Zamieniona

Wydawnictwo: Amber
Switched
9788324141920
Klaudia

Zamieniona w dniu urodzin... Rozdarta pomiędzy dwoma światami... Przywrócona magii... Kiedy Wendy Neverly miała sześć lat, matka, przekonana, że jest potworem, usiłowała ją zabić. Jedenaście lat później Wendy usiłuje zgłębić swoją tajemnicę. Kim jest? Do jakiego świata należy? I dlaczego jest inna? W kolejnym nowym mieście i w nowym liceum Wendy znowu jest wyobcowana. Nie potrafi się z...

Zamieniona w dniu urodzin...

Rozdarta pomiędzy dwoma światami...

Przywrócona magii...

W kolejnym nowym mieście i w nowym liceum Wendy znowu jest wyobcowana. Nie potrafi się z nikim zaprzyjaźnić. I nikomu nie może zdradzić swojego sekretu: że potrafi wpływać na ludzkie umysły, narzucać im swoją wolę...
Pewnej nocy za jej oknem zjawia się nieoczekiwanie tajemniczy Finn. Chłopak zna odpowiedzi na jej pytania, zagadkę
jej przeszłości, źródło jej daru i drogę do miejsca, którego istnienia nawet nie podejrzewała..

źródło opisu: Amber, 2012

źródło okładki: www.wydawnictwoamber.pl

Piotr | 2012-04-10
Przeczytana: 15 lutego 2012

Wczoraj wracając do Bydgoszczy, ryzykując utratę połączenia kolejowego zdecydowałem się na radykalny krok i pobiegłem do Empiku zakupić "Zamienioną". Lokalizacja Empiku w Galerii Krakowskiej nie jest trudne, ale samo odnalezienie książki granicy z cudem, szczególnie gdy się ma mało czasu. Zaczęły się schody. Podszedłem do pracownicy, która była poirytowana faktem, że przerwałem jej rozmowę z koleżanką. No cóż...
- Proszę podejść do punktu informacyjnego - rzuciła lekko podenerwowana.\
Tak bym zrobił, gdybym miał pojęcie gdzie on się znajduje. Zaryzykowałem, tym razem "mniej więcej" wskazała ruchem ręki. Poszedłem. Po drodze spotykam kolejną pracownicę. Znowu ten sam komunikat - czy tutaj wszyscy muszą wiedzieć, gdzie jest punkt info? Jestem wysoki, niewiele brakuje mi do dwóch metrów, ale punktu nie dostrzegam. W końcu znajduję. Oczywiście pani przy komputerze jest zajęta konwersacją przez telefon. Na szczęście przychodzi inna i wklepuje do komputera potrzebne dane.
- Chyba...

Dominka1 | 2014-02-12
Przeczytana: 23 października 2013

Powieść"Zamieniona" Amandy Hocking wydawała się warta przeczytania.Mimo,że w co drugim romansie jest motyw głównej bohaterki ,która ma styczność z światem realnym i rzeczywistością niedostępną innym, magiczną oraz zdobywa serce tajemniczego i mrocznego chłopaka dałam szansę dziełu pani Hocking.Przede wszystkim, dlatego że rzadko w literaturze młodzieżowej mamy wątek ,by matka chciała zabić dziecko..Wydawało mi się,że skoro jest poruszony taki nietypowy temat książka będzie wyjątkowa i dobra..
Niestety...Pierwsze niemiłe zaskoczenie to język.Autorka nie włada sprawnie piórem ,słownictwo jest banalne i ubogie , dialogi bez polotu.
Główna bohaterka Wendy nie wzbudza sympatii, jest papierowa i płytka.O chociażby minimalnej głębi i wiarygodności postaci lepiej zapomnieć.
Finn to kopia innych mrocznych amantów z romansów paranormalnych ,pozbawiony jednak ich uroku,luzu czy tajemniczości.Relacje miedzy bohaterami-ani wiarygodne ani dobrze poprowadzone. Jedynie niektóre z postaci...

Kinga | 2014-07-29
Przeczytana: 29 lipca 2014

Wcale nie jest taka zła ta książka jak inni mówili...
Ale byłam też ciekawa innych książek Amandy Hocking, ponieważ w ,,Wybrałam Ciebie'' zakochałam się po uszy. ^^

Ruthless_Woman | 2014-09-12
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 12 września 2014

Cóż.. Liczyłam na coś lepszego...I część trylogii nie jest zła, jednakże dla mnie zdecydowanie za krótka. Wiele kwestii nie jest rozwiniętych, Zaledwie po kilku stronach pojawia się w oknie chłopak o imieniu Finn i namawia Wendy na powrót do "domu". Stronę dalej już ona jedzie z nim do swojego królestwa troli. Dla mnie to dzieje się za szybko.
Idąc za ciosem sięgam po kolejną część, z nadzieją na coś, co sprawi, że dam więcej gwiazdek :)

Karinaaa | 2018-09-18
Przeczytana: 16 września 2018

Książka z polecenia. Biorąc ją do ręki nie spodziewałam się, że tak mnie wciągnie. Przeczytałam ją w jedną noc. Było to takie z innej beczki. Świat Trylli był ciekawą odmiennością od książek, które czytałam w ostatnim czasie.
Wendy zawsze była inna. Nawet jej matka Kim była o tym przekonana i dlatego próbowała ją zabić. Po jedynastu latach ma szansę się dowiedzieć kim naprawdę jest. Na swojej drodze spotyka przystojnego Finna, który wywróci jej życie. Zabiera ją do jej prawdziej matki, matki, która jest królowa, a ona księżniczką. Ten świat nie jest dla Wendy przyjazny na początku, ale z biegiem czasu pozaje ludzi, dla których jest ważna. Gdy wszystko zaczyna się układać Finn wybiera obowiązki, a jeszcze królowa Elora, a do tego Vittra...

