Rozdarta

Wydawnictwo: Amber
Torn
Rozdarta, Amanda Hocking
irbis18

Zamieniona w dniu urodzin… Rozdarta pomiędzy dwoma światami… Przywrócona magii… Wendy odkryła swoją tajemnicę, zrozumiała, dlaczego jej matka chciała ją zabić… Poznała świat Trylli i dowiedziała się, że do niego należy i że w nim ma wypełnić swoje przeznaczenie. Nie mogła jednak tam pozostać, nie mogła pogodzić się z tym, że rządzona przez okrutną królową zagadkowa magiczna kraina to jej...

Zamieniona w dniu urodzin…

Rozdarta pomiędzy dwoma światami…

Przywrócona magii…

Wendy odkryła swoją tajemnicę, zrozumiała, dlaczego jej matka chciała ją zabić… Poznała świat Trylli i dowiedziała się, że do niego należy i że w nim ma wypełnić swoje przeznaczenie. Nie mogła jednak tam pozostać, nie mogła pogodzić się z tym, że rządzona przez okrutną królową zagadkowa magiczna kraina to jej prawdziwy dom.

Ale powrót do dawnego życia, do domu i szkoły nie przynosi spokoju. Wendy nie może przestać myśleć o Tryllach, o ich śmiertelnych wrogach, których atak cudem przeżyła, o nadciągającej wojnie, której tylko ona może zapobiec, i o Finnie, którego miłość do niej skazała na wygnanie z jego świata.

Uwięziona pomiędzy światem Trylli a światem ludzi, rozdarta pomiędzy sercem a obowiązkiem, Wendy musi wybierać. Lecz jeśli wybierze źle, może stracić wszystko i wszystkich, których kocha – w obu światach…

Do 2010 roku Amanda pracowała w opiece społecznej. W wolnym czasie napisała 17 powieści. W kwietniu 2010 zaczęła je wydawać samodzielnie, umieszczając na platformach księgarni internetowych, m.in. Amazonu. Do marca 2011 sprzedała ponad 1 000 000 e-booków i zarobiła 2 000 000 dolarów – więcej niż jakikolwiek autor przed nią publikujący samodzielnie. Na początku 2011 roku sprzedawała po 9000 e-booków dziennie.

Jej fenomen odbił się głośnym echem we wszystkich mediach. Pisały o niej „New York Times” i USA Today”.

Wtedy wydawcy na całym świecie rozpoczęli prawdziwy bój o prawa do publikacji jej książek w formie drukowanej. Prestiżowe amerykańskie wydawnictwo zapłaciło 2 000 000 dolarów za prawa do jej czterech powieści – w tym trylogii Trylle, które wydaje od początku 2012 roku w 250 000 nakładu każdego tomu. Wytwórnia Media Rights Capital kupiła prawa do ekranizacji serii. Scenarzysta Dystryktu 9 pracuje nad scenariuszem.

W USA Zamieniona, tom 1 Trylli, zadebiutowała na 4. miejscu listy „New York Timesa”.

źródło opisu: Amber, 2012

źródło okładki: www.wydawnictwoamber.pl

Kinga | 2014-08-01
Przeczytana: 31 lipca 2014

Książka super.! :P Ale mi się jeszcze strasznie podoba okładka.! ;*

snll | 2013-09-03
Przeczytana: 03 września 2013

Jestem bardzo mile zaskoczona, ponieważ druga część trylogii Trylle, okazała się o niebo lepsza od pierwszej. Wciąga, intryguje, zaskakuje, a czasami nawet bawi.

Wendy wzięła się w garść i można powiedzieć, że wydoroślała. Pogłębiła wiedzę o świecie Trylli i Vittry, poznała swojego ojca, zrozumiała dlaczego jej matka dokonała takich, a nie innych wyborów w przeszłości. Co najważniejsze, zaakceptowała swoje miejsce w świecie trolli i jest gotowa do poświęceń dla dobra ogółu.

