Bomba

Okładka książki Bomba Małgorzata Gutowska-Adamczyk Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Bomba
Małgorzata Gutowska-Adamczyk Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Osiedle Sielanka (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Osiedle Sielanka (tom 3)
Prószyński i S-ka
2022-10-11
2022-10-11
9788382951950

Wyróżniona opinia i

Bomba

przeczytanych książek 1229 napisanych opinii 452

Taki "zapychacz czasu", dobrnęłam do końca, a zakończenie... zainteresowało mnie na tyle, że czekam na wydanie kolejnego tomu :)

Ciekawa jestem, czy będzie jeszcze jeden tom... ?Tyle wątków nieskończonych...?

Ciekawa jestem, czy będzie jeszcze jeden tom... ?Tyle wątków nieskończonych...?

Mam troszkę żal do autorki ,że tytułem za dużo zdradziła .Ale akcja bardzo ok , no nawet jest mocno kryminalnie i to jest fajnie , że szuka się nowych dróg .A bohaterowie znowu wplątują się w różne dziwne historie .

Książka już we wstępie nawiązuje do tytułu, czytając ją człowiek czeka na wybuch tytułowej bomby. Wspaniale rozwijane już od pierwszego tomu postaci, wartka akcja, życiowe, ale i pełne humoru dialogi. Czekam niecierpliwie na kolejny tom!

Książka taka sobie. Nie wciągnęła mnie jakoś mocno. Na pewno lepsza niż pierwsza część.

Przeczytałam dwa pierwsze tomy, to i z ciekawości sięgnęłam po kolejny. Pozycja jest kontynuacją losów bohaterów z poprzednich części i właściwie niczym nie zaskakuje- deweloper ze swoją ekipą dalej ma na celu tylko zbicie kasy na budowanym w sposób wyjątkowo minimalistycznym osiedlu Sielanka, a "lokalsi" żyją swoimi problemami. Zostały wplecione wątki kilku nowych postaci- matki fryzjerki Beaty, żony głównego dewelopera, ale póki co nie mające wpływu na rozwój akcji (chyba, że w kolejnym tomie?). Jest też korupcja, nowe uczucia (nie do końca w oficjalnych związkach). Książkę czyta się lekko, można nawet się ubawić z wątków satyrycznych (brawa dla Zuzi i Jerzyka),ale według mnie to książka z tych "na jeden raz".

Trzeci tom Osiedla Sielanki niczym nie zaskakuje, czytamy o dalszych losach mieszkańców, które rozciągnięte są niemiłosiernie, jak niektóre tasiemcowe seriale.
Z nowości, pozstajemy babcię Zuzi, która nagle postanawia przyjechać ze Szwecji w odwiedziny (po co??, bo ta postać nie wiele wnosi..) i inicjatywa powstania nowej gazety, której możemy doczekamy się w kolejnym tomie....

Obroniła się tylko Zuzia, i może jeszcze Dominik, Jerzyk i Aisza . Reszta to masakra 😱

Trzeci tom Osiedla Sielanki oderwał mnie jak zwykle od codzienności. Zabawnie opisane losy naszych bohaterów nie pozwoliły mi się odkleić od książki. Jak zwykle na naszym osiedlu nie ma spokoju, a wiosna nie cieszy naszych bohaterów. Małgorzata Gutowska-Adamczyk w barwny i zabawny sposób opisuje humory i charaktery naszych bohaterów i sytuacje, które ich spotykają. Polecam na oderwanie się od rzeczywistości. Czekam na kolejne tomy.

• Wyzwanie LC 2022
  • Obyczaj/romans/psychologia