Serce dwóch światów

Okładka książki Serce dwóch światów Anne Plichota, Cenderine Wolf
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Serce dwóch światów
Anne PlichotaCenderine Wolf Wydawnictwo: Czarna Owca Cykl: Oksa Pollock (tom 3) fantasy, science fiction
Oksa Pollock (tom 3)
Le Cœur des deux mondes
Czarna Owca
2012-10-01
2012-10-01
Karolina Sikorska

Okładka książki Przeklęte więzy Anne Plichota, Cenderine Wolf
Przeklęte więzy Anne Plichota, Cend...
Okładka książki Las zabłąkanych Anne Plichota, Cenderine Wolf
Las zabłąkanych Anne Plichota, Cend...

Wiarołomcy, Bzikuski i Młoda Najłaskawsza czyli podróż do Edefii

W porównaniu do poprzedniego tomu, wszystko od samego początku było zgrane. Historia pełna dreszczyku emocji i zaciekawienia, co dalej będzie czekało bohaterów. Wiele razy byłam zaskoczona, i tak jak myślałam, że w drugiej części "powiewało" książką dla starszych odbiorców, to w przypadku tego tomu, nie wiem dlaczego jest przedział wiekowy +10 z tyłu książki. Chyba ani razu podczas czytania nie odczułam, że to książka dla młodszych czytelników, wręcz przeciwnie, rozterki bohaterki są dla mnie całkowicie zrozumiałe, powiedziałabym nawet, że z większością jestem w stanie się utożsamić. A pewna sytuacja w powieści jeszcze bardziej to przypieczętowała. Przez wiele momentów byłam emocjonalnie przejęta tym co się dzieje i nie mogę się doczekać ostatniego tomu, za który lada moment się zabiorę.

"Oksa, choć od dzieciństwa łączy ją bliska więź z Gusem, odkrywa w sobie niepokojący pociąg do jednego z Tych-Którzy-Uszli, pięknego i mrocznego Tugduala. Kogo wybrać? ... Czy Oksa stanie na wysokości zadania? Czy wypełni swe niesamowite przeznaczeni?...".

Chyba moja ulubiona część ze wszystkich w serii.

Chyba moja ulubiona część ze wszystkich w serii.

Pierwsze wrażenie: Byłam nastawiona na średnią książkę. Pierwsza część była 7/10, więc po drugiej części spodziewałam się około 5/10. Zaskoczyłam się pozytywnie. Okładka bardzo mi się podoba.
Bohaterowie: Oksa bardzo się zmieniła. Oczywiście dalej ma wybuchowy charakter i łatwo się denerwuje, ale zaczyna myśleć już bardziej dojrzale. Oprócz jej coraz większych kłopotów z miłością (chyba ja też miałabym problem na jej miejscu) podejmuje bardzo odpowiedzialne decyzje.
Gus choć dalej ma taki pesymistyczny nastrój do świata i samego siebie jest moim ulubionym (zaraz koło Tugduala) bohaterem.
" -Ale ja jestem za ciężki! - zaprotestował chłopiec. - Nie damy rady!
- Uwielbiam twój entuzjazm - rzucił Tugdual. - I to dodawanie otuchy. Niesamowite, jak to pomaga."

Choć obydwoje się nienawidzą i uwielbiają sobie dogryzać to i tak ich uwielbiam. Gus zrobił się bardziej (a raczej jeszcze bardziej) zmartwiony i... chory. Tak, Gus choruje, ale o tym więcej w trzeciej części. Ogólnie o Gusie - ♥
Tugdual jest jedną z moich ulubionych postaci. Wtrąca śmieszne teksty nawet w bardzo poważnych sytuacjach, jest sarkastyczny i tajemniczy. Oprócz tego, że jest zbyt... eee... dziwny? Tak, chyba dziwny to odpowiednie słowo.
Pavel jako ojciec Oksy martwi się o nią za bardzo. Jest trochę zamotany. A jego Atramentowy Smok ♥ Świetny pomysł!
Reszta postaci nie bardzo się zmieniła, ale są opisane w recenzji pierwszej części.
Fabuła : W pierwszej części akcji było mało, ponieważ autorzy wprowadzali czytelnika w świat książkowy, a za to w drugiej akcja z akcją ♥ A ten pomysł z wkręceniem Merlina, Zoe i Zeldy w całą historię był cudowny.
Ogólnie: Książka cudowna. Na pewno znajdzie się na mojej półce z ulubionymi ♥

Po oczekiwaniach udało mi się przeczytać kolejną część przygód Oksy.
Więc wracamy w prawie środek akcji. Pomocne okazało się przypomnienie co było w poprzednich częściach.
Świat się zawala. Nie tylko nasz ale i Edefia. Wszystko się sypie. I dosłownie i w przenośni. Akcji jest za to dużo. Oksa i Gus mają spore problemy. Nie powiem jakie, ale ma to związek z tym co się stało w 1 części. Wiem marna podpowiedź.
Polecam. Nie jest to znana seria książek, a bardzo ciekawa. Fantasy z nutką realistycznych sytuacji miłosnych. :) I dużo przygody
Ciąg dalszy nastąpi!

Po oczekiwaniach udało mi się przeczytać kolejną część przygód Oksy.

Miałam już nie czytać tej serii, ale jednak, nie mogąc nic znaleźć w bibliotece, postanowiłam dać Oksie jeszcze jedną szansę. Niestety zawiodałam się.
Dopiero w trzeciej części zdałam sobie sprawę, czemu nie przerwę czytać w połowie. Dotarło do mnie, że sam pomysł jest całkiem ciekawy, przynajmniej główny szkielet opowieści. Choć " ciekawy " to według mnie słowo na wyrost, ale nie mogę znaleźć innego słowa. Ewentualnie można by powiedzieć, że jest znośny. Za to wykonanie jest na znacznie niższym poziomie. Bardzo rażące jest według mnie tłumaczenie. Znaczy, oczywiście nie czytałam wersji oryginalnej, ale wydaje mi się, że niektóre słowa można było lepiej przetłumaczyć.
Poza tym mam wrażenie, że w tej części (jak i trochę w poprzednich) historia nie była spójna. Po prostu przeklejono ot tak do siebie różne niemające nic do siebie zdarzenia.
Dodatkowo nie podobają mi się bohaterzy. Nie potrafię tego wyjaśnić, ale większość z nich po prostu wyprowadza mnie z równowagi. Tych których lubię, albo chociaż mnie nie denerwują można by zliczyć na palcach jednej ręki( I także przez nich nie skończyłam czytać).
Także wiele przemyśleń, opisów emocji i uczuć jest irytujących. Styl pisania pasuje mi bardziej do małych dzieci, niż młodzieży, dla której ta seria jest przeznaczona. Ale cóż, każdy lubi co innego i każdy ma swoją własną opinię.
Chciałabym nie znaleźć w tej serii tych kilku lubianych przeze mnie bohaterów, bo mogłabym spokojnie przestać ją czytać, ale niestety, oni są i aby dowiedzieć się co z nimi dalej będzie, będę musiała pomęczyć się jeszcze z kolejną częścią. Trochę mi przykro, że muszę tak ocenić książkę w której występują, ale o ile mogłabym ją ocenić niżej, wyżej już nie dam rady.

przeczytam napewno, skoro tak zachęcacie.

przeczytam napewno, skoro tak zachęcacie.

Przepiękna treść, i bogaty przekaz.

Przepiękna treść, i bogaty przekaz.

Okładka mnie przeraża.

Okładka mnie przeraża.

Dodaj cytat z książki Serce dwóch światów