Lubimyczytać.pl to:
społeczność 373 tys. zakochanych w książkach
ponad 664 tys. recenzji
ponad 220 tys. książek
własna biblioteczka
system rekomendacji
Okładka książki Podróż do miasta świateł. Róża z Wolskich

Podróż do miasta świateł. Róża z Wolskich

Autor:
szczegółowe informacje
seria/cykl wydawniczy
Podróż do miasta świateł tom 1
wydawnictwo
Nasza Księgarnia
data wydania
ISBN
9788310121769
liczba stron
480
język
polski
typ
papier
dodała
Barbara
7.39 (641 ocen i 123 opinie)

Opis książki

Po bestsellerowej Cukierni Pod Amorem zapraszamy na kolejną wyśmienitą ucztę literacką dla czytelników, których urzekła opowieść o czasach minionych, pełnych nostalgicznego piękna. Tym razem wraz z główną bohaterką (znamy ją z pierwszego tomu Cukierni, w którym zawróciła w głowie Tomaszowi Zajezierskiemu) wyruszymy do Paryża okresu belle epoque. Poznamy historię Róży z Wolskich (późniejszej księ...

Po bestsellerowej Cukierni Pod Amorem zapraszamy na kolejną wyśmienitą ucztę literacką dla czytelników, których urzekła opowieść o czasach minionych, pełnych nostalgicznego piękna.

Tym razem wraz z główną bohaterką (znamy ją z pierwszego tomu Cukierni, w którym zawróciła w głowie Tomaszowi Zajezierskiemu) wyruszymy do Paryża okresu belle epoque. Poznamy historię Róży z Wolskich (późniejszej księżnej Rose de Vallenord) — malarki, emancypantki, skandalistki.
Równie ważnym bohaterem powieści będzie Paryż — miasto magiczne, w którym spełniają się marzenia.

Jesienią 2013 roku ukaże się tom drugi Podróży do miasta świateł pt. Rose de Vallenord.

 

źródło opisu: Nasza Księgarnia, 2012

źródło okładki: Nasza Księgarnia, 2012

pokaż więcej

Polecamy

Moja Biblioteczka
Jeżeli chcesz dodać książkę do biblioteczki, wybierz półkę, oceń lub napisz opinię.
Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Trwa wyszukiwanie najtańszych ofert.
Dodaj dyskusję
Dyskusje o książce
pokaż wszystkie
Sortuj opinie wg
Opinie i aktywności czytelników
książek: 479
Joanna | 2013-06-21
Przeczytana: 20 czerwca 2013

„ …W sercu Europy znalazłem miasto największych paradoksów, miasto, w którym ożywienie nie ustaje ani na chwilę…. Miasto to nazywane jest stolicą światła przez wszystkich, stolicą świata przez licznych. Tak: To Paryż.” W ten sposób określił to fascynujące każdego turystę miasto autor przedwojennego przewodnika turystycznego „Paryż” Z. Henkel.
Paryż jako kulturowa stolica najsłynniejszych dzieł w malarstwie i beaux - arts, oceniane przez autorytety na Salonach, wystawach, miejsce gdzie narodził się impresjonizm i jego kierunki , miasto wyznaczające nowe trendy światowej mody.
Autorka powieści zabiera czytelnika w niezwykłą podróż do dziewiętnastowiecznego Paryża, czasów belle époque, czasów III Republiki Francji, okresu wielkiego dynamizmu niemal wszystkich dziedzin w sztuce, architekturze , blichtru a jednocześnie skrajnego ubóstwa społeczeństwa, klasy robotniczej. Efektem była między innymi krwawa Komuna Paryska.
Na tle wydarzeń historycznych poznajemy losy dwóch kobiet – Krys...

książek: 3143
Książkowo | 2012-11-12
Przeczytana: 12 listopada 2012

Na wstępie pragnę podziękować Wydawnictwu Nasza Księgarnia za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

Jest to już moje czwarte spotkanie z twórczością pani Małgorzaty Gutowskiej - Adamczyk i kreowanymi przez nią bohaterami oraz ich światem...

Po pamiętnej "Cukierni pod Amorem", która de facto bardzo trafiła w mój gust literacki moją uwagę przykuła zapowiedź "Podróży do miasta świateł"... I tym razem również się nie zawiodłam...

Choć rzec by można pretekstem do rozwinięcia tej historii jest powrót do pałacu w Zajezierzycach - funkcjonującego obecnie jako hotel, w którym znajduje się obraz przedstawiający hrabiego Tomasza, a właściciele chcą rozwikłać zagadkę czy rzeczywiście wyszedł on spod pędzla Rose de Vallenord, to tak naprawdę w książce tej szczegółowo poznajemy losy Róży Wolskiej, znanej już czytelnikom z tomu pierwszego "Cukierni pod Amorem"...

Śledzenie jej życiowej drogi rozpoczynamy od momentu, w którym wraz z matką mała Róża emigruje do Paryża, by tam podjąć leczenie, gdy...

książek: 396
Wicca | 2012-12-11
Przeczytana: 10 grudnia 2012

Zapewne niejeden z Was czytelnicy słyszał o najrozmaitszych dziełach sztuki, które padły lub padały łupem przebiegłych złodziei. Najczęściej są to rzeźby i obrazy znanych artystów, które można by oszacować na grube setki tysięcy złotych.
Jednakże jak wytłumaczyć zjawisko kradzieży dzieł malarki, która była znana tylko nielicznym? Czy fakt, że na całym świecie giną obrazy tylko jednego twórcy nie wydaje się Wam podejrzany? Czy to fascynacja pracami Rose de Vallenrod? a może jej osobą? A może należałoby przyczyn szukać gdzie indziej i powinnismy oddać się podróży do przeszłości, w której owa malarka żyła, kochała, cierpiała i oddawała sie swojej jedynej prawdziwej pasji?

W taką oto podróż wybierzemy się wraz z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk, za sprawą powieści "Podróż do miasta świateł", która stała się zapewne gratką dla fanów pisarki. Dzięki tak zrecznemu piórze jakie posiada pisarka, tym razem poznamy losy Róży Wolskiej, kobiety wyzwolonej, namiętnej indywidualistki oraz artystki, po...

książek: 4892
allison | 2012-11-25
Przeczytana: 25 listopada 2012

Nie przeczytałam jeszcze cyklu o Cukierni pod Amorem, ale nieznajomość tej lektury nie przeszkodziła mi w poznaniu losów Róży z Wolskich i innych bohaterów pierwszej części "Podróży do miasta świateł".

Urzekły mnie rozdziały, których akcja rozgrywa się w dziewiętnastowiecznym Paryżu. Autorce udało się nie tylko stworzyć poruszający portret młodej kobiety walczącej o swoje marzenia, ale także oddać atmosferę francuskiej belle epoque.
Losy Róży śledzi się z zapartym tchem i trudno nie obdarzyć tej bohaterki sympatią oraz podziwem, chociaż irytujący dla współczesnego czytelnika może być jej uległy stosunek wobec matki. Z emocjami i przyjemnością czyta się również o życiu paryskiej bohemy. Zadymione kawiarnie, tętniące życiem kabarety, odwiedzane tłumnie wystawy i spacerowe dzielnice Paryża przyciągają uwagę swoim niepowtarzalnym urokiem, ale i sprzecznościami oraz tajemnicami.

Niestety, nie mogę wiele dobrego powiedzieć o tych rozdziałach, których akcja rozgrywa się w 2011 roku. Nie...

książek: 946
grażyna | 2013-04-17
Na półkach: 2013, Przeczytane
Przeczytana: 2013 rok

Z przyjemnością powróciłam poniekąd do Zajezierzyc i Gutowa , a przynajmniej do Igi Hryć - Toroszyn. poznajemy również Ninę Hirsch znawcę historię sztuki, która przypadkowo organizując pogrzeb ciotki trafiła na Ingę Toroszyn. Poznajemy losy Róży z Wolskich, która została początkowo dziewczynką pozującą do portretu ,potem kochanką księcia De Valenora, a potem zostaje malarką. Poznajemy losy Róży jej matki Krystyny w Paryżu, które po śmierci wuja muszą sobie radzić i radzą sobie w codzienności Paryża. Po dłuższym czasie przenoszą się do Polski i tak Róża Poznaje Tomasza Zajezierskiego - maluje jego portret, a potem Nina musi sprawdzić czy portret jest oryginałem czy też nie.
Powiem tyle, że z przyjemnością wróciłam do czasów Zajezierzyc Gutowa i do Róży z Wolskich - czekam na dalsze dzieje i polecam przeczytać "Podróż do miasta świateł" bo warto!

książek: 295
Chmurka | 2013-01-30
Na półkach: Przeczytane, 2013, Ulubione
Przeczytana: 30 stycznia 2013

