Rex

Wydawnictwo: POLWEN
Rex
literatura faktu
mad28

Cathleen Lewis usłyszała od lekarzy, że życie z jej synkiem Reksem nie będzie łatwe. Że musi liczyć się z ograniczeniami, wspominano nawet o najgorszym scenariuszu – wózek inwalidzki, karmienie przez specjalną sondę, brak komunikacji językowej. Na początku było trudno, niezwykle trudno. Jej autystyczny synek nie chodził, nie mówił i przyjmował tylko płynne pokarmy, z każdym dniem coraz bardziej zamykając się we własnym świecie. Cathleen, ta zazwyczaj niepokonana kobieta, stojąc na krawędzi nerwowego załamania… zaczyna wołać do Boga. Po co całe to cierpienie i walka? Dlaczego Bóg pozwolił, by to niewinne dziecko tak bardzo cierpiało? Jak o­no ma się odnaleźć w otaczającym świecie?

I oto na drugie urodziny Rex otrzymuje cyfrowe pianino, które już na zawsze odmieni życie tych dwojga. Kiedy Rex uderzył w klawisze swojego małego keyboardu, dźwięki zaczęły przybierać czytelną formę. Bogactwo jego świata zostało uwolnione. A to był dopiero początek wielu cudów, które miały się ujawnić. Rex zyskał miano muzycznego sawanta, a także chłopca wyjątkowo obdarowanego przez Opatrzność. Dwa razy zaprezentowano jego sylwetkę w programie „60 minutes” emitowanym przez CBS oraz w brytyjskim serialu „Muzyczny geniusz”.

To historia matki opowiadającej o synu, który używa swojego muzycznego daru jako pomostu do życia, pokonując tym samym ograniczenia, jakie stoją przed niewidomym i autystycznym dzieckiem. To świadectwo o niezwykłym wpływie jego muzyki i radosnego usposobienia na życie mnóstwa ludzi na całym świecie.

„Dwoje najbardziej niezwykłych oraz pogodnych ludzi, jakich kiedykolwiek poznałam. Ich historia, pełna poruszającej wręcz walki, oraz sukces udowadniają, że miłość i wiara czynią cuda”.
Jane Seymour, aktorka, artystka, pisarka i przedsiębiorca

„To historia o miłości matki i niezłomnym duchu dziecka, opowiedziana w niezwykle porywający sposób; historia, która jest zarazem wyjątkowym studium relacji pomiędzy rodzicem a niepełnosprawnym dzieckiem. Dla mnie jako człowieka niewidomego obcowanie z tą książką stało się przygodą, jakiej nigdy nie zapomnę. Brawo Cathleen! Brawo Rex! Wasza praca i świadectwo już na zawsze odmienią przyszłość niepełnosprawnych w Ameryce”.
Tom Sullivan, autor „Adventures in darkness” oraz „Together”

Owca | 2016-01-04
Przeczytana: 03 stycznia 2016

Rewelacyjna opowieść matki autystycznego, niewidomego chłopca. Jest to historia o tym, że Bóg zawsze wysłuchuje naszych modlitw, choć czasem w sposób, który zupełnie odbiega od naszych wyobrażeń. Opowieść o sile nadziei, miłości i wiary. Uważam, że powinien przeczytać ją każdy człowiek, któremu wydaje się, że ma w życiu ciężko.
Obowiązkowa lektura dla rodziców i nauczycieli.
Książka, która zmieniła moje nastawienie do własnych ograniczeń.

Grażyna | 2010-06-02
Przeczytana: 02 czerwca 2010

Prawdziwa, wspaniała historia.

miedzystronami | 2011-01-09
Przeczytana: 20 grudnia 2010

Rex to opowiedziana przez matkę historia jej syna, niewidomego autystycznego chłopca, który miał nie chodzić, którego wychowanie miało być jednym wielkim pasmem trudności.
I rzeczywiście, Cathleen nie miała lekko. Nie potrafiła sobie odpowiedzieć na standardowe w tej sytuacji pytanie, dlaczego ona, dlaczego jej syn? Jak ma sobie radzić z tak wielkim wyzwaniem i odpowiedzialnością, tym bardziej, po rozstaniu z mężem? ( nie potrafił sprostać wychowaniu Rexa). Nie wiedziała dlaczego Bóg pozwala na takie nieszczęścia, skazuje nowo narodzone dziecko na alienację i wyobcowanie, na samotność i życie w ciemności?

Co zrobić kiedy rodzic tak bardzo oczekujący dziecka ma świadomość, że nie będzie mógł spełnić swoich marzeń i oczekiwań w stosunku do nowo narodzonego potomka. Kiedy nie ma żadnej gwarancji, że dziecko będzie normalnie funkcjonowało, kiedy nie ma w jego życiu a zarazem w życiu rodzica nic pewnego. Od tego czasu wszystko staje się inne, nieprzewidywalne i przede wszystkim...

Natalia | 2013-04-04
Przeczytana: 04 kwietnia 2013

Piękna i wzruszająca historia napisana przez życie. Opowiada o losach matki i jej nie widomego, autystycznego syna. Zmagają się oni na co dzień z wieloma trudnościami, nie brak chwil zwątpienia i bólu, jednak wiara i głęboka miłość pokonuje te przeszkody. Rex, tytułowy bohater, pomimo wielu problemów i ludzkich ułomności związanych z chorobą jest przykładem tego, że "normalność" widziana oczami ogółu nie może świadczyć o szczęściu i wartości człowieka.
Autyzm nie jest wyrokiem, lecz drogą do sukcesu okupowanego ciężką pracą nad najzwyklejszymi czynnościami. Chłopiec okazuje się muzycznym geniuszem, a jego losy ze wzruszeniem śledzimy czytając niezwykle intymne relacje matki.

Katarzyna | 2014-03-27
Przeczytana: 01 lutego 2010

Autorka książki jest mamą chłopca, który zalicza się do wąskiego grona sawantów. Cathleen dowiedziała się, że jej syn najprawdopodobniej nigdy nie będzie chodził ani mówił.
Początki były bardzo trudne. Matka zadaje sobie pytanie - Dlaczego? Życie Rexa odmienia prezent - cyfrowe pianino. Kiedy uderzył po raz pierwszy w klawisze w Rexie zaczyna się coś zmieniać. Chłopiec walczy z przeciwnościami losu. Pomimo tego, że nie widzi, jest chory na autyzm potrafi wspaniale grać. Tak dobrego słuchu może pozazdrościć mu niejeden muzyk.
Książka jest naprawdę wspaniała. Super napisana. Polecam!!!

Beatrycze1717 | 2012-02-24
Na półkach: Przeczytane, 2012 Rok
Przeczytana: 20 stycznia 2012

Historia napisana przez życie i opowiedziana słowami matki autystycznego, niewidomego dziecka. Każda następna strona to również kolejne emocje i wzruszenia czytelnicze, dzielone z tymi niezwykłymi bohaterami - Rexem i jego mamą.
Rex - tak kruchy i delikatny, potrzebujący pomocnej dłoni w niezwykle trudnej dla niego codzienności - odnajduje się w świecie muzyki, okazuje się muzycznym sawantem. Geniuszem.
Książka budzi szereg uczuć i emocji - od współczucia, smutku, bezradności wobec losu poprzez nadzieję, uśmiech przez łzy, aż po ... zrozumienie.

Obieżyświat | 2011-07-02
Przeczytana: 02 lipca 2011
Artycja | 2011-01-24
Przeczytana: lipiec 2010

Wspaniała, chwytająca za serce, prawdziwa historia. Pokazuje jaką moc ma głęboka wiara i modlitwa. Polecam każdemu, nie tylko dla osobie wierzącej.

Alicja Fidowicz | 2010-08-08
Przeczytana: lipiec 2010

Piękna książka, pokazująca także w sposób realistyczny życie kobiety z chorym dzieckiem, a także trudną drogę do Boga. Gorąco polecam!

Agu01 | 2016-01-22