Grobowce Anaka

Tłumaczenie: Piotr Gillert
Cykl: Przygody rodziny Cooperów (tom 3)
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Vocatio
The tombs of Anak
Aga Kp

Książka z serii "Przygody rodziny Cooperów" - tom 3 Jay i Ula Cooperowie oraz ich ojciec, archeolog, wchodzą do podziemnych grobowców Anaka w poszukiwaniu zaginionego w niejasnych okolicznościach współpracownika. Przez przypadek natrafiają na wiele nie wyjaśnionych tajemnic, które wkrótce stawiają ich wszystkich w obliczu straszliwego niebezpieczeństwa. Kim jest Ha-Raphah? Jak udaje mu się...

Książka z serii "Przygody rodziny Cooperów" - tom 3

w obliczu straszliwego niebezpieczeństwa. Kim jest Ha-Raphah? Jak udaje mu się utrzymywać mieszkańców wioski w tak wielkim posłuszeństwie? Zdając sobie sprawę, że starcia ze złem nie da się uniknąć, Cooperowie starają się rozwikłać stojące przed nimi zagadki. W miarę rozwoju sytuacji Jay, Lila oraz ich ojciec przeżywają coraz to niebezpieczniejsze przygody. Czy w porę poznają prawdę i uda im się uniknąć tragedii, czy też Ha-Raphah zgładzi ich w ostatniej, rozpaczliwej próbie ocalenia swej władzy?

źródło opisu: Wydawnictwo Vocatio, 1994

źródło okładki: http://ksiegarnia.dabar.pl/product_info.php/products_id/10410198

MoznaPrzeczytac | 2016-01-21
Przeczytana: 21 stycznia 2016

Część grupy archeologicznej doktora Coopera zajmuje się odkrywaniem zakopanej w piaskach świątyni filistyńskiego boga Dagona. W czasie pracy trafiają na tajemniczy tunel prowadzący w głąb ziemi. Jerry postanawia, że chce zbadać, co kryje się na jego dnie. W pewnym momencie lina, na której jest spuszczany, staje się niewyobrażalnie ciężka i zostaje precyzyjnie odcięta. Billowi nie pozostaje nic innego jak zaprzestać pracy i wezwać na pomoc doktora Coopera. Organizują wyprawę poszukiwawczą, do której dołącza niezwykle wysoki mieszkaniec tamtych okolic – Talmaj Ben-Arba. Przytacza on Cooperom historię lokalnego plemienia, zwącego się Yahrimami, czyli Zalęknionymi. Co wywołuje ich lęk? Duch zamieszkujący podziemia, któremu śpiewają ciągle tą samą pieśń, żeby uspokoić jego gniew i składają regularne ofiary. Pełen wiary w Boga doktor Cooper schodzi z pozostałymi uczestnikami pod ziemię, żeby stawić czoła rzekomemu duchowi i odnaleźć przyjaciela. Od tego momentu wszystko staje się o wiele...