Przywrócona

Amanda Hocking Wydawnictwo: Amber Cykl: Trylle (tom 3) fantastyka, fantasy, science fiction
Ascend
Ewa Spirydowicz
magia wybór miłość niebezpieczeństwo

Liczba stron: 299
Ocena: 8/10

W końcu nadszedł czas na Przywróconą - ostatnią część trylogii zatytułowanej 'Trylle'.

Amanda Hocking tak jak w poprzednich tomach używa narracji pierwszoosobowej. Wszystkie wydarzenia widzimy oczami Wendy.

Życie Wendy ostatnio bardzo się pokomplikowało. Pogarszający się stan zdrowia Elory zmusił naszą bohaterkę do przejęcia większości...

Na półkach: , , , ,

Miałam już zostawić tą trylogię w spokoju ale coś mnie podkusiło by sięgnąć po trzecią część. I się nie zawiodłam. Tak mnie wciągnęła że czytałam do późnia w nocy, a w następny dzień nie zostawiłam jej dopóki nie skończyłam. Polecam ale tylko ze względu na tę część.

Bardzo podobało mi się niewymuszone zakończenie, za które pokochałam tę książkę, jak i całą serię. Żałuje, że nie ma więcej części.

Trylogię oeniam jako całość.
Od początku zainteresowała mnie i wciągnęła w wir wydarzeń. Nie mogłam się doczekać "co będzie dalej".

Ogromny plus za to, że książki nie są rozwlekłe, nie ma niekończących się opisów przyrody itd. Jednym słowem zwięźle i na temat.

I część zasłużona 7, nie mogę dać więcej z powodu Wendy, jest wkurzająca do granic możliwości. Zadaje...

Plusem zarówno tej części, jak i dwóch poprzednich, jest lekki język, jakim książka jest napisana - czyta się ją szybko, całkiem przyjemnie. Ale... fabuła kuleje. Opisy przed jakimś wydarzeniem trwają i trwają... by samo wydarzenie opisać w JEDNYM akapicie. W dodatku rozwiązania problemów rażą - owszem, miało być "tak prosto, że aż dziw, że wcześniej nikt na to nie...

Jak Loki i Wendy do siebie pasują!

Trzecia część. Szkoda, że to już koniec. Chciałoby się to czytać i czytać. Moim skromnym zdaniem ta trylogia jest warta każdej wolnej minuty na przeczytanie. Na pewno nikt nie będzie zawiedziony. Postać Lokiego. Ahhh....nic dodać nic ująć :) Polecam baaardzo.

Najlepsza książka, w ogóle najlepsza seria! Nie mogłam oderwać się od czytania.
Loki był zabawny, rzucał fajnymi tekstami, ale nie mogłam zaakceptować jego związku z Wendy, bo od 1 tomu liczyłam, że będzie z Finnem.
Niestety gdy byłam na początku lektury, zobaczyłam filmik na yt "Zamieniona Amanda Hocking" i zjechałam w komentarze... Po 5 sekundach wyłączyłam laptopa...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Usłyszałam opinię, że po trzeciej części można poczuć niedosyt. Cóż...dobrze, że to nie moja opinia. Wendy wreszcie stanęła na wysokości zadania, pomimo wszystkich trudności, które spotkała na swojej drodze. Ślub z mężczyzną, którego nie kocha, pożegnanie z pierwszą miłością, śmierć matki - królowej, koronacja jej samej, miłość, która pojawiła się w nieoczekiwanym momencie,...

Zakończenie mi się nie podobało,ale cała trylogia jest wspaniała.

Dyskusje

1 841