Dana | 2013-10-14

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Przyznam szczerze, że trochę rozczarowała mnie ta książka. Pomysł był świetny, fabuła, niestety przewidywalna, można znaleźć sytuacje analogiczne do tych z innych książek tego typu. Bohaterka, która na początku wydaje się buntowniczką, okazuje się być małą, słodką osóbką, która nie potrafi przeciwstawić się własnej matce. Zastanawiałam się, gdzie podział się jej instynkt samozachowawczy gdy wsiadła do samochodu z prawie nieznanym chłopakiem i pojechała w siną dal. A może to ja po prostu robię się za stara na takie książki?

W każdym bądź razie, nie żałuję czasu, który przeznaczyłam na lekturę tej książki. Czytało się ją miło i lekko. Niektóre sytuacje i postaci (Rhys, Matt) bardzo przypadły mi do gustu. Polecam każdemu, kto ma dość ciężkich lektur i chce się trochę oderwać od rzeczywistości.

Magda | 2015-02-12
Przeczytana: 12 lutego 2015

Recenzja z bloga https://dopolecenia.blogspot.com

Główną bohaterką tej książki jest siedemnastoletnia Wendy, z pozoru zwykła nastolatka skrywa w sobie straszne wspomnienia z dzieciństwa. W wieku pięciu lat jej ojciec popełnił samobójstwo, a na przyjęciu z okazji jej szóstych urodzin jej matka chciała ją zabić. Dość dużo jak na przeciętną nastolatkę, prawda? Jednak to nie wszystko, jak się okazuję, Wendy posiada magiczną moc, otóż umie się posługiwać perswazją, oznacza to, że siłą umysłu umie nakłonić człowieka do wykonywania jej woli. Do tego nienawidzi butów, odżywia się tylko zdrową żywnością i jest jedyną brunetką w rodzinie.
Wendy żyję ze świadomością, że nigdzie nie pasuję, aż pewnego dnia dowiaduję się prawdy o swojej przeszłości. Po ataku przez dwoję ludzi w długich czarnych płaszczach i ze zdecydowanie złymi zamiarami, ratuję ją przystojny Finn, który wyjawia jej prawdę. Należy do szanowanego rodu Trylle'ów* i... jest księżniczką.

Gdy zobaczyłam okładkę i dopisek, że...

Stasia | 2013-08-23
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, 2013, Z iskrą
Przeczytana: 22 sierpnia 2013

Książka jest przede wszystkim oryginalna! Pojawiają się w niej trole, które nie są wielkie, głupie i brzydkie... wręcz odwrotnie! Są potężne, piękne i zdeterminowane by przejąć władzę. Główna bohaterka nie jest "sierotą", która wszystko psuje i to sprawia, że bardzo ją polubiłam. Jest to przyjemna pozycja na wieczorek przy rumianku z kocykiem przy oknie ;-)

snll | 2013-08-29
Przeczytana: 29 sierpnia 2013

"Zamieniona" trochę mnie rozczarowała. Oczekiwałam więcej akcji i przygody, a wątek miłosny nie urzekł. Poza tym, główni bohaterowie są niedopracowani. Brak im osobowości, średnio mnie do siebie przekonali. Myślałam, że Finn będzie tajemniczy, niedostępny itd. tymczasem okazał się taką ciepłą kluchą, a Wendy też nie jest lepsza. Korzystniej wypadli bohaterowie drugoplanowi - Rhys i Tove. Tak w ogóle, to dialogi są bardzo proste, nierozbudowane, jakieś takie płytkie.

Mimo to, autorka miała fajny pomysł na stworzenie świata Trylli, czyli trolli, które wyglądają jak zwykli ludzie, jednak posiadają pewne specyficzne umiejętności, jak np. perswazja, czy też władanie żywiołami. Oczywiście pojawiają się nowe nazewnictwa postaci, a każda z nich ma swoje miejsce w świecie trolli.

Książka utrzymana jest w tajemniczym klimacie, napięcie stopniowo narasta, a pod koniec dochodzi do punktu kulminacyjnego. Generalnie jest to lekka powieść, którą szybko się czyta, aczkolwiek pierwszą część...

Created_Eternity | 2012-08-09
Na półkach: Przeczytane, W domu ^_^
Przeczytana: 08 lipca 2012

Świat Trylli bardzo mnie wciągnął. Wendy ma własny charakter, a Finn wydaje się fajny. Co prawda w następnych częściach zaczyna mnie wkurzać, ale to taki szczegół ;>
Polecam, warta przeczytania książka.