Okładka książki Przywrócona

Amber
typ
papier
Sherry
7,76 (831 ocen i 102 opinie)

Opis książki

Wendy, następczyni tronu królestwa, musi poślubić księcia Vittra. To jedyny sposób, żeby ocalić Trylle przed ich śmiertelnym wrogiem i zapobiec krwawej wojnie z niepokonanym przeciwnikiem. Lecz myśl o tym, że przyjdzie jej opuścić miejsce, które stało się jej domem, jest nie do zniesienia… Pożegnała się już ze swoją pierwszą miłością, czy teraz przyjdzie jej poświęcić drugą? Czy będzie musiała wy...

Pożegnała się już ze swoją pierwszą miłością, czy teraz przyjdzie jej poświęcić drugą? Czy będzie musiała wyrzec się uczucia do Lokiego, tak jak wcześniej wyrzekła się miłości do Finna? Czy czeka ją najtrudniejszy wybór: z którym z nich zostanie na zawsze…

Jeśli tylko ich magiczny świat ma przed sobą jakieś „na zawsze”. Przyszłość Trylli leży w rękach Wendy – pod warunkiem że odważy się o nią walczyć…

źródło opisu: Amber, 2012

Polecamy

Opinie czytelników
creatures | 2013-06-01
Przeczytana: 01 czerwca 2013

Jest to moja ulubiona część z serii „Trylle”. Nie spodziewałam się się takiego zakończenia. Ale pamiętam,że bardzo mi się podobała.

kasandra_85 | 2013-03-14
Przeczytana: marzec 2013

Stasia | 2013-08-25
Przeczytana: 24 sierpnia 2013

Ta część, aż kuje w oczy swoją idealnością! I jest to absolutnie cudowne! Autorka poszła dalej niż przypuszczałam! Gdy przeczytałam pierwszą część byłam pewna, że historia zakończy się miłosną sielanką z Finnem! I szczerze ciesze się, że się myliłam. W tej części głupota Finna nie kuła tak po oczach, a autorka świetnie wybrnęła z tego nieudanego romansu. Książka nie raz mnie zaskoczyła i wywoływała we mnie lawinę emocji i salwy zduszonego chichotu. Najlepsze w niej było to, że Wendy zmieniła się całkowicie. W drugiej części była już dojrzalsza, jednak w tej przeszła samą siebie! Pani Hocking wykonała kawał dobrej roboty.

Caroline | 2012-08-01
Na półkach: Przeczytane, Trylle
Przeczytana: 01 sierpnia 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Geniusz. Tego nie da się zapomnieć. Najlepsza część z całej trylogii, a zarazem jedna z niewielu najlepszych książek jakie kiedykolwiek przeczytałam, a jest ich spora ilość (ponad tysiąc, może nawet więcej). Z pewnością jeszcze kiedyś do niej wrócę, bo można się z niej wiele nauczyć. Moim zdaniem kończy się w odpowiednim momencie. Zamyka wszystkie niejasne wątki i daje poczucie niedosytu.
Co do treści, to uwielbiam Lokiego, pokochałam go już w drugiej części, wtedy gdy nie pozwolił Kyrze zabić Wendy i pomógł jej uciec z Ondarike, więc cieszy mnie, że wybrała jego i że będzie miała z nim dziecko. Wreszcie pomyślała o sobie, a nie o tym co będzie dobre dla innych. Finn z Mią? Tego też można było się spodziewać. A o Matcie i Willi nie wspomnę. Jednego jestem tylko ciekawa. Kim jest tajemniczy wybranek Tove'a? Wydaje mi się, że jest nim Duncan, ale pewna nie jestem. A wy co sądzicie?
Większość pewnie nie wie o czym pisze, oczywiście ci co jeszcze nie przeczytali, a skusili się na ten spo...

Kinga | 2014-08-02
Przeczytana: 02 sierpnia 2014

Tą część czytało mi się najlepiej... Nie mogłam się od niej oderwać.. Ciągle byłam ciekawa co będzie dalej... Szkoda, że nie ma 4 części, bo chętnie bym ją przeczytała i jestem ciekawa co będzie dalej.! ^^

Kinia | 2013-02-07
Przeczytana: 07 lutego 2013

Jak dla mnie dno, syf i wodorosty. Książka była według mnie bardzo, ale to bardzo słaba. Fabuła była oklepana, od samego początku do samego końca było wiadomo, co się stanie, żadnych elementów zaskoczenia. Dialogi między bohaterami były jakieś sztywne i wymuszone. Akcja skupiała się na raptownie czterech postaciach, zdaje mi się, że autorka jakby zapomniała o wielu bohaterach, którzy byli istotni w pierwszej i drugiej części. Ja osobiście wynudziłam się przy ,,Przywróconej'' i nie uważam, aby była to książka warta jakiejkolwiek uwagi. Zdecydowanie nie polecam !

zyzia111 | 2013-10-16
Przeczytana: 16 października 2013

Cała trylogia bardzo mnie zaskoczyła. Oczywiście w sensie pozytywnym. Jest oryginalna i nie do przewidzenia. Po przeczytaniu wielu książek można zauważyć pewien schemat. Próbowałam go znaleźć w tej trylogii, ale go nie było. Wszystko mnie zaskakiwało. Razem z bohaterami przeżywałam wszystkie chwile. Te wesołe, ale także te smutne. W tym tomie Wendy bardzo wydoroślała i musi podjąć bardzo ważne decyzje. Kogo wybierze? Który świat? Czy zostanie królową? To jedne z nielicznych problemów, przed którymi staje. Fabuła jest bardzo ciekawa, a akcja wciąga nas bez reszty. Tej książki się nie czyta. Ją się pochłania.
Gorąco polecam!

cinde | 2012-07-24
Na półkach: Przeczytane, Naj! ♥
Przeczytana: 23 lipca 2012

Gdyby kazano mi opisać tą książkę jednym słowem, nawet dwoma, powiedziałabym " o k***a!" . Tak czuję się po przeczytaniu książki, wręcz chłonęłam jej treść, "pożarłam" ją w jedno popołudnie. Od czasów Harrego Pottera żadne zakończenie tak mnie nie satysfakcjonowało.Bardzo czekałam na tę książkę i jestem bardzo zadowolona, bo zakończenie cudne. Cudne , cudne, cudne. Fajnie że Wendy znalazła szczęście u boku kogoś kogo kochała, choć powiem szczerze, myślałam że tak to się nie skończy. Akcja toczyła się szybko, autorka nie pozwalała nam się nudzić, a gdy nuda już powoli się wkradała, od razu był jakiś zwrot akcji, i to mi się podoba. :) Szkoda, że to już koniec historii o Tryllach.

Created_Eternity | 2012-08-10
Na półkach: Przeczytane, W domu ^_^
Przeczytana: 18 lipca 2012

W ostatniej części trylogii Trylle Wendy nauczyła się władać państwem, i pokochała swoją matkę. Jak w wielu książkach, i ta zakończyła się Happy Endem. Polecam na brzydkie, zimowe wieczory.

Niko | 2014-01-02
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014 rok
Przeczytana: 01 stycznia 2014

Wendy Everly stoi w obliczu niemożliwego wyboru. Jedynym sposobem, aby ocalić Trylle od ich śmiertelnego wroga jest poświęcenie samej siebie. Jeśli nie podda się królowi Vittry, jej ludzie zostaną wciągnięci w brutalną bitwę. Ale jak Wendy ma zostawić wszystkich swoich przyjaciół za sobą ..nawet jeśli to jedyny sposób, aby ich uratować ? Stawka nigdy nie była wyższa, gdyż jej królestwo nie jest jedyną rzeczą jaką może stracić. Po obdarowaniu swoimi uczuciami zarówno Finna i Lokiego przyjdzie jej dokonać wyboru z którym chce zostać na zawsze.

Może zacznę od tego, że świat stworzony przez autorkę przypadł mi do gustu. Trylle i ich odrobinę magiczne życie, konflikty i zwyczaje - to się jej udało. Czy przywrócona jest moją ulubioną książką tej serii? nie. Amanda Hocking i jej trylle balansują na cienkiej linii pomiędzy czymś lekko zabawnym, chwytającym za serce a niesamowicie głupim z naciskiem na główną bohaterkę. Po pierwszej części, która była dla mnie słaba, drugiej bardzo dobrej, ta...

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Na półkach
Kalendarium literackie
  • Ena Lucia Portela
    42. rocznica
    urodzin
    Ćwiczyła na przyszłość, żeby jak najlepiej wykonywać zawód, który wybrała. - Aktorka? - zapytała Yadelis. - Tajna agentka? - zapytałam ja. Nie, nic z tych rzeczy. Aktorki i tajne agentki odtwarzają scenariusze napisane przez innych. Ona chciała tworzyć swoje własne scenariusze, snuć swoje własne kła... pokaż więcej
  • Eleanor Hodgeman Porter
    146. rocznica
    urodzin
    Widzisz, chciałam mieć lalkę i tatuś o nią poprosił, ale kiedy nadesłano zebrane dary, nie było w nich ani jednej lalki, tylko małe, drewniane inwalidzkie kule. I wtedy to się zaczęło.[...] Należy we wszystkim zawsze dojrzeć jakąś dobrą stronę i cieszyć się z niej, obojętnie jaką. I graliśmy w to od... pokaż więcej
  • Tomasz Lew Leśniak
    37. rocznica
  • Brandon Sanderson
    39. rocznica
    urodzin
    Życie ponad śmiercią. Siła ponad słabością. Podróż ponad celem.
  • Jean-Louis Fournier
    76. rocznica
    urodzin
    Nie ma nic trudniejszego, jak zrobić coś, co jest niepodobne do niczego.
  • Paolo Giordano
    32. rocznica
    urodzin
    Już się nauczył, że wyborów dokonuje się w kilka sekund, a ich skutków doświadcza się przez resztę życia.
  • Richard Hammond
    45. rocznica
  • Jean Genet
    104. rocznica
    urodzin
    Ciotki to wielkie immoralistki.
  • Emily Jane Brontë
    166. rocznica
  • Virginia Cleo Andrews
    28. rocznica
    śmierci
    Miłość nie zawsze przychodzi, kiedy się tego chce. Czasami się po prostu przydarza mimo naszej woli".
  • Frans Gunnar Bengtsson
    60. rocznica
    śmierci
    Dać mężczyźnie miecz, to jak dać kobiecie zwierciadło. Nie mają już wtedy oczu dla niczego innego.
  • Ned Vizzini
    1. rocznica
    śmierci
    - Jeśli teraz wyjdziecie, Gilliam pozwoli wam dołączyć do załogi, ahoj! Przeżyjecie wspaniałe morskie przygody!
    - Przygody? - krzyknął Brendan. - Przestrzeliłeś mi ucho, koleś!
    - Wybacz - powiedział Gilliam. - Jeśli to jakieś pocieszenie, w zeszłym roku straciłem pośladek!

Znajdź nas na Facebooku