyczących przeszłości i miłości. Bohaterki popełniają błędy i uczą się na nich, dzięki czemu łatwo jest się z nimi utożsamić.

Książka wciąga i jest wypełniona zaskakującymi zwrotami akcji (no dobra, niektóre momenty były przewidywalne, ale tylko niektóre). Tak jak wcześniej tępo przyspiesza w odpowiednich momentach, a fabuła trzyma w napięciu do końca opowieści. Autorka pomysłowo rozwija...

Elilaya | 2015-05-10

Tandeta, znowu niepotrzebne fatałaszki, dyskoteki, kręcenie bioderkami, gdy wokół czai się zło... że też te dziewczyny mają na to czas! baaardzo im się spieszy do ratowania siebie i świata. Gdzie tu jakiekolwiek wartości? Dobry wygląd i martwienie się o to z kim się umawiać to chyba motyw przewodni tej książki. No ok, jest jedna wartościowa rzecz.. żeby nie było, że tylko krytykuję.. podoba mi się mitologiczna otoczka i to, że faktycznie dziewczyny łączy szczera (chyba) przyjaźń, ale to wszystko co znalazłam pozytywnego.
Zbyt cukierkowo, zbyt pobłażliwie traktują swoje zadania i jakoś niezbyt się martwią tym co je niedługo czeka.
Absurd absurdem pogania, niedorzeczności, nielogiczność, bez sensu.
Autorka być może miała pomysł na książkę, ale nie wykorzystała go, jakby nie wiedziała jak go rozwinąć i gubiła po drodze wątki.
A księżycowi pewnie przykro, że tak "zeszmacono" jego dobre imię :)

Aaana | 2014-06-09

Polecam... Świetna historia, fajnie napisana i lekko się ją czyta.

Dominika Pyza | 2014-05-31
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Romanse
Przeczytana: 21 maja 2014

KOCHAM!!!!!!

Patu | 2013-08-30
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 29 sierpnia 2013

"Nocny cień". Podczas czytania pierwszej z książek o Córkach Księżyca bardzo polubiłam Jimenę. Miałam nadzieję, że lektura z jej perspektywy będzie przyjemna. Myliłam się! Nie dość, że główna bohaterka zaczęła mnie strasznie irytować, nie była jedyna... Veto. Collin. Nie znajdują się raczej wśród mych ulubionych postaci... Mimo to dobrze się czytało. Nie wciągnęło mnie szczególnie, ale nadal lubię to serię. A to głównie zasługa Catty, bohaterki "Tajemniczego zwoju", który opowiada, według mnie, najlepszą historię z serii. Trochę przewidywalną, ale dobrą.

Prezzemolo | 2013-06-07
Przeczytana: sierpień 2012

Recenzja http://prezzemolo12.blog.onet.pl/2012/08/21/recenzja-%E2%80%9Ecorki-ksiezyca%E2%80%9D/

yako | 2013-02-12
Przeczytana: styczeń 2013

Mojej nastoletniej córce się podoba. Dla mnie dość płytka. Takie czytadło do autobusu. Główny temat - problemy z czarami i całowaniem.