Być kobietą i wreszcie zwariować

Cykl: Być kobietą (tom 2)
Wydawnictwo: W.A.B.
poradniki
Ag2S

Kontynuacja bestsellerowego poradnika dla kobiet! Być kobietą i wreszcie zwariować to nietypowy poradnik, w którym Katarzyna Miller, filozofka, psycholożka i psychoterapeutka z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem, na podstawie rozmów przeprowadzonych podczas specjalnych warsztatów terapeutycznych, pokazuje kobietom jak żyć, by być kochaną, jak kochać, by być szczęśliwą, a także radzi, jak...

Kontynuacja bestsellerowego poradnika dla kobiet!
szczęśliwą, a także radzi, jak poradzić sobie z największą przeszkodą w osiągnięciu tego celu, czyli… samą sobą. Problemy bliskie każdej kobiecie, szczere dialogi, pikantne zwierzenia, czyli życie
w najczystszej postaci i recepta na jego polepszenie.

źródło opisu: http://www.gwfoksal.pl/ksiazki/byc-kobieta-i-wreszcie-zwariowac.html

źródło okładki: http://www.gwfoksal.pl/ksiazki/byc-kobieta-i-wreszcie-zwariowac.html

kryptonite | 2017-06-04
Przeczytana: 04 czerwca 2017

Być kobietą, być kobietą...
Autorkę książki nawet lubię - czytałam jej teksty w Internecie i różnych czasopismach związanych z psychologią, i głównie to nazwisko na okładce zachęciło mnie do sięgnięcia po 'Być kobietą i wreszcie zwariować'. Spodziewałam się ciekawej książki o kobiecości i odkrywaniu siebie na nowo. Okazało się, że to zapis rozmów, jakie toczyła Katarzyna Miller z grupą terapeutyczną, która prowadziła. Napiszę szczerze - niektóre z wypowiedzi poszczególnych pacjentek są naprawdę mądre, i widać było jak na dłoni, że praca nad sobą przynosi dobre skutki, ale ostatecznie miałam wrażenie, że wszystko jest przegadane. Tak, za dużo pustych, nic nie wnoszących słów, za mało fajnych i dających do myślenia wypowiedzi. Taki odbiór może wynikać też z tego, że nie znalazłam bohaterki, która mogłaby przemówić 'moim' głosem. Jestem wymagająca od zwyczajnych kobiet, które po prostu mówiły i się to nagrywało? Może tak, może nie - kobietom nigdy nie dogodzisz przecież ;-)

marlenap1 | 2017-07-04

Książka to zbiór rozmów grupy terapeutycznej - pojawiają się wypowiedzi kobiet o przeróżnych problemach i sytuacjach z ich życia.
Dla mnie jednak książka okazała się nudna - długo się ją czytało i nie odnalazłam w niej wskazówek dal siebie - ale komuś może się przyda!

vicky222 | 2015-04-12
Przeczytana: 12 kwietnia 2015

"Praca nad sobą trwa wiecznie. Póki człowiek żyje, warto, by w siebie inwestował."

Być psychologiem znaczy ciągle się dokształcać. Nie wyobrażam sobie przestać rozwijać mój warsztat psychoterapeutyczny. To jest dla mnie ogromnie ważne. A podczas nauki rozwijam również siebie. Bo ja chcę być kobietą świadomą i chcę mieć do siebie miłość, szacunek i dobre słowo. Chcę się lubić a nawet kochać. Taką jaką jestem. Z tym przychodzą do mnie książki Katarzyny Miller (np. Nie bój się życia!) Mimo, iż mamy odmienną szkołę terapeutyczną to w jej pozycjach czuję siłę i moc. Jestem kobietą a Pani Kasia pisze dla kobiet. Takich jak ja, i takich jak Wy.

"Kiedy mamy w sobie dużo własnego płaczu, trudno nam słuchać cudzego."

Być kobietą i wreszcie zwariować to druga część rozmów terapeutycznych. Jednak można ją czytać niezależnie. Poznajemy zupełnie inne bohaterki z innymi trudnościami. Zbieżna jest terapia grupowa i sama psychoterapeutka.

