Plaża Falesy

Tłumaczenie: Teresa Truszkowska
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
The Beach of Falesa
83-08-00386-9

"Plaża Falesy" powstała w oparciu o powieść R. L. Stevensona pod tym samym tytułem. Jest to oryginalnie, w formie scenariusza napisany utwór liryczny o dramatycznym starciu pomiędzy siłami zła i dobra, o zabobonach i czarnej magii. Scenerię tworzy urzekająca swym krajobrazem wyspa na Pacyfiku, opisana pięknym, bogatym językiem, dzięki któremu autor zyskał sławę jednego z najwybitniejszych poetów XX w. Ale za wspaniałą fasadą wyspy kryje się inny świat - zdradziecki, zepsuty, pełen terroru i zawiści, w którym panuje zły człowiek - Case. Aby utrzymać nieograniczoną władzę nad tubylcami, nie cofa się przed żadną podłością. Walka Case'a z nowo przybyłym na wyspę kupcem stanowi główny wątek opowieści.

źródło opisu: Wydawca

AniA | 2017-12-10