Niewidzialna

Wydawnictwo: Bukowy Las
Vanish
ognista, fantastyka
AmyColl

By uratować życie ukochanego, Jacinda złamała tabu: zdradziła najpilniej strzeżoną tajemnicę swojego gatunku. Teraz musi powrócić pod ochronę stada, wiedząc, że może już nigdy nie zobaczy Willa. Mało tego, działanie mgły zacierającej wspomnienia mogło sprawić, że Will zapomniał o tamtej znamiennej nocy i powodzie ucieczki Jacindy. Po powrocie do domu Jacinda wszędzie napotyka wrogość i musi...

Teraz musi powrócić pod ochronę stada, wiedząc, że może już nigdy nie zobaczy Willa. Mało tego, działanie mgły zacierającej wspomnienia mogło sprawić, że Will zapomniał o tamtej znamiennej nocy i powodzie ucieczki Jacindy. Po powrocie do domu Jacinda wszędzie napotyka wrogość i musi zadawać sobie dużo trudu, by na każdym kroku udowadniać swą lojalność. Dla dobra własnego i swojej rodziny. Wśród tych niewielu, którzy z nią rozmawiają, jest następca alfy stada – Cassian, który zawsze jej pragnął, oraz siostra Tamra, odtąd na zawsze odmieniona przez nagłe zrządzenie losu. Jacinda wie, że powinna zapomnieć o Willu i ułożyć sobie życie bez niego. Zdaje sobie sprawę z tego, że nawet jeśli zdołał ją zapamiętać i dotrzyma obietnicy odnalezienia jej, tylko narazi na niebezpieczeństwo ich oboje. Jednak nie porzuca nadziei, że kiedyś znów będą razem. Czy gdy pojawi się szansa, by podążyć za głosem serca, zaryzykuje wszystko dla miłości?

źródło opisu: Wydawnictwo Bukowy Las, 2012

źródło okładki: http://bukowylas.pl/content/ksiazka/niewidzialna

Opinie czytelników (2062)
Virginia | 2015-02-20
Przeczytana: 20 lutego 2015
Catalina | 2012-07-16
Przeczytana: 10 lipca 2012

Na możliwość przeczytania „Niewidzialnej”, czyli drugiego tomu cyklu „Ognista” autorstwa Sophie Jordan, czekałam z wielką niecierpliwością, ponieważ bardzo zżyłam się z jego główną bohaterką, Jacindą i chciałam poznać jej dalsze losy. Temu oczekiwaniu towarzyszyła też nuta niepokoju. W moje myśli wkradły się wątpliwości: „Czy drugi tom utrzyma się na tym samym, wysokim poziomie, co pierwszy? Czy kontynuacja spełni moje oczekiwania?...” i tak dalej. Gdy tylko książka trafiła w moje ręce, bezzwłocznie przystąpiłam do lektury, by jak najszybciej zaspokoić ciekawość i uspokoić dręczące mnie obawy. Od razu zauważyłam, iż „Niewidzialna” jest krótsza niż poprzedni tom i pożałowałam tego, że spędzę z tą powieścią tak mało czasu. Moje przewidywania sprawdziły się – na lekturę poświęciłam zaledwie parę godzin. Teraz, gdy emocje związane z czytaniem już trochę opadły, a wrażenia wykrystalizowały się, dochodzę do wniosku, że „Niewidzialna” niewątpliwie zasługuje na ocenę pozytywną, jednak nie...

Kasia1101998 | 2016-12-29

Według mnie lepsza od pierwszej części, akcja jest bardziej rozwinięta i mimo, iż miałam ochotę potrząsnąć(i to wiele razy) Jacindą - książka jest rewelacyjna.

WOW!
Świetna. Równie emocjonująca co pierwsza. Żałuje, że nie ma trzeciej części.
Polecam!

Cassiel | 2012-07-02
Przeczytana: 28 czerwca 2012

„Jesteś po prostu samolubną, wystraszoną dziewczynką, która woli lizać swoje rany niż żyć.”

Sophie Jordan dorastała wśród wzgórz Teksasu, gdzie snuła fantazje o smokach, wojownikach i księżniczkach. Była nauczycielką języka angielskiego. To bestsellerowa autorka romansów historycznych. Obecnie pisze cykl o Jacindzie, do którego prawa zakupiło wiele światowych wydawnictw.

Jacinda zdradziła swój gatunek i musi za to teraz zapłacić. Dlatego wraca do domu z Cassianem, mimo że nadal kocha Willa. Gdy wraca, nikt nie przyjmuje jej z otwartymi rękoma, u każdego widzi nienawiść. Bohaterka musi udowodnić wszystkim swoją niewinność i lojalność - co nie jest łatwe, gdy prawie nikt jej nie ufa. Może liczyć jedynie na Cassiana i Tamrę, która jednak nie jest nic znaczącą dragonką. Jacinda przekonuje samą siebie, że Will dla niej nic nie znaczy, ale pewnego dnia okazuje się, że jest całkiem inaczej. Chłopak mógł ją zapamiętać i co najgorsze - wrócić po nią.

Kiedy kilka miesięcy temu...

myślnik | 2013-04-15
Przeczytana: listopad 2012

Sophie Jordan postanowiła doprowadzić mnie do ostateczności!!!Miałam ochotę rzucić czymś;potrząsnąć kimś(najchętniej Jacindą);i zacząć krzyczeć - Hej!życie to ciągłe pasmo wyborów,przyzwyczaj się i dorośnij na Boga!!!