"Róża z Wolskich" to kontynuacja znanej w Polsce rodzinnej sagi "Cukierni pod Amorem". Przenosimy się kilka lat później, gdzie Iga Toroszyn, szczęśliwa małżonka oraz właścicielka hotelu w Gutowie, obawia się o los cennej, rodzinnej pamiątki. Chodzi o portret Tomasza Zajezierskiego namalowanego przez malarkę Rose de Vallenord, który wisi w głównym holu budynku. W tajemniczych okolicznościach giną obrazy sławnej Rose. Iga w obawie o utracenie tak dla niej ważnego dzieła szuka pomocy. Do akcji wkracza Nina, historyczka sztuki pochodząca z Warszawy, która wciąga się w problemy Toroszynów i za wszelką cenę stara się dowiedzieć wszystkiego z życia sławnej malarki.

Mało kto nie słyszał o sławnej w Polsce serii "Cukierni pod Amorem" autorstwa Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk, z której zasłynęła pisarka. Rodzinne perypetie, zdrady oraz życie w małej miejscowości zwanej Gutowo, zapewniły czytelnikom nie małej rozrywki. Saga oczarowała wiele polskich serc, w tym i moje. Jednak autorce ciężko było...

książek: 1292
Monka | 2012-12-18
Przeczytana: 18 grudnia 2012

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona nową powieścią Małgorzaty Gutowskiej- Adamczyk. Ostatni tom "Cukierni pod Amorem" bardzo mnie rozczarował, dlatego dosyć sceptycznie myślałam o "Podróży do miasta świateł". Jednak ta najnowsza książka stylem, sposobem budowania napięcia oraz kreowania postaci przypomina pierwszą część "Cukierni pod Amorem". Jest zatem opowieścią o ludziach zmagających się z licznymi życiowymi problemami. Jest w niej nostalgia, powaga, smutek, rozczarowanie, łzy, cierpienie, ale również radość z życia, przygoda uśmiech, miłość, namiętność,pasja czyli jednym słowem wszystko to, co wypełnia ludzkie życie. Uatrakcyjnieniem fabuły jest kolejna zagadka związana z Zajezierskimi oraz bardzo ciekawie opisany Paryż.

książek: 584
Kasia | 2012-10-20
Na półkach: Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 20 października 2012

Małgorzata Gutowska-Adamczyk podbiła serca znacznego grona czytelniczek trylogią „Cukiernia pod Amorem”. Choć nie miałam jeszcze okazji jej poznać, po lekturze najnowszej powieści autorki, postanowiłam wkrótce nadrobić te zaległości. „Podróż do miasta świateł” to dwutomowa historia losów Róży z Wolskich, znanej też jako Rose de Vallenord, XIX-wiecznej malarki, z pewnością znanej nieco wielbicielkom poprzednich książek pisarki.

Akcja powieści toczy się dwutorowo – współczesny wątek Niny, specjalistki od impresjonizmu, przeplata się ze zdecydowanie dominującą w książce historią żyjącej w drugiej połowie XIX wieku Róży Wolskiej. Właścicielka hotelu w Zajezierzycach prosi Ninę o przeprowadzenie ekspertyzy obrazu, który prawdopodobnie jest nieznanym do tej pory dziełem Rose de Vallenord. Staje się to niejako pretekstem to przedstawienia losów słynnej malarki, wywodzącej się z zubożałej, polskiej rodziny szlacheckiej. Ojciec dziewięcioletniej Róży został zesłany na Syberię za udział w pows...

książek: 0

Lubię książki, które wnoszą do mojego życia coś więcej, niż nowo poznaną historię. Poszerzanie horyzontów jest dla mnie niezwykle ważne i choć nie zawsze mogę to robić w sposób bezpośredni, to i tak jestem dumna z tego, że powieści umożliwiają mi zwiedzanie wielu państw i to bez wychodzenia z domu. Nigdy bym się jednak nie spodziewała, że najnowsze dzieło Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk, aż tak bardzo mi się spodoba. Jakiś czas temu miałam okazję zapoznać się z pierwszym tomem "Cukierni pod Amorem", a kolejne dwa czekają już na swoją kolej, jednak czy spotkanie z nimi przewyższy wrażenia, które towarzyszyły mi w trakcie obcowania z serią "Podróże do Miasta Świateł"? Aż sama jestem tego ciekawa.

