Moc przeznaczenia

Okładka książki Moc przeznaczenia Aprilynne Pike
Okładka książki Moc przeznaczenia
Aprilynne Pike Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Laurel (tom 4) fantasy, science fiction
Laurel (tom 4)
Destined
Wydawnictwo Dolnośląskie
2012-09-19
2012-09-19
2012-05-01
Donata Olejnik
skrzydła laurel wróżki

Mój tegoroczny powrót do przygód Laurel był właśnie po to, żeby przeczytać zakończenie. Tak jakoś wyszło, że w czasach szkolnych już po tą ostatnią część nie sięgnęłam.
Ta książka jest... jakaś inna. Pierwsze moje odczucie było takie, że wyraźnie odstaje od reszty cyklu.
Kto nie czytał, poniższe informacje i opinie to SPOILER
Cała książka jest jedną wielką bitwą o Avalon. Dosłownie.
Laurel już wybrała partnera swojego życia, więc odpadły ckliwe scenki jej niezdecydowania. Dawid i Chelsea dowiedli, że są przyjaciółmi i ludźmi honoru, jakich w życiu mało, no ale... Nie mówię, że ta książka była zła. Może nawet była lepsza, niż poprzednie części. Osobiście się nie spodziewałam, że po 3 częściach kłopotów z tożsamością bohaterki, z chłopakami, rodzicami, od czasu do czasu z jakimś trollem, znów z chłopakami, dostanę śmierć w ładnej okładce. Setki śmierci. Tysiące śmierci...
"Moc przeznaczenia" jest totalnie oderwana od reszty.

Kto nie czytał, poniższe informacje i opinie to SPOILER
Cała książka jest jedną wielką bitwą o...

,, Moc przeznaczenia '' to czwarty i zarazem ostatni tom serii o dziewczynie, która odkryła, że jest wróżką. Najlepiej jeżeli szybko przedstawię kilka najważniejszych informacji z poprzedniej części :
Laurel zerwała z Dawidem ( nie powiem czy na stałe ),Klea to niebezpieczna preparatorka, z kolei Yuki potwierdziła najgorsze obawy - jest wróżką zimową. Avalonowi grozi całkowite zniszczenie. Mimo iż akcja toczy się zaledwie przez kilkanaście godzin, wpłynie ona na życie wielu bohaterów. Czy mieszkańcom Avalonu uda się odeprzeć atak trolli ? Czy Klea i Yuki zostaną pokonane ? I jaki będzie ostateczny wybór Laurel ? Wróci do Dawida ? A może rozwój wypadków złączy jej los z Tamanim ? Aby się tego dowiedzieć, trzeba przeczytać książkę ;) Myślę, że ,, Moc przeznaczenia '' to świetne zakończenie serii. Jeśli zaś chodzi o miłosny wątek wszystkich czterech części, to od samego początku kibicuję Tamaniemu.😁 A Wy komu ? Polecam i zapraszam do śledzenia mojego bloga https://zaczytanamary.blogspot.com/ oraz https://www.facebook.com/zaczytanamary/

Cykl "Laurel" czytany jeszcze za czasów podstawówki i gimnazjum miło mi zapadł w pamięci. Niestety, nie mogę tego samego powiedzieć o ostatniej części, która jest dla mnie cmentarzem pokładanych nadziei w ową serię. Mimo to, będę wracać do niej z pewnym sentymentem, jednak każda ponowna lektura "Mocy przeznaczenia", będzie kończyć się markotnym humorem.
Dla fanów cyklu - obowiązkowa, ale radzę nastawić się na najgorsze.
Obyście się tak nie zawiedli jak ja.

Dla fanów cyklu -...

Cały cykl przygód Laurel nie był może tym, który przewrócił moje życie do góry nogami. Akcja była dość spokojna i powoli rozwijała się przez trzy tomy, aby w czwartym wszystko ostatecznie wyjaśnić.
Mimo to miło było przeczytać tą leciutką historię, aż do końca.
No właśnie. Koniec.
Ostatni rozdział w postaci listu Dawida tak bardzo mnie zszokował, że nie wiedziałam, co o tym myśleć. Te kilka stron całkowicie zmieniło moje podejście do relacji wróżek z ludźmi, które przedstawiła Aprilynne Pike i nadało całemu cyklowi całkiem nowe znaczenie.
Jeżeli ktoś waha się, czy sięgnąć po ostatni tom tej serii uważam, że powinien, ponieważ zakończenie zdecydowanie jest warte poznania.

Mimo to miło było przeczytać tą leciutką historię, aż do końca.
No właśnie. Koniec.

Powiem szczerze, że przez ostatnią część było mi chyba najgorzej przebrnąć, dużo opisów samej walki pomiędzy wróżkami a trollami , czytałam ją z przerwami może dlatego tak mi się wydawało . Okładka najładniejsza ze wszystkich części. Laurel wraz z przyjaciółmi wchodzi do Avalonu i broni królestwa wiele wróżek ginie , jednak dziewczynie udaje się stworzyc eliksir i uratować Avalon przed podstępna Kleą. Laurel wiąże się z Tamanim , natomiast Dawid jest tu chyba najbardziej poszkodowany jak się dowiadujemy chce zapomnieć o bajkowym świecie wróżek z jednej strony sie nie dziwie bo cóż to za potega wiedzieć o takim świecie i nie móc się z nikim podzielić , wykazał się dużą odwagą i zaufaniem postanowił zapomnieć niż ogłosić to całemu światu wybrał moim zdaniem dobrze wiedząc tez że wróżkowa dziewczyna zawsze jednak byłaby w jego sercu. Wspomnę po raz drugi , że fajnie było by zobaczyć taki film , żałuję, że to juz ostatnia część.

Świetne zakończenie, płakałam pół nocy !! POLECAM !

Świetne zakończenie, płakałam pół nocy !! POLECAM !

Boskie :-O

Boskie :-O

Polecam ;D

Polecam ;D

Czwarta,a zarazem ostatnia,książka cuklu o baśniowym królestwie Avalon a zarazem zwieńczenie przygód pewnej nastoletniej dziewczyny,zwanej Laurel. Niestety,ale przed przeznaczeniem i decyzją życia nikt nie ucieknie. Trzecia część pozostawiła mnie w takim napięciu,że sama wypatrywałam tej ostatniej książki zastanawiając się "co teraz?". Ta część dokładniej opisuje stan kryzysowy królestwa Avalon i serię masakrycznych wydarzeń. Trudno jest prowadzić podwójne życie,darzyć uczuciami dwóch chłopaków,przechodzić z jednego świata do drugiego. Nasza bohaterka,w trakcie wojny,musiała ostatecznie zastanowić się,czego pragnie i jak chce dalej żyć. Te same dylematy,dotyczyły jej najbliższego otoczenia. A jaką podjęła decyzję na temat swojej przyszłości,to już musicie się sami przekonać. Fascynująca,trzymająca w napięciu,pełna grozy,adrenaliny,rozwoju emocjonalnego historia,która wprowadzi czytelnika w świat pełen magii. Polecam szczególnie dziewczętom,aczkolwiek sceny walki (oraz używanej broni) powinny się też panom spodobać,także sądzę,że warto zdobyć to w swoje łapki.

Gdy czytałam ją pierwszy raz mając naście lat, jako osoba zafascynowana wróżkami, elfami i wampirami, byłam nią zachwycona, a moja wyobraźnia potrafiła doskonale wczuć się w rolę Laurel. Powróciłam do niej po latach, i to już nie było to samo, pozycja uderza raczej w młodych odbiorców. Mimo wszystko uznaję ją za dobrą 6/10, kilka lat wstecz dostałaby pewnie 10/10.