Finn jak był, tak nadal jest irytujący, natomiast Loki jest bardzo intrygujący, a Tove to wspaniały przyjaciel.

Na pewno sięgnę po kolejną część, bo bardzo mnie ciekawi zakończenie tej historii.

kasandra_85 | 2012-10-25
Przeczytana: październik 2012

blair | 2012-10-26
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Z wymiany
Przeczytana: 21 października 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Amanda Hocking zadebiutowała jako pisarka po wielkim hicie pierwszej części Trylogii Trylle-Zamieniona. Książka została bardzo dobrze przyjęta przez czytelników i sprzedawała się w milionach egzemplarzy. Czy druga część również ma coś w sobie, aby czytelnicy mogli ją pokochać?

Wendy wie już kim jest i jakie są jej obowiązki jako następczynię tronu. Ale dziewczyna sobie z tym wszystkim nie radzi i ucieka z królestwa. Zostaje porwana przez wrogów Trylli- Vittrę, później okazuje się, jaka jest prawda i czemu król Vittry pragnie mieć Wendy w swoim królestwie. Finn po porwaniu królewny, rusza jej z pomocą. Udaje się im uciec i powrócić do królestwa, ale w tedy wszystko zaczyna się komplikować. Dziewczyna musi wybrać między Tryllami, a Vitrą. Dodatkowo jest jeszcze miłość Wendy i Fina, która jest niemożliwa, ale oboje się kochają. Dziewczyna jest rozdarta i nie wie, jakie decyzje ma podjąć.

,, Przyszłość jest zbyt płynna, by ją zrozumieć, a co dopiero zmienić."

Wendy przeszła wielką...

Stasia | 2013-08-24
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, 2013, Z iskrą
Przeczytana: 24 sierpnia 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ta pozycja popsuła moje książkowe plany! Zwykle nie czytam wszystkich części sagi jednak po drugiej, zostawiam sobie czas na przemyślenia i wyruszam w inną książkę, by po pewnym czasie wrócić i rozpocząć kolejną część. Jednak ta saga jest jedną z tych, od których nie odejdę puki nie przeczytam każdej części.
Nie zaskoczyło mnie to, że poziom po pierwszej części trylogii został podtrzymany. Jednak w tej części brakowało elementu zaskoczenia. Po pierwszej części podejrzewałam już, że Elora tylko udaje brak uczuć i zaplanowała Wendy ślub z Towe'em. W tej części zmienił się wizerunek Finna, z seksownego, niebezpiecznego ochroniarza zmienił się w zakompleksionego i niezdecydowanego snoba, który uważa, że jego plan jest idealny! Z jednej strony odrzuca Wendy, zachowuje się jak dzieciak na fochu, który nie raczy odezwać się słowem do osoby, którą jak twierdzi szaleńczo kocha. A z drugiej nie chce i nie ma zamiaru zostawić Wendy i pozwolić jej na bycie szczęśliwą, jego zachowania typu...

olcik_81 | 2012-04-12
Na półkach: Przeczytane, -2012-
Przeczytana: 12 kwietnia 2012

Przede wszystkim chciałabym pochwalić wydawnictwo Amber za to, że nie musieliśmy długo czekać na drugą część cyklu Trylle. Tak powinny być wydawane serie, które są już dostępne w oryginałach!
Niczego nie musiałam sobie przypominać, a moja sympatia do bohaterów nie zdążyła się jeszcze rozwiać pod wpływem innych czytanych opowieści. Chyba właśnie dlatego sięgnęłam po tę książkę zaraz po premierze.
Powrót do świata Wendy okazał się bardzo przyjemny. Ta część wydaje mi się lepsza niż pierwsza choć uważam że poziom jest podobny. Jeśli spodobała Wam się "Zamieniona" to "Rozdarta" też przypadnie Wam do gustu. Dotychczasowe wątki zostały pogłębione, pojawiły się nowe "okoliczności", nowi bohaterowie i wszystko mocno się pogmatwało :)
Książkę czyta się bardzo szybko - trochę szkoda, że trudno się nią cieszyć dłużej niż jeden wieczór, ale to jeszcze nie koniec opowieści i ma nadzieję, że wkrótce znowu spotkam się z Tryllami ( i nie tylko oczywiście) :)
Podsumowując: jest to lekkie,...

Created_Eternity | 2012-08-10
Na półkach: Przeczytane, W domu ^_^
Przeczytana: 12 lipca 2012

Nie wiem czego się spodziewałam po tej części książki, owszem fajna fabuła i w ogóle, ale lekko się zawiodłam...
Charakter Finna wyglądał zupełnie inaczej niżbym chciała.

Dżejzi | 2015-02-19

"Rozdarta" to tom drugi trylogii "TRYLLE" Amandy Hocking. W książce zostały zawarte dalsze losy bohaterów, oraz nowe szczegóły dotyczące życia przodków ludu, nierozwiązanych wcześniej zagadek i sekretów, obowiązków poszczególnych pozycji w hierarchii, przyczyn istniejących sporów i roli jaką w tym wszystkim posiada główna postać - księżniczka Wendy. Dokładnie jak w opisie danej pracy widnieję, że rozdarta jest ona pomiędzy dwoma światami, tym ludzkim i tym Trylli to także cała akcja wrzucona została niczym do wielkiego kotła miłosnych problemów z którymi musi się prócz tego zmierzyć. Dzieło jest głównie interpretacją wyboru, trudnego wyboru przy którym praktycznie każdemu ręce by opadły, decyzja do podjęcia stoi między sercem a...obowiązkiem. Co wybierze Wendy? Czy nowe charaktery jakie pojawiają się w historii ułatwią czy raczej bardziej skomplikują wszystkie sprawy? Czy zdoła ona uzyskać odpowiedzi na wcześniej niezadane pytania? Czy poradzi sobie z trudnościami, które pojawią...

Kinia | 2012-08-29
Przeczytana: 27 sierpnia 2012

Po pierwszej części byłam bardzo sceptycznie nastawiona do tej książki, ponieważ jej poprzedniczka wywarła na mnie bardzo złe wrażenie. Niemniej jednak jestem mile zaskoczona po zakończeniu ,,Rozdartej'' gdyż jest ona zupełnie inna. Mnóstwo akcji i momentów zaskoczenia. Zachowania bohaterów nie są już takie proste do przewidzenia, a oni sami przestali być tacy papierowi i irytujący. Zdecydowanie polecam i już nie mogę się doczekać, aż sięgnę po następną część.

Niko | 2013-12-30
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013 rok
Przeczytana: 30 grudnia 2013

Kiedy Wendy odkrywa prawdę o sobie wie, że jej życie nigdy już nie będzie takie same. Teraz przyszedł czas, aby poznała resztę swojej historii... Rozdarta pomiędzy swoim sercem, a przeznaczeniem, pomiędzy miłością, a obowiązkiem. Wendy musi podjąć decyzję o swoim losie, jeśli dokona złego wyboru może stracić wszystko i wszystkich na których jej kiedykolwiek zależało... w obu światach.

Rozdarta to po Zamienionej drugi tom Trylogii Trylle, która zdobyła rzeszę fanów na całym świecie. Autorka stworzyła całkiem nowe istoty jakimi są właśnie trylle, czyli trolle. Na pierwszy rzut oka niczym nie różnią się od ludzi, lecz są piękniejsze, nierzadko silniejsze oraz posiadają różne dary, także takie, które wpływają na ludzkie umysły. Zapewne wiecie, jeśli czytaliście moją opinię o zamienionej, że niestety pierwsza część mnie zawiodła. Podchodziłam do niej z dużymi oczekiwaniami, jednak nie spełniła do końca moich nadziei. Przy drugim tomie oczywiście zmieniłam swoje nastawienie nie...