Nina Hirsch to trzydziestopięcioletnia kobieta, która ukończyła studia doktoranckie i spełnia się zawodowo jako specjalista od spraw impresjonizmu. Pewnego dnia, główna bohatera uda się do niewielkiego miasteczka, które od zamieszkiwała siostra jej matki. Właścicielka miejscowego hotelu, Iga To...

książek: 2696
Bujaczek | 2012-10-26
Przeczytana: 24 października 2012

„- W malowaniu nie tylko biegłość techniczna się liczy. (…) Ważna jest także myśl, spostrzeżenie, umiejętność patrzenia i przetwarzanie obrazów w nasze osobiste, jedyne i niepowtarzalne spojrzenie, które czyni z rzemieślnika artystę. Z tym się nie rodzisz, to umiejętność analizy, która przychodzi z wiekiem, z dojrzałością, mądrością życiową.”*

Jesteś kobietą, która ma swoje zdanie choć nie powinna go mieć. Kochasz, choć tego też nie powinnaś czynić. Nie w czasie gdy to mężczyźni byli panami i władcami, a ty powinnaś być gdzieś w cieniu, służyć jako piękny dodatek do jego otoczenia. Cicha, pokorna i oddana. Powinnaś błyszczeć by inni zazdrościli cię twojemu partnerowi. Może i jesteś szanowana i obsypywana prezentami, ale musisz być taka jak chcą inni…

Dwie kobiety, które się nie znają i nigdy nie będą mogły poznać. Bowiem jedna żyje w XXI wieku, a druga w połowie XIX. Nina Hirsch udaje się do Gutowa by zorganizować pogrzeb ciotki. Na nocleg zatrzymuje się w hotelu w Zajezierzycach,...


Załóż konto za darmo!
Utwórz konto
Rejestrując się w serwisie akceptujesz regulamin i zgadzasz się z polityką prywatności.

Pobierz aplikację mobilną

Cytaty z książki
Inne książki autora
więcej książek tego autora
Kalendarium literackie
 • Ian Watson
  71. rocznica
  urodzin
 • Wiktor Suworow
  67. rocznica
  urodzin
  Dobry, to człowiek, który nie ukrywa siedzącego w nim zwierzęcia. a taki co usiłuje udawać dobrego, jest wręcz niebezpieczny. Najgroźniejsi są ci, którzy sami głęboko wierzą, że są dobrzy. Odrażający, ohydny przestępca może zamordować jednego człowieka, dziesięciu, stu, ale nigdy nie zabija milionów. Miliony mordują ci, którzy mają się za samą dobroć.
 • Mary Hoffman
  69. rocznica
  urodzin
 • Arto Paasilinna
  72. rocznica
  urodzin
  Umrzeć zawsze się zdąży.
 • Simon Beckett
  46. rocznica
  urodzin
  Nie ma drugich szans, są tylko inne. Jakąkolwiek podejmiesz decyzję, życie zawsze będzie inne niż wtedy, gdybyś podjął inną.
 • Elina Hirvonen
  39. rocznica
  urodzin
  Nigdy nie umiałam jej sobie wyobrazić. Miłości, która jest tak niepodważalna, że mogę być zapłakana i rozbita, a mimo to pewna, że ktoś będzie mnie trzymał i chciał, bym następnego dnia obudziła się przy nim.
 • Hanna Januszewska
  109. rocznica
  urodzin
 • Merete Lien
  62. rocznica
  urodzin
 • Peter S. Beagle
  75. rocznica
  urodzin
  Ten wybierać drogę musi, komu wszelki szlak odcięło. Utracone wiecznie kusi, co minęło to minęło.
 • Julie Powell
  41. rocznica
  urodzin
  Julia nauczyła mnie, jak znaleźć własną drogę. Nie jest tak, jak sądziłam. Sądziłam, że chodzi o... nie wiem, o pewność siebie, silną wolę albo szczęśćie. To też warto mieć, bez wątpienia, ale jest coś innego, coś, z czego biorą się wspomniane wyżej rzeczy. To radość.
 • Adolf Hitler
  125. rocznica
  urodzin
  Walczyć mogę tylko o coś, co miłuję, miłuję tylko to, co szanuję, szanuję tylko to, co rozumiem.
 • Jan Dobraczyński
  104. rocznica
  urodzin
  Nigdy nie mów do Boga: 'Tylko nie to', przyjmij pokornie to, co On uznał dla nas za najlepsze
 • Bram Stoker
  102. rocznica
  śmierci
  Kocham szarość, mrok i ciemność nocy, lubię być sam, a za najodpowiedniejsze towarzystwo uznaję własne myśli.

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd