A jak Alibi

A is for Alibi
kryminał
Aniutka90

Inne wydania

Nikki Fife wychodzi z więzienia po odbyciu kary za zamordowanie niewiernego męża. Laurence Fife, wzięty prawnik specjalizujący się w rozwodach, był znany z łóżkowych podbojów, którymi narażał się zdradzanej żonie, zmienianym jak rękawiczki kochankom i ich oszukiwanym mężom. Nikki, niewinnie osądzona, zatrudnia niezależną, młodą i skuteczną detektyw Kinsey Millhone, zlecając jej odszukanie prawdziwego mordercy męża. W trakcie śledztwa Kinsey trafia na kilka nowych, tajemniczych wątków, wplątuje się w płomienny romans ze wspólnikiem zamordowanego i uruchamia lawinę zdarzeń, która pochłania kolejne ofiary, próbując pogrzebać prawdę i dociekliwą panią detektyw.

źródło opisu: http://www.buchmann.com.pl

źródło okładki: http://www.buchmann.com.pl

Powieść sensacyjna z cyklu alfabet zbrodni, pełna szybkich i niespodziewanych zwrotów akcji , czyta się z wielkim zaciekawieniem i salwami śmiechu. Dlaczego alibi w tytule? Dowiadujemy się tego na końcu książki. Ciekawy rozwój akcji, bardzo plastyczne i barwne sylwetki bohaterów, zdrada, miłość i nienawiść - wszystko to można znaleźć w książce Sue Grafton.

Anna | 2015-11-08
Przeczytana: 08 listopada 2015

Klasyczna powieść detektywistyczna.

Calkiem sprawna fabuła, sympatyczna pani detektyw, interesująca zagadka, kilka trupów i parę nagłych zwrotów akcji.
Napisana w latach osiemdziesiątych, więc pozbawiona całej tej warstwy społeczno-obyczajowej, tak modnej obecnie.

Tego właśnie było mi dzisiaj trzeba.

Malwina | 2014-03-11
Przeczytana: 11 marca 2014

Taki sobie kryminał. Intryga wciągająca, wykreowane postaci ciekawe, aczkolwiek brakuje tej pozycji "tego czegoś", co pozwala książkę nazwać dobrą. Język, jakim posługuje się autorka, niezbyt przypadł mi do gustu - jest toporny, brak mu polotu. Niby z samą akcją jest wszystko w porządku, ale mam wrażenie, że Sue Grafton bardzo namęczyła się w trakcie pisania tej książki - tempo wydarzeń się "zacina", ważne wydarzenia opisywane są czasem lakonicznie, by później kilka stron poświęcić rozkładowi dnia głównej bohaterki, który kompletnie nic nie wnosi do historii. Wątek z kobietą wyłudzającą pieniądze od firm ubezpieczeniowych również jest zupełnie oderwany od głównej akcji. I tok myślenia głównej bohaterki - ciężko go zrozumieć. Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że powinnam nazwać tę książkę dobrym kryminałem, ale nie mogę. Niby wszystko jest w porządku, ale poszczególne kryteria w ogóle ze sobą nie współgrają. Jednak warto przeczytać choćby dlatego, by wyrobić sobie własne zdanie. Ja się...

Monika | 2010-11-03
Na półkach: Po angielsku, Przeczytane, 2010
Przeczytana: 03 listopada 2010

Fajny kryminał ze zbyt dużą ilością trupów. Oczywiście nie zgadłam, kto morduje :(
Angielski dość prosty, bez idiomów.

Anna-mojeksiążki | 2012-09-09
Przeczytana: wrzesień 2012

"A jak alibi" to dobrze napisany kryminał, gdzie napięcie jest stopniowo dawkowane, a zakończenie zaskakuje. Może bardzo wnikliwy czytelnik dojdzie do rozwiązania zagadki wcześniej, jednak mimo wszystko warto ją przeczytać. Choć książka należy do klasyki gatunku i została napisana wiele lat temu, zdradza to brak telefonów komórkowych i archaiczny dla nas system telefonistek, jednak sam sposób dedukcji i rozwiązywania sprawy jest na topie i dziś.
Ciekawy rozwój akcji, bardzo plastyczne i barwne sylwetki bohaterów, zdrada, miłość i nienawiść - wszystko to można znaleźć w książce Susan Grafton.

Polubiłam sympatyczną i wytrwale dążącą do celu panią detektyw i z przyjemnością sięgnę po kolejne tomy jej przygód. Wam również polecam :)

Liza | 2013-03-23
Przeczytana: 23 marca 2013

Dobry, klasyczny kryminał z ciekawą panią detektyw.

nina19 | 2016-02-26

Kiedyś książki Sue Grafton czytałam z wypiekami na twarzy. Ale myślę, że i dzisiaj może to być fajna lektura dla miłośników kryminałów, w których zagadki rozwiązuje prywatny detektyw. Tu, uwaga, kobieta.

LaLoba | 2016-09-07
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 20 sierpnia 2016

szukałam czegoś lekkiego w oczekwinaniu na kolejne przygody stephani plum ...znalazłam ale czytam kolejne tomy....lekka łatwa i przyjemna....na odstresowanie idealna ;-)

Ziou | 2014-01-16
Przeczytana: 16 stycznia 2014

Pozycję "A jak alibi" zakupiłam na przecenie zachęcona pozytywnymi recenzjami na tylnej okładce i jeszcze nigdy nie zawiodłam się tak bardzo. Z trudem przebrnęłam przez całą książkę. Zrobiłam to chyba jedynie dlatego, że moja czytelnicza duma nie pozwoliła mi odłożyć książki przed jej ukończeniem.
Od początku do końca wieje nudą. Fabuła przewidywalna jednak nie można odmówić jej tego że jest ciekawa. Narracja jest jednak beznadziejna. Trzy stronicowe opisy nie wiadomo czego i nie wiadomo po co - nie wnoszą nic od fabuły. Miały pewnie "drażnić się" z moją ciekawością i zmuszać mnie do brnięcia w głąb. Jedyne do czego się przyczyniły to do potwornego znudzenia i chęci odłożenie książki na zawsze na półkę. Zupełnie bezbarwna główna bohaterka, prosty język, dialogi i monologi bez żadnej finezji. Zdecydowanie nie polecam czytelnikom lubiącym dobry kryminał.

gosiak | 2015-11-17
Przeczytana: 17 listopada 2015

Kryminał, który się czyta jednym tchem. Bardzo przyjemnie spędzone popołudnie. Zaczynasz szukać wraz z bohaterką mordercy i tak jak ona dochodzisz do podobnych wniosków. Trzeba przeczytać!