Moc przeznaczenia

Cykl: Laurel (tom 4)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Destined
skrzydła laurel, wróżki

Czwarta i ostatnia część cyklu o Laurel przynosi mnóstwo niespodzianek. Akcja powieści toczy się w ciągu zaledwie kilkudziesięciu godzin, lecz obfituje w dramatyczne wydarzenia i zaskakujące zwroty. Magiczny Avalon staje przed niebezpieczeństwem, o jakim jeszcze nikomu się nie śniło. Czy Laurel pomoże wróżkom ocalić ich baśniowy świat? Czy w jej dalszym życiu znajdzie się miejsce dla Tamaniego i Dawida? W tym tomie czytelnicy znajdą odpowiedzi na wszystkie dręczące ich pytania.

źródło opisu: Wydawnictwo Dolnośląskie, 2012

źródło okładki: http://publicat.pl

SilverMoon | 2014-03-02
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki, 2014
Przeczytana: 02 marca 2014

Dobrnęłam do końca historii o wróżce Laurel i jej przyjaciołach.
Wydawałoby się, że wróżki i bajkowy świat to marzenia małych dzieci, ale czy w dziecięcych opowiadaniach giną małe i dobre wróżki ?
Myślę, że ta opowieść mimo tego, że jest o wróżkach, uczy czegoś więcej. Uczy lojalności wobec swoich przyjaciół oraz rodziny. Każda wróżka w magicznym świecie Laurel była gotowa oddać życie za swojego przyjaciela czy członka rodziny, ale także za cały Avalon. Mimo tego, że nie wszystkie wróżki były równo traktowane każda była na wagę złota.
Książka raczej dla młodszych czytelników, ale miło było zagłębić się w tę historię z morałem :)
Daję 7/10 Polecam ! :)

Bardzo dobra ostatnia część dalszych losów Laurel i świata magii, wróżek przynoszą jej mnóstwo niespodzianek.
Historia ciekawa, bardzo fajna, udana książka autorki,, w fascynujący, ten magiczny świat weszłam, najbardziej wzruszył mnie list Davida był bardzo przejmujący, poruszył moje serce.
Laurel musi wybrać Davida, lub Tamaniego, wybór nie jest taki prosty dla Laurel oboje jej się bardzo podobają, musi podjąć właściwą decyzję, z którym ma być.
Musi też ocalić Akademię Avalonu, wróżki, trolle, gdyż są w niebezpieczeństwie.
Laurel pragnie uratować baśniowy świat i wszystkich przyjaciół swoich.
Ta czwarta część "Moc przeznaczenia" zafascynowała mnie, była fascynująca i świetna.
Pisarka napisała wspaniałą powieść, wręcz magiczną, książkę czyta się fantastycznie, wciąga na całego.
Zaskakująca bardzo, wciągająca i znakomita książka do przeczytania!!!

Angelika Lachór | 2014-11-23
Przeczytana: 23 listopada 2014
Wyimaginowana | 2012-09-22
Przeczytana: 22 września 2012

Z początku gdy zaczęłam lekturę "Mocy przeznaczenia" wydała mi się trochę nudna i nie potrafiłam się odnaleźć w akcji, gdyż wszystkie poprzednie części przeczytałam ponad rok temu. Tak bardzo się myliłam, że sama nie potrafię uwierzyć, że tak mi się w ogóle mogło wydawać! Nudna... to określenie w stosunku do tej książki nie istnieje. Gdy już się zagłębiłam dostatecznie w wydarzeniach ostatniej części serii o Laurel nie potrafiłam się oderwać! Akcja trwa nie przerwanie, niepewność dotycząca kolejnych losów bohaterów nie pozwala na oderwanie się od tej książki. Momentami w napięciu czekałam na dalsze wydarzenia. "Moc przeznaczenia" zaczęłam czytać tak już bez żadnych przerw pod wieczór, a skończyłam o 1:32, wtedy zbyt dużo myśli, emocji kłębiło się we mnie po skończeniu lektury, a teraz pisząc swoja opinię czuje swego rodzaju pustkę i smutek, że już nie będzie mi dane przeczytać o kolejnych losach Laurel, Tamaniego, Avalonu... nawet Dawida. Jego decyzja pod koniec tej książki... nie...

Mmm | 2012-03-24
Przeczytana: 21 marca 2016

Moim zdaniem to najładniejsza okładka z całej serii.

Kasia1101998 | 2016-02-16

Najbardziej dynamiczna książka z całej serii, niestety wiele osób ginie i to jest najgorsze. Cała książka skupia się na bitwie przez co najwięcej się w niej dzieje. Jednak to nie zniechęca to poznania losów Laurel i jej przyjaciół :)

Natalia M | 2012-10-22
Przeczytana: 21 października 2012

Książki Aprilynne Pike są cudowne. Dziewczęce, lecz nie przesłodzone. Laurel czasami ma kłopoty, co jest dość poważnym minusem w jej poukładanym, zorganizowanym i ładnym świecie.

Szczególnie w ostatnim tomie jest dużo niebezpieczeństwa - no, dobra bądźmy szczerzy, praktycznie cała ta książka to jedno wielkie 'zagrożenie'. Ten tom na pewno przynosi wiele niespodzianek, lecz nie czytało mi się go tak fajnie jak poprzednie. Nie wynikało to z tego, iż ta część jest słabsza od poprzednich - absolutnie nie w tym rzecz. Myślę, że miałam po prostu jakiś taki słabszy weekend i trochę się to przełożyło na moje czytanie.

Szybka i nienudząca akcja sprawiała, że bardzo chciałam się dowiedzieć co będzie dalej. Książka porywa już od (mniej więcej) 5 rozdziału. Nie miałam ochoty zostawiać jej ani na chwilę, chociaż nie czerpałam już takiej satysfakcji z czytania tej części jak z poprzednich. Można powiedzieć, że powieść wręcz paliła mi się w rękach.

Główni bohaterowie zachowywali się...

Dominika | 2014-02-12

Co do okładki podoba mi się najbardziej ze wszystkich.
Przyznam się szczerze . Książkę te zaczęłam około godziny 8.00 ( nie mogłam spać) a skończyłam teraz . Jest dokładnie 17.14 .
Avolon jest ponownie zagrożony. Akcja toczy się zaledwie w kilkunastu godzinach . Szkoda że tak krótko . Dawid i koleżanka Laurel weszli jako pierwsi do Avolonu . Byli pierwszymi ludźmi którzy tam weszli. Dawid niesłychanie zasłużył się dla tego miejsca.Jednak po zakończeniu walki wróżki musiały mu wyczyścić pamięć z czasu walki. Jest to wielka szkoda .Laurel i Tamani są w końcu razem. Szczerze bardzo im kibicowałam . Dawid ułożył sobie życie z pewną dziewczyną . Przyjaźnili się z Laurel . Jej jednak było szkoda , że on nic nie pamięta .
"Moc przeznaczenia" jest czwartą ,a zarazem ostatnią częścią "Skrzydeł Laurel" Aprilynn Pike. Naprawdę WIELKA SZKODA. :(

Lunatyczka | 2012-10-20
Przeczytana: 20 października 2012

Ostatnia część cyklu Skrzydła , ale z tego co pisze autorka na końcu seria powinna być napisana z perspektywy Dawida, może byłaby mniej schematyczna i ciekawsza. Daje nam możliwość wybory pomiędzy prawdziwym a swoim zakończeniem.Ja czytam wszystkie książki od początku do końca, przynajmniej staram się więc nie mogłam odpuścić zakończenia które jest jak napisała autorka słodko-gorzkie.

Kramisha | 2012-09-28

Jestem naprawdę pełna podziwu dla takich pisarzy jak pani Pike. Nie raz i nie dwa się popłakałam nad tą książką, a już na pewno list Dawida mnie... zadziwił ? zaskoczył ? zasmucił ? Nie ma słowa, żeby określić takie uczucie.