Zgłosuj na książki roku 2017

bajkjo

Spis treści:

1. Przybysze ze Złotej Ordy
2. W państwie wielkiego księcia Witolda
3 Panowanie białych chanów
4. Pod władzą Wazów

źródło opisu: Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza 1986

źródło okładki: Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza 1986

Koronczarka | 2016-11-15
Przeczytana: 15 listopada 2016

Ileż różnych światów kręci się koło nas! Ile niknie bezpowrotnie! Ile wydaje się tak dalekimi i niedostępnymi, a tymczasem są tuż obok nas. Na przykład Tatarzy. Piotr Borawski pokazuje jak od wieków Tatarzy zlewali się z nami. Stanowili najpierw napływową ludność w Wielkim Księstwie Litewskim, gdzie masowo się osiedlali dzięki korzystnym warunkom stworzonym przez księcia Witolda, potem asymilowali się i uczestniczyli we wszystkich ważniejszych wydarzeniach naszej historii od bitwy pod Grunwaldem poczynając. Są bliscy. Patrzę się w lustro i widzę śniadą cerę i lekko skośne oczy. Czy są mi bliscy nie tylko dlatego, że od wieków zamieszkują moją ojczyznę? Któż to wie :)

Milijon | 2014-04-17
Przeczytana: 17 kwietnia 2014

Wartościowa literatura gdyby ktoś chciał dowiedzieć się więcej skąd na Podlasiu wzięły się meczety. Choć czasem natłok nazwisk sprawiał że z mozołem przerzucałem strony.

Anna | 2016-12-02
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Góra 1