To powinno być zabronione - miotanie biednym czytelnikiem!
Komu mam współczuć?!?
Zagubionej we własnych emocjach rudowłosej dragonce?!
Jej siostrze,w której obudził się uśpiony smok,i jakby tego było mało to wzdycha beznadziejnie do Cassiana(nie od dziś)?!
Cassianowi,który już sam nie wiem za kim ma latać?!
Willowi?!Biedak nie ma pojęcia,że ukochana przyciąga facetów jak lep...
Komu mam współczuć?!

Powiem Wam,wszystkich jest mi żal...Autorka namieszała koszmarnie i chyba kogoś pogryzę jeśli,czyjeś serce będzie w gruzach leżeć u stóp!

Jeśli,ktoś uważa "Ognistą"za poplątaną niech nawet nie czyta "Niewidzialnej"!!!Dbajcie o swoje nerwy:)

Niesamowicie nasycona książka,obłędnie emocjonalna i wkurzająca na maksa!!!
Wybory i konsekwencje zatrzymują prywatny świat...

kulturalna_szafa | 2013-12-23

Hm. Niektóre książki powstają po to, by je przeczytać, pobawić się, polubić bohaterów i odstawić książkę na bok. Myślałam, że tak będzie z pierwszą części serii pani Jordan Ognistą, ale była to przyjemne lekturka na jeden wieczór i chciałam przeczytać kontynuację… i trafiła się okazja by to zrobić. Ale nie wiem czy postąpiłam słusznie.

“Nie żebym chciała odwrócić wszystko, co zrobiłam. Nawet gdybym mogła. Aż nazbyt dobrze o tym wiem. Uświadomienie sobie tego to dziwne uczucie. Wyrzuty sumienia nie oznaczają, że czegokolwiek żałuję.”

Kontynuacja przygód bohaterów “Ognistej”. By uratować życie ukochanego, dragonka Jacinda złamała tabu: zdradziła najpilniej strzeżoną tajemnicę swojego gatunku. Teraz musi powrócić pod ochronę stada, wiedząc, że może już nigdy nie zobaczy Willa. Mało tego, działanie mgły zacierającej wspomnienia mogło sprawić, że Will zapomniał o znamiennej nocy i przyczynie ucieczki Jacindy. Po powrocie do domu Jacinda wszędzie napotyka wrogość i na każdym kroku musi...

"ZAWIROWANIA MGŁY"
Zamknięta społeczność dragonów, w wiosce skrytej przez mgły, to nie miejsce gdzie Jacinda widziałaby swoją przyszłość. Tom drugi rozpoczyna się w momencie, gdy zostaje ona siłą sprowadzona do miejsca, zwanego niegdyś domem. Przed poniesieniem ostatecznej kary (podcięcia skrzydeł) ratuje ją nieoczekiwanie nowa pozycja siostry w stadzie dragonów. Nawet związek rodziców bohaterki, który brała sobie zawsze za wzór, okazuje się czymś innym. To kolejny aspekt życia który,jak i wszystko inne, kontroluje stado. Jacinda za przystawanie z ludźmi zostałaby surowo ukarana, gdyby nie fakt, że jest jedyną ognioziejką w osadzie.
Wspólna przyszłość jej i dragońskiego księcia Cassiana została już dawno zaplanowana. Sprzeciwiamy się wszystkiemu, co nam narzucono siłą i tak robi też bohaterka. W trylogii Sophie Jordan o wiele silniej niż w dotychczasowych książkach typu paranormal romance przedstawiony został konflikt jednostki z zamkniętą społecznością, z której się wywodzi....

Grafitowa_ | 2013-03-30
Na półkach: Przeczytane, 2013

„Niewidzialna” to druga część przygód Jacindy - drogonki, potomkini smoków, która przybiera ludzką postać. Dziewczyna jest w stadzie wyjątkowa. Potrafi ziać ogniem, co zdarza się bardzo rzadko u dragonów. Ognioziejka ma być wykorzystana do zrodzenia potomków takich jak ona. W poprzedniej części bohaterka uciekła wraz z mamą i siostrą do świata ludzi, gdzie zaczęły wieść inne życie. Tam Jacinda poznała chłopaka, w którym się zakochała. Ratując mu życie złamała najpilniej strzeżoną tajemnicę swojego gatunku. Teraz musi wrócić do stada, ze świadomością że już nigdy nie zobaczy swojego ukochanego. W domu każdy widzi w niej wroga, jest obserwowana i pilnowana. Rozmawiają z nią jedynie następca alfy – Cassian oraz siostra Tamra, która także stała się dragonką. Jacinda musi ułożyć sobie życie na nowo, jednak nie radzi sobie ponieważ tęskni za Willem. Ma nadzieję, że w końcu chłopak ją odnajdzie i znowu będą razem. Czy bohaterka zaryzykuje i poświęci Zycie stada dla miłości?

Sophie...

nieznajoma | 2013-02-04

„-Dla ciebie zrobiłbym wszystko. Zwłaszcza jeśli oznacza to, że znowu cię zobaczę.”

Czy mogę wypowiedzieć się również tak samo jak i o pierwszej części?

Oczywiście!

Ta część jest również zadziwiająca jaki bardzo wciągająca. Tak jak i "Ognista" ujęła mnie lekkością i łatwością z jaką ją się czyta.

Nie mam nic innego do powiedzenie prócz tego, że polecam tą część gorąco i z niecierpliwością czekam na chwilę w której przystąpię do czytania 3 części.

zobacz kolejne z 2052