Seks na kredyt. Felietony z Playboya

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Z piórkiem". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza
83-88072-24-2
literatura faktu
zaczytAnia

Satyryczne felietony mojej przyjaciółki Hanny Bakuły do "Playboya" to rezultat obserwacji erotycznych obyczajów nowobogackiej Polski. Jej pełen słodkiej trucizny język obnaża naszą żałosną dekadencję.
ISTNY SATIRICON BAKULLINIEGO
Kora

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: strona WWW autorki książki

EmaxDomina | 2013-11-24
Przeczytana: listopad 2013

Książka zdecydowanie dla pań i to raczej po czterdziestce. To nie jest bynajmniej zarzut wobec tej książki - po prostu wiek i płeć pozwalają na czytanie jej ze zrozumieniem. Chciałam ją poczytać do poduszki a skończyło się na salwach śmiechu, rechotach, chichotach i sen odpłynął. Absolutnie tandetna szata graficzna kryje w sobie bardzo dowcipne, ponadczasowe i sprawnie napisane felietony.

Bożena1 | 2014-12-12
Przeczytana: październik 2014

Bardzo lubię książki Pani Hanny Bakuły, a cenię je za to, że w sposób pełen humoru bez owijania w bawełnę opisuje dokładnie to, co widzi - naszą zapyziałą rzeczywistość - polecam.

żabot | 2013-06-21
Przeczytana: 21 czerwca 2013

Trudne jest życie felietonisty. A felietonisty satyryka w dwójnasób. Felieton to zasadniczo dość krótka forma literacka, pisana zazwyczaj na zamówienie lub pod naciskiem chwili, wydarzeń politycznych czy społecznych. Genialny, czy choćby zabawny felieton ma niestety dość krótkie życie. Od jednego wydania gazety/czasopisma do drugiego. Wniosek: choćby nie wiem jak wybitny literacko i mądry felieton niemal zawsze jest skazany na szybkie zapomnienie. Ale jest na to rada. Wydać zbiór felietonów w postaci książki. Książka żyje dużo dłużej. Często przeżywa samego autora. Ale to też niesie pewne zagrożenia.
Felietony Hanny Bakuły czytałem onegdaj w „oryginale” czyli w kolejnych numerach „Playboya”. Przeczytałem je prawdopodobnie wszystkie. Jedne mi się podobały, drugie mało, ale za każdym razem była to przyjemna rozrywka. Również intelektualna, bo Bakuła potrafi ciekawie operować skojarzeniami i porównaniami, do tego ma cięty, złośliwy język, czyli to, co lubię najbardziej.
Po latach...

papisialka | 2013-10-31

Miałam okazję słuchać felietonów w formie audiobook. Po przesłuchaniu całości nasuwa mi się jedna konkluzja: "Ach ta Ameryka", kraj pięknych, wysportowanych szarmanckich mężczyzn, nie to co u nas... Drażniła mnie ciągła krytyka rodzimych panów, narzekanie na "dzisiejsze" obyczaje, normy i zasady.
Kolejnym minusem nie związanym z treścią jest iście teatralna intonacja pani czytającej.

buu | 2018-05-24
Przeczytana: 24 maja 2018