Okładka książki Bez litości

Bez litości

Autor:
Cykl: Jack Reacher (tom 10)
tłumaczenie
Reacher, Child, sensacja, Andrzej Szulc
typ
papier
Marcin
7.16 (352 ocen i 24 opinie)

Opis książki

Kolejna po Jednym strzałem i Echu w płomieniach powieść z największym twardzielem w dziejach literatury, Jackiem Reacherem, w roli głównej. O Jacku Reacherze nie wiadomo wiele. Jest byłym oficerem żandarmerii. Jest silny, inteligentny i przebiegły. Uwielbiają go kobiety oraz... kłopoty. Te drugie nawet bardziej. Tym razem miało obyć się bez zaskoczeń. Edward Lane zapakował właśnie milion dolców w różnych banknotach do walizki. To okup. Mężczyzna zapłaci o wiele więcej, by odzyskać żonę i dziecko, Jack o tym wie. Wie również, że ma wytropić porywaczy, zemścić się. Nie wie tylko jednego - że prowadzący nielegalne szkolenia najemników do wynajęcia Lane, ma jeszcze tajemnice, które nie powinny ujrzeć światła dziennego. Niedługo po rozpoczęciu polowania Reacher dowiaduje się o swoim pracodawcy więcej, niż kiedykolwiek chciałby wiedzieć. Ale jest już za późno, żeby się wycofać.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoalbatros.com

Cena

Inne wydania

Polecamy

Opinie czytelników

Od dłuższego czasu miałam zamiar sięgnąć po książki Lee Childa i kiedy zobaczyłam ten tytuł na półce w bibliotece wzięłam bez zastanowienia. Zabrałam się do tej lektury z ciekawością i muszę przyznać, że po pierwszych stronach mnie wciągnęła. W pewnym momencie bałam się, że jednak zawiodę się, bo nic się dzieło, a moje napięcie opadało. Ku mej uciesze moje obawy okazały się chwilowe. "Bez litości" ponownie mnie wciągnęło i z lekkością oraz napięciem brnęłam przez wydarzenia. Bohater Jack Reacher bardzo przypadł mi do gusty. Momentami książka była przewidywalna. Z chęcią sięgnę po kolejną powieść Childa.

książek: 2026
BeataBe | 2013-06-16
Przeczytana: 16 czerwca 2013

Książka jak zwykle u tego autora świetna. Trochę przyjemność czytania zepsuło mi to, że około 170 strony domyśliłam się o co w tej historii chodzi. Moim zdaniem mały błąd autora w konstrukcji powieści. A Jack Reacher staje się powoli w moim odczuciu człowiekiem i mężczyzną prawie doskonałym:)

Kuuuba | 2013-06-27

Ciekawa i wciągająca powieść sensacyjna.

foolosophy | 2010-03-04

Typowy amerykański kryminał, od którego nie idzie się oderwać. Szkoda tylko, że “typowy” raczej tu nie pasuje. Child stworzył kolejny tom przygód, czy może trafniej określający- kłopotów, Jacka Reacher’a i wiem jedno, jest to cienkie, wciągające coś, od czego nie mogłam się oderwać.
Nie ma to jak miła dawka napięcia, porwań, okupów i tajemnica na każdym kroku. Zupełnie jak u Cobena i to strasznie mi się podobało.
Napięcie rośnie stopniowo, historia szybko nabiera tępa. Lektura lekka i przyjemna. W trakcie lektury nie ma się ochoty na przerwanie czytania, aby odpocząć od trudnej czy zawiłej historii. Autor stopniowo wprowadza bohaterów, nigdy nie miałam problemów typu- który jest który.

Sayuri | 2012-06-03
Przeczytana: 31 maja 2012

Jak do każdej książki o Jacku Reacherze i do tej zabrałam się z wielką przyjemnością i ciekawością, co tym razem autor przygotował o jednym z moich literackich ulubieńców (cóż trudno to ukryć, skoro tyle recenzji książek Lee Childa, w tak krótkim czasie pojawiło się na moim blogu). Jak zawsze akcja tocząca się w książce, wciągnęła mnie od pierwszej strony i zaczęłam oczywiście zastanawiać się kto tak naprawdę pociąga za sznurki. W pewnej chwili miałam pewne podejrzenia, co do tego (kto pociąga za sznurki), ale ta myśl wydawała mi się niezbyt przekonująca i szybko o niej zapomniałam. Jakie więc było moje zdziwienie gdy okazało się jednak to prawdą. Po raz pierwszy w książkach o Reacherze, akcja finałowa kończy się poza granicami USA, ba! Kończy się poza krajami Ameryki i finał przenosi się na spokojną angielską wieś, co automatycznie zmienia klimat książki, na mniej amerykański. Finał oczywiście mnie nie rozczarował i oczywiście czytałam ten finał z wypiekami na twarzy, ale zdarzały się...

Frukto | 2014-05-28
Przeczytana: 28 maja 2014

Jack Reacher po raz kolejny znajduje się w niewłaściwym miejscu o niewłaściwym czasie - tym razem, zwyczajnie siedząc w barze i pijąc kawę, zauważa coś pozornie bez znaczenia, a co zmienia się w walkę o życie uprowadzonej żony byłego żołnierza, a dzisiaj bogatego najemnika. Gdy okazuje się, że to już jego druga w ciągu kilku lat uprowadzona żona, pