Amos. Prorok, pasterz z Tekoa

Okładka książki Amos. Prorok, pasterz z Tekoa Francine Rivers
Okładka książki Amos. Prorok, pasterz z Tekoa
Francine Rivers Wydawnictwo: Bogulandia Cykl: Synowie pocieszenia (tom 4) literatura piękna
Synowie pocieszenia (tom 4)
The Prophet: Amos
Bogulandia
2014-10-30
2008-01-01
Paweł Kopycki
Prorok religia Bóg

Polecam

Polecam

Póki co najsłabsza z serii, szybko się czyta, ale Amos nie był osobą, którą bym wybrała do napisania osobnej książki, ten prorok jest mi słabiej znany. Trochę zdziwił mnie ten wybór, tym bardziej, że seria to "Synowie Pocieszenia". Styl bardzo podobny do poprzednich częsci.

W tym Wielkanocnym okresie postanowiłam przeczytać coś z tematyki biblijnej.
Wypadło na książkę Francine Rivers o proroku Amosie, którą wygrzebałam gdzieś ze swojej bliblioteczki.
Jak się okazało jest to jedna z pięciu części, ale każda z nich opoowiada o innej osobie, więc można czytać oddzielnie i nie po kolei.
Książka nie jest może rewelacyjna, ale jest dość dobra. Na pewno całkiem dobra na to, by dowiedzieć się czegoś o życiu tego zwykłego pasterza owiec, którego Bóg powołał do głoszenia nawrócenia wśród swego ludu.
Myślę, że te jeden z mniej znanych proroków i dobrze sobie przypomnieć jego dzieje.
Historia człowieka i jego wielkiego zaufania, bo ani wykształcenie, ani profesja, ani charakter nie wydawały się sprzyjać temu, by został on prorokiem.
Trochę w tym podobieństwa do powołania kapłana, który też często nie czuje się zdolny ani godny do pełnienia swego powołania.
Sporo też można dowiedzieć się o pewnym wycinku historii Izraela.
Nieodmiennie zadziwia mnie też mentalność kulturowa i obyczajowa oraz dwoista moralność tej części świata.
Nie czytałam pozostałych książek z tej serii, ale wydaje się warta przeczytania, tym bardziej że szybko się czyta.

W tym Wielkanocnym okresie postanowiłam przeczytać coś z tematyki biblijnej.
Książka nie jest może rewelacyjna, ale jest dość dobra. Na...

NAJLEPSZA z serii . Dobrze się czyta, nie nuży,daje do myślenia.
Oddaje ducha naszych czasów. Wciąż aktualna.Polecam gorąco

NAJLEPSZA z serii . Dobrze się czyta, nie nuży,daje do myślenia.
Oddaje ducha naszych czasów. Wciąż aktualna.Polecam gorąco

Historia Aarona i Mojżesza

Historia Aarona i Mojżesza

O tym jak pasterz stał się Prorokiem.
Podobała mi się, ale w pewnym momencie zaczęła mnie nużyć, no bo ile można dać się upokarzać i marnować czas na tych, którzy nie chcą się nawrócić? Bóg - na przekór temu co ja chciałam - nadal tkwił w Swym postanowieniu nawrócenia narodu wybranego. Amos, początkowo niechętny powierzonemu mu zadaniu, bo przecież jest zaledwie pasterzem, ostatecznie zaufał Panu i służył Mu 10 lat. Bóg uzdolnił go do wykonania owego dzieła: obdarzył go posłuszeństwem nawet w obliczu cierpienia z rąk Izraelitów, bo pozwolił mu pokochać ów naród tak jak ON go ukochał. Amos poddał Mu się całym sobą, przemawiał do mas tylko wtedy, gdy spływał na niego Duch Boży, przełykał gniew, żal, smutek i tęsknotę. Pokonał pokusę i wytrwał w służbie Bogu z dala od domu, pośród niewiernych w upokorzeniu.. Nietuzinkowa - moim zdaniem najlepsza spośród tej serii, ale też i nie czytałam Księcia i Arcykapłana - książka. Polecam.

O tym jak pasterz stał się Prorokiem.

Żywot świętego napisany w oparciu o Pismo Święte.

Żywot świętego napisany w oparciu o Pismo Święte.

• Rivers Francine
  • Chrześcijańskie