Przywrócona

Cykl: Trylle (tom 3)
Wydawnictwo: Amber
Ascend
Sherry

Wendy, następczyni tronu królestwa, musi poślubić księcia Vittra. To jedyny sposób, żeby ocalić Trylle przed ich śmiertelnym wrogiem i zapobiec krwawej wojnie z niepokonanym przeciwnikiem. Lecz myśl o tym, że przyjdzie jej opuścić miejsce, które stało się jej domem, jest nie do zniesienia… Pożegnała się już ze swoją pierwszą miłością, czy teraz przyjdzie jej poświęcić drugą? Czy będzie...

Pożegnała się już ze swoją pierwszą miłością, czy teraz przyjdzie jej poświęcić drugą? Czy będzie musiała wyrzec się uczucia do Lokiego, tak jak wcześniej wyrzekła się miłości do Finna? Czy czeka ją najtrudniejszy wybór: z którym z nich zostanie na zawsze…

Jeśli tylko ich magiczny świat ma przed sobą jakieś „na zawsze”. Przyszłość Trylli leży w rękach Wendy – pod warunkiem że odważy się o nią walczyć…

źródło opisu: Amber, 2012

źródło okładki: www.wydawnictwoamber.pl

Marlena | 2019-07-28
Przeczytana: 28 lipca 2019

Trylogię oeniam jako całość.
Od początku zainteresowała mnie i wciągnęła w wir wydarzeń. Nie mogłam się doczekać "co będzie dalej".

Ogromny plus za to, że książki nie są rozwlekłe, nie ma niekończących się opisów przyrody itd. Jednym słowem zwięźle i na temat.

I część zasłużona 7, nie mogę dać więcej z powodu Wendy, jest wkurzająca do granic możliwości. Zadaje niewłaściwe pytania albo nie zadaje ich wcale a kolejno ma pretensje że nikt jej nie powiedział... Ehhh te 17-latki 😛

II część wnosi wiele ciekawych wątków. Pojawia się Loki, który nie zna królewny a zakochuje się w niej w minutę ?? Trochę było to nieprawdopodobne no ale cóż, zawsze muszę się do czegoś przyczepić.

III część jest świetnym zwieńczeniem całej historii Trylli i czuję się usatysfakcjonowana zakończeniem. Wendy przeobraziła się w dość "spoko" królową, chociaż nie powiem że przestała mnie irytować 🙂

mikada | 2019-07-17
Na półkach: Przeczytane, Mikada
Przeczytana: 16 lipca 2019

Plusem zarówno tej części, jak i dwóch poprzednich, jest lekki język, jakim książka jest napisana - czyta się ją szybko, całkiem przyjemnie. Ale... fabuła kuleje. Opisy przed jakimś wydarzeniem trwają i trwają... by samo wydarzenie opisać w JEDNYM akapicie. W dodatku rozwiązania problemów rażą - owszem, miało być "tak prosto, że aż dziw, że wcześniej nikt na to nie wpadł", ale ja tego nie kupuję. I... jedziemy na wojnę cadillacami? Serio?

Chewkassia | 2017-11-25
Przeczytana: 08 listopada 2017

Jak Loki i Wendy do siebie pasują!

PaniPuk | 2017-06-05

Trzecia część. Szkoda, że to już koniec. Chciałoby się to czytać i czytać. Moim skromnym zdaniem ta trylogia jest warta każdej wolnej minuty na przeczytanie. Na pewno nikt nie będzie zawiedziony. Postać Lokiego. Ahhh....nic dodać nic ująć :) Polecam baaardzo.

Kasiarzyna | 2016-08-27
Przeczytana: 26 sierpnia 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Najlepsza książka, w ogóle najlepsza seria! Nie mogłam oderwać się od czytania.
Loki był zabawny, rzucał fajnymi tekstami, ale nie mogłam zaakceptować jego związku z Wendy, bo od 1 tomu liczyłam, że będzie z Finnem.
Niestety gdy byłam na początku lektury, zobaczyłam filmik na yt "Zamieniona Amanda Hocking" i zjechałam w komentarze... Po 5 sekundach wyłączyłam laptopa wkurzona, bo zobaczyłam komentarz, a raczej spoiler "Szkoda że Wendy poślubiła Lokiego a nie Finna". Próbowałam zapomnieć ten komentarz, ale nie mogłam :/
Jednak gdy Oren wbił Lokiemu miecz w serce, myślałam, że Wendy wróci do Finna, ale i tak cieszę się, że Sara go uzdrowiła. Moją uwagę zwróciło to, że Wendy jej nie podziękowała, co mnie zasmuciło i zdenerwowało.
Według mnie epilog powinien być dłuższy, bo po przeczytaniu bardzo mnie zaciekawiło, z kim jest Tove.
Bardzo polecam tę książkę!

Kinga Skrzypalik | 2016-05-26
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 26 maja 2016

Usłyszałam opinię, że po trzeciej części można poczuć niedosyt. Cóż...dobrze, że to nie moja opinia. Wendy wreszcie stanęła na wysokości zadania, pomimo wszystkich trudności, które spotkała na swojej drodze. Ślub z mężczyzną, którego nie kocha, pożegnanie z pierwszą miłością, śmierć matki - królowej, koronacja jej samej, miłość, która pojawiła się w nieoczekiwanym momencie, wojna z ojcem i Vitrrą. Wendy zadomowiła się w pałacu, zaczęła reprezentować już słabą matkę na zebraniach i naradach. Pomimo dorośnięcia do roli, królowej nie zawsze podobały mi się decyzje podejmowane dla dobra monarchii i dla dobra innych. W końcu matka stała się matką a nie tylko zimną królową. Przez tyle lat Trylle czekały na królową, która zmieni monarchie. Tove zostaje jej najlepszym przyjacielem i doradcą w sprawach państwowych, Willa, czeka na zmianę ustaw i prawa na mieszane małżeństwa, Finn też powoli układa sobie życie, choć nie dostrzega jeszcze tego. Wszystko zaczyna się układać, gdy ukochany...

Dixi | 2016-04-29

Zakończenie mi się nie podobało,ale cała trylogia jest wspaniała.

Dagi | 2016-02-28

Po przeczytaniu trylogii mam mieszane uczucia. Z jednej strony raziły mnie papierowe w większości postacie (szczególnie Wendy - została chyba zlepiona przez autorkę ze wszystkich irytujących cech innych głównych bohaterek książek młodzieżowych tego typu), ale z drugiej strony muszę docenić fakt, że książka nie ciągnie się, a wręcz gna do przodu. Akcja wciąż brnie dalej w sposób zaskakująco płynny - na pewno nie będziecie się nudzić. Świat wykreowany przez autorkę nie robi wielkiego wrażenia - sam pomysł sami przyznacie jest nieco wtórny, gdy już "siedzicie w temacie". Ja - jako pożeraczka młodzieżowej literatury kobiecej z zakresu antyutopii/fantasy/paranormal romance mogę wymienić tuzin lepszych tytułów, jednak równocześnie wyliczyć kilkanaście gorszych :)

Ogółem polecam ze względu na postać Lokiego - facet co najmniej intrygujący ;)

osasweet | 2016-02-07

Super cała seria!!

Clara Habcorn | 2015-10-18
Przeczytana: 18 października 2015

Przywrócona to ostatnia część trylogii Trylle, i która najbardziej mi się podobała. Właściwie nie wiem nawet dlaczego. Może dlatego, że Wendy dokonała wyborów takich jakie chciałam. :) Nie wiem. Autorka to ostatniej chwili ukrywa czy wszystko się uda czy nie. Myślałam, że przewidziałam zakończenie, ale Amanda jednak mnie zaskoczyła, co wpłynęło bardzo pozytywnie na mój odbiór lektury. Polecam :D