„Trzeba być odważnym, żeby się bać.”

Osobiście nie...

Tiger | 2017-10-21
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 21 października 2017

Długie rozmowy kobiet i pani Kasi na temat codzienności. Tego co boli, co sprawia radość, wywołuje uśmiech albo smutek. Myślę, że to książka dla dojrzałych kobiet, ja się po prostu nie mogłam w niej odnaleźć.

Beata | 2019-02-12
Przeczytana: 12 lutego 2019

Pani Kasiu uwielbiam czytac Pani poradniki w szczególności te z terapii grupowej.Zamkniete szufladki otwierają się w głowie.

Expresja | 2017-06-16

Uwielbiam usposobienie Kasi Miller, jej poczucie humoru i bezpośredniość. Z początku trudno mi było przystosować się do narracji w formie dialogu pomiędzy kobietami w grupie terapeutycznej, jednak jest to forma oryginalna, sprawia, że treść jest autentyczna, a postaci bardziej bliskie czytelnikowi, można się z nimi utożsamiać, ponieważ są po prostu zwykłymi ludźmi. Nie jest to lektura, którą pochłania się jednym tchem, czasem do niektórych fragmentów warto wrócić, ponownie się nad nimi zastanowić. Ogólnie znalazłam tam wartościowe informacje, dzięki którym mogłam przepracować kilka ważnych kwestii. I mam nowe marzenie/cel - stać się członkiem takiej grupy wsparcia.

Olga | 2014-10-28

Tak się składa, że książki Kasi Miller bardzo lubię bo są napisane w sposób specyficzny. To proza mądra, ale podana przystępnie. Porusza tematy trudne, których często nie ogarniam, ale muszę przyznać, że zawsze coś w nich znajdę dla siebie.

Najnowsza jej pozycja "Być kobietą i wreszcie zwariować" to w moim odczuciu najtrudniejsza jej książka. Hmm.. najtrudniejsza to może złe słowo, bardziej mam poczucie, że ona nie trafia w mój obecny stan umysłu. Nie jestem w stanie wczuć się w problemy, które porusza autorka. Nie rozumiem pewnych zachowań i treści, choć przeczytałam ją od dechy do dechy.

Bardzo interesują mnie kwestie, które zostały tylko zarysowane w tej książce. Kwestia naszego wewnętrznego dziecka, które w sobie regularnie tłamsimy, a także wpływ naszych blokad psychicznych na organizm. Okazuje się bowiem, że wszystkie niewyjaśnione w naszej głowie sprawy, rzutują na nasze zdrowie. Myślę, że warto sobie to uświadomić, bo to krok w stronę zdrowia.

Ta książka jest...

lukaska | 2016-11-20
Na półkach: 2016, Przeczytane, Psychologia
Przeczytana: 20 listopada 2016

Nie oceniam tej książki, bo, moim zdaniem, to nie jest książka do oceny. Dla mnie bardzo ważna, czytałam ją długo, bo po każdym rozdziale musiałam sobie to poukładać i przemyśleć. Na pewno to nie jest dla każdego, bo to jest literatura specjalistyczna dla tych, którzy chcą pracować ze swoimi problemami i ograniczeniami - dla nie zainteresowanych zapewne nudna i niezrozumiała.

KlaudiaK | 2015-01-02

Intrygujący i trochę przewrotny tytuł zachęcił mnie do sięgnięcia w zasadzie po raz pierwszy po książkę Pani Kasi.

Nie rozczarowałam się, w historiach różnych kobiet zawsze można odnaleźć coś dla siebie. To co zapamiętałam to przewrotnie używane "puszczanie".
Trochę o pozbawieniu się nadmiernej kontroli ale również o walce ze stereotypowymi zachowaniami i myśleniem.

Paulina | 2016-12-08

Nie umiem się skupić na czytaniu. Dłużyła mi się niemiłosiernie. Chyba jednak nie dla mnie są książki tego typu (pisane rozmową z tak wieloma osobami). Sama tematyka jak najbardziej w porządku.