Las zabłąkanych

Okładka książki Las zabłąkanych Anne Plichota, Cenderine Wolf
Okładka książki Las zabłąkanych
Anne PlichotaCenderine Wolf Wydawnictwo: Czarna Owca Cykl: Oksa Pollock (tom 2) fantasy, science fiction
Oksa Pollock (tom 2)
2011-01-01
Karolina Sikorska
oksa pollock

Okładka książki Przeklęte więzy Anne Plichota, Cenderine Wolf
Przeklęte więzy Anne Plichota, Cend...
Okładka książki Serce dwóch światów Anne Plichota, Cenderine Wolf
Serce dwóch św... Anne Plichota, Cend...

Gdyby nie początek przy którym zgłupiałam całkowicie, dałabym wyższą ocenkę. Byłam lekko skonfundowana na , miałam wrażenie, że czegoś nie doczytałam w ostatnim tomie, może przysnęłam, ale nie, ciężko mi stwierdzić czy autorki nagle zmieniły koncepcję i od razu wprowadziły to do następnego tomu, czy mam jakiś wybrakowany pierwszy tom, ale cofnęłam się i nic, ważne że było to wytłumaczone i spójne w dalszej części książki. Ogólnie nie sądziłam, że przygodówka, teoretycznie dziecięca, aż tak będzie na mnie wpływać (zwłaszcza jeden bohater, który zakręcił mi w głowie. TAK ZADURZYŁAM SIĘ W CHŁOPCU Z KSIĄŻKI 10+). Jestem zaskoczona pomysłowością i fantastycznością powieści i odniosłam wrażenie, jakby bohaterowie z każdą następną stroną stawali się dojrzalsi, co jest zrozumiałe patrząc na to co się tam dzieje i przez co przechodzą. Często znikała ta świadomość przedziału wiekowego tej książki (nawet jeśli niektóre zwroty mnie troszeczkę drażnią, ale to zapewne dlatego, że jestem starszym odbiorcą). Końcówka zmusza wręcz do sięgnięcia po następną część.

Ogólnie fajna. Jak dla mnie trochę za szybko w obrazie znaleźli Gusa, ale fajne pomysły. Jestem ciekawy, w którym tomie do Edefii trafią

"Na Tych-Którzy-Uszli spada kolejna katastrofa: Gus zostaje wobrazowany! Wciąga go zaczarowany obraz. który McGraw umieścił w koledżu St Proximus kilka miesięcy przed swoim zniknięciem!
Wobrazowanie to czar, który ma odsunąć od świata tego, kto wyrządził społeczeństwu jakąś szkodę. Byt zwany Przeszukiwaczem Serc pomaga Wobrazowanemu poprzez pracę nad sobą odnaleźć wewnętrzną harmonię..."

Gus zniknął! Najlepszy przyjaciel Oksy. Czy Młoda Najłaskawsza z pomocą uroczych Bzikusków i wrażliwej na zimno Zgadurki znajdzie w porę jedyne wyjście z Lasu Bez Powrotu?

czytaj...

Skoro pierwsza część była całkiem w porządku to zabrałam się za kolejną i również się nie zawiodłam. Co prawda książka nie jest aż tak bardzo wciągająca,ale na ponure i deszczowe dni na pewno się przyda.

Pierwsze wrażenie: Byłam nastawiona na średnią książkę. Pierwsza część była 7/10, więc po drugiej części spodziewałam się około 5/10. Zaskoczyłam się pozytywnie. Okładka bardzo mi się podoba.

Bohaterowie: Oksa bardzo się zmieniła. Oczywiście dalej ma wybuchowy charakter i łatwo się denerwuje, ale zaczyna myśleć już bardziej dojrzale. Oprócz jej coraz większych kłopotów z miłością (chyba ja też miałabym problem na jej miejscu) podejmuje bardzo odpowiedzialne decyzje.

Gus choć dalej ma taki pesymistyczny nastrój do świata i samego siebie jest moim ulubionym (zaraz koło Tugduala) bohaterem.

" -Ale ja jestem za ciężki! - zaprotestował chłopiec. - Nie damy rady!

- Uwielbiam twój entuzjazm - rzucił Tugdual. - I to dodawanie otuchy. Niesamowite, jak to pomaga."

Choć obydwoje się nienawidzą i uwielbiają sobie dogryzać to i tak ich uwielbiam. Gus zrobił się bardziej (a raczej jeszcze bardziej) zmartwiony i... chory. Tak, Gus choruje, ale o tym więcej w trzeciej części. Ogólnie o Gusie - ♥

Tugdual jest jedną z moich ulubionych postaci. Wtrąca śmieszne teksty nawet w bardzo poważnych sytuacjach, jest sarkastyczny i tajemniczy. Oprócz tego, że jest zbyt... eee... dziwny? Tak, chyba dziwny to odpowiednie słowo.

Pavel jako ojciec Oksy martwi się o nią za bardzo. Jest trochę zamotany. A jego Atramentowy Smok ♥ Świetny pomysł!

Reszta postaci nie bardzo się zmieniła, ale są opisane w recenzji pierwszej części.

Fabuła : W pierwszej części akcji było mało, ponieważ autorzy wprowadzali czytelnika w świat książkowy, a za to w drugiej akcja z akcją ♥ A ten pomysł z wkręceniem Merlina, Zoe i Zeldy w całą historię był cudowny.

Ogólnie: Książka cudowna. Na pewno znajdzie się na mojej półce z ulubionymi ♥

Ok druga część Oksy i moim zdaniem dużo lepsza. W końcu przeczytana w 1 dzień. Najbardziej mi sie podobało coś związane z Pavlem, ojcem młodej najłaskawszej. Ale co to wam nie powiem. Uch problem w tym że przerwali w połowie akcji, a nie wzięłam kolejnej części. Jeśli jest... nie no ja kilka widziałam... zobaczymy.
Naprawde superowa książka, ale trzeba być czujnym plus czytać wszystkie pokolei. I może też te magiczne zwierzęta pospisywać... No zależy jak kto to ogarnia.
W każdym razie bardzo polecam. Kolejne magiczne przygody, tajemnice, postacie nowe i wiele niesamowitych wrażeń!
Polecam

Naprawde superowa książka, ale trzeba być czujnym plus...

Gdy skończyłam czytać "Las Zabłąkanych" byłam bardzo pozytywnie zaskoczona. Pierwsza część książki mnie zauroczyła głównie swoimi rozkosznymi bzikuskami, deficytkiem i zgadurkami, druga natomiast była świetna pod względem fabuły. Rozterki sercowe 14-latków są rzeczą interesującą, Tugdual natomiast... Zabił mi ćwieka. Szokująca prawda z wcześniejszego życia Dragomiry, Leomido, Reminestencji i Ortona - coś niesłychanego! W tej części również spodobało mi się to, że autorki przybliżyły nam rozterki Zoe - w jej żyłach przecież płynie krew Murmięków, Silnorękich i Najłaskawszych! To, jak boryka się z tym wszystkim i nie skarży się ani słowem jest inspirujące. Jest naprawdę silną i fascynującą postacią.

Pozytywne zaskoczenie.
Niedawno przeczytałam pierwszą część i była fajna, ale mało poza tym. Chociaż zaskoczyła mnie barwnością i pomysłowością. Teraz akcja się rozwinęła jak na to liczyłam i naprawdę się wciągnęłam. Pierwsze zauroczenia, poruszające zdarzenia, wspomnienia z przeszłości, szokująca prawda. Autorki wiedzą czym zaskoczyć!
Na bank przeczytam kolejny tom!

Pozytywne zaskoczenie.
Na bank przeczytam kolejny tom!

pierwszą część serii przeczytałam mniej więcej rok, może półtora temu. Muszę przyznać, że szybko ją przeczytałam i mam dość dobre wspomnienia. Jednak ta dosć długa przerwa trochę chyba mnie zmieniła, bo tę część musiałam czytać trochę "na siłę". Przebrnięcie przez nią zajeło mi prawie miesiąc, a zazwyczaj na przeczytanie ksiązki potrzebuję góra 2 tygodni. Nie będę ukrywać, że historia mnie nawet zaciekawiła, jednak te wszystkie przemyślenia postaci, ich uczucia, niektóre opisy itd. wyjątkowo mnie meczyły, wydawały mi się strasznie sztuczne, naciągane, łącznie ze sposobem ich opisywania, może to tylko takie moje wrażenie, ale bardzo obniżyło moją ocenę tej książki. Naprawdę czekałam, aż ta część pojawi się w bibliotece, ale chyba wolałabym, żeby jej tam jednak nie było. Może po prostu wyrosłam...

Rzadko się zdarza żeby druga część była lepsza od pierwszej, ale w przypadku tej książki tak właśnie jest. Opowieść trzyma w napięciu przez cały czas i zaskakuje czytelnika na każdym kroku :)