Okładka książki Bez litości

Bez litości

Autor:
Cykl: Jack Reacher (tom 10)
tłumaczenie
Reacher, Child, sensacja, Andrzej Szulc
typ
papier
Marcin
7,17 (425 ocen i 31 opinii)

Opis książki

Kolejna po Jednym strzałem i Echu w płomieniach powieść z największym twardzielem w dziejach literatury, Jackiem Reacherem, w roli głównej. O Jacku Reacherze nie wiadomo wiele. Jest byłym oficerem żandarmerii. Jest silny, inteligentny i przebiegły. Uwielbiają go kobiety oraz... kłopoty. Te drugie nawet bardziej. Tym razem miało obyć się bez zaskoczeń. Edward Lane zapakował właśnie milion dolców w różnych banknotach do walizki. To okup. Mężczyzna zapłaci o wiele więcej, by odzyskać żonę i dziecko, Jack o tym wie. Wie również, że ma wytropić porywaczy, zemścić się. Nie wie tylko jednego - że prowadzący nielegalne szkolenia najemników do wynajęcia Lane, ma jeszcze tajemnice, które nie powinny ujrzeć światła dziennego. Niedługo po rozpoczęciu polowania Reacher dowiaduje się o swoim pracodawcy więcej, niż kiedykolwiek chciałby wiedzieć. Ale jest już za późno, żeby się wycofać.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoalbatros.com

Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników

Od dłuższego czasu miałam zamiar sięgnąć po książki Lee Childa i kiedy zobaczyłam ten tytuł na półce w bibliotece wzięłam bez zastanowienia. Zabrałam się do tej lektury z ciekawością i muszę przyznać, że po pierwszych stronach mnie wciągnęła. W pewnym momencie bałam się, że jednak zawiodę się, bo nic się dzieło, a moje napięcie opadało. Ku mej uciesze moje obawy okazały się chwilowe. "Bez litości" ponownie mnie wciągnęło i z lekkością oraz napięciem brnęłam przez wydarzenia. Bohater Jack Reacher bardzo przypadł mi do gusty. Momentami książka była przewidywalna. Z chęcią sięgnę po kolejną powieść Childa.

Meszuge | 2014-11-01
Przeczytana: 01 listopada 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Jack Reacher, były oficer żandarmerii, sprawny, inteligentny, silny, bezwzględny, wędrując po kraju właściwie bez celu, staje się przypadkowym świadkiem zdarzenia, które – jak to się później okazało – było elementem akcji przekazywania części okupu za porwaną matkę i córkę.

Żonę i dziecko, ośmioletnią dziewczynkę, porwano Edwardowi Lane, pozbawionemu skrupułów dowódcy oddziału najemników. Pomimo wypłacenia przez niego ogromnego okupu, w sumie dziesięć i pół miliona dolarów, Kate i Jade nie zostały uwolnione, nie wróciły do domu.

Reacher postanawia pomóc (choć nie za darmo) Edwardowi Lane odnaleźć porywaczy i – jak sądzi – zabójców, jednak z czasem dowiaduje się coraz więcej o swoim zleceniodawcy. W związku z tym sytuacja coraz bardziej się komplikuje, a jej finał okazuje się wyjątkowo zaskakujący, chociaż… Pewne poszlaki, wskazówki, tropy, autor jednak czytelnikowi pozostawił.

astreblue | 2014-09-09
Przeczytana: 08 września 2014

Po książkę sięgnęłam tylko dlatego, że siostra zarekomendowała mi serię o Jacku Reacherze - uwielbia thillery Lee Child'a. Zaczęłam od "Bez litości" i... na tym skończę. Naprawdę próbowałam, ale poległam z kretesem. Start nie był najlepszy: dialog Reachera z Gregorym w pierwszym rozdziale był dobijający. W ogóle nie byłam w stanie się wciągnąć. Dla mnie Jack Reacher to (słabe) połączenie Chucka Norrisa, Jamesa Bonda z kogo tam sobie wybierzecie, nie wiem - Kapitana Ameryka. Cóż, wybacz siostrzyczko - to po prostu nie mój świat, nie moje klimaty.

BeataBe | 2013-06-16
Przeczytana: 16 czerwca 2013

Książka jak zwykle u tego autora świetna. Trochę przyjemność czytania zepsuło mi to, że około 170 strony domyśliłam się o co w tej historii chodzi. Moim zdaniem mały błąd autora w konstrukcji powieści. A Jack Reacher staje się powoli w moim odczuciu człowiekiem i mężczyzną prawie doskonałym:)

Kuuuba | 2013-06-27

Ciekawa i wciągająca powieść sensacyjna.

foolosophy | 2010-03-04

Typowy amerykański kryminał, od którego nie idzie się oderwać. Szkoda tylko, że “typowy” raczej tu nie pasuje. Child stworzył kolejny tom przygód, czy może trafniej określający- kłopotów, Jacka Reacher’a i wiem jedno, jest to cienkie, wciągające coś, od czego nie mogłam się oderwać.
Nie ma to jak miła dawka napięcia, porwań, okupów i tajemnica na każdym kroku. Zupełnie jak u Cobena i to strasznie mi się podobało.
Napięcie rośnie stopniowo, historia szybko nabiera tępa. Lektura lekka i przyjemna. W trakcie lektury nie ma się ochoty na przerwanie czytania, aby odpocząć od trudnej czy zawiłej historii. Autor stopniowo wprowadza bohaterów, nigdy nie miałam problemów typu- który jest który.

Sayuri | 2012-06-03
Przeczytana: 31 maja 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Jak do każdej książki o Jacku Reacherze i do tej zabrałam się z wielką przyjemnością i ciekawością, co tym razem autor przygotował o jednym z moich literackich ulubieńców (cóż trudno to ukryć, skoro tyle recenzji książek Lee Childa, w tak krótkim czasie pojawiło się na moim blogu). Jak zawsze akcja tocząca się w książce, wciągnęła mnie od pierwszej strony i zaczęłam oczywiście zastanawiać się kto tak naprawdę pociąga za sznurki. W pewnej chwili miałam pewne podejrzenia, co do tego (kto pociąga za sznurki), ale ta myśl wydawała mi się niezbyt przekonująca i szybko o niej zapomniałam. Jakie więc było moje zdziwienie gdy okazało się jednak to prawdą. Po raz pierwszy w książkach o Reacherze, akcja finałowa kończy się poza granicami USA, ba! Kończy się poza krajami Ameryki i finał przenosi się na spokojną angielską wieś, co automatycznie zmienia klimat książki, na mniej amerykański. Finał oczywiście mnie nie rozczarował i oczywiście czytałam ten finał z wypiekami na twarzy, ale zdarzały...

LOVE-KAR | 2015-02-10

Dobra, ale jednak inne części przygód Jacka Reachera lepsze :)

Mirek | 2015-02-18
Przeczytana: 18 lutego 2015

Jack Reacher nie byłby sobą, gdyby nie uratował "tych dobrych" i nie skopał tyłków "tym złym". Schematyczne? Oczywiście! Ale w całej swojej prostocie wysoce oryginalne oraz wciągające.

Powieść czyta się doskonale. Można nawet powiedzieć, że płynie się kolejnymi stronami lektury. Fabuła jak zwykle intrygująca. Postacie rozbudowane, z własnymi historiami oraz charakterami.

Nie ma się co dużo rozpisywać. Powieść stanowi świetną pozycję dla miłośników zarówno Jack'a Reacher'a jak i samych powieści akcji.

Frukto | 2014-05-28
Na półkach: Przeczytane, Sensacja
Przeczytana: 28 maja 2014

Jack Reacher po raz kolejny znajduje się w niewłaściwym miejscu o niewłaściwym czasie - tym razem, zwyczajnie siedząc w barze i pijąc kawę, zauważa coś pozornie bez znaczenia, a co zmienia się w walkę o życie uprowadzonej żony byłego żołnierza, a dzisiaj bogatego najemnika. Gdy okazuje się, że to już jego druga w ciągu kilku lat uprowadzona żona, pojawia się cała masa wątpliwości i błędnych tropów.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Robin Hobb
    63. rocznica
    urodzin
    Człowiek jest jeszcze bardziej samotny, jeśli wie, że gdzieś tam w świecie dobrze się wiedzie bez niego, przyjaciołom i rodzinie.
  • Mike Resnick
    73. rocznica
    urodzin
    - Nazwij mnie jeszcze raz TOTAM, a piekło zamarznie, zanim znajdę ci te dane - ostrzegł komputer.
  • Howard Pyle
    162. rocznica
    urodzin
    Kiedy byłem zamożny, przyjaciele przechwalali się przy moim stole, jak to mnie kochają. Ale gdy dąb pada w lesie, horda świń ucieka, aby jej nie przygniotło.
  • Julian Przyboś
    114. rocznica
  • Tadeusz Manteuffel
    113. rocznica
  • Gregg Olsen
    56. rocznica
    urodzin
    Żaden człowiek, a przede wszystkim żaden nastolatek, nie jest normalny ani się taki nie czuje. Każdy nosi coś w rodzaju maski, która nie pozwala ludziom dostrzec tego, co – albo kto – pod nią się kryje.
  • Janusz Sławiński
    81. rocznica
  • Teodor Parnicki
    107. rocznica
    urodzin
    Mówicie: temu a temu należy się miano dostojne prawdy dziejowej, tamtemu zaś miano też wprawdzie dostojne, przecież dostojnością odmiennego rodzaju: oto zmyślenia poetyckiego. Przeczę. Poezja różni się od historii formą, nie zaś tym, że jedna z dwu opowieści bliższa jest prawdy dziejowej, druga zaś... pokaż więcej
  • Yū Watase
    45. rocznica
  • Albert Espinosa
    42. rocznica
    urodzin
    Czy mogłem tak za nią tęsknić, jeśli jej nie znałem? Istota ludzka jest pełna magii, nie do opisania. Czułem coś wyjątkowego, kiedy wracałem do niej w myślach.
  • Klaus Hagerup
    69. rocznica
    urodzin
    Po raz pierwszy w życiu zrozumiałem, czym jest książka. Książka to magiczny świat, pełen malutkich znaczków, które potrafią ożywić zmarłych, a żywym zapewnić życie wieczne
    (s. 146).
  • Jan Dobraczyński
    21. rocznica
    śmierci
  • Anna Achmatowa
    49. rocznica
    śmierci
    Requiem, Epilog I Doświadczyłam, jak twarz się zapada, Jak strach nagle wyziera spod powiek, Jak na twarzy cierpienie układa Twarde linie pismem klinowym, Jak się włosy z brązowych i czarnych Spopielałe, srebrne nagle stają, Uśmiech więdnie na pokornych wargach, Lęk się w każdym półuśmiechu czai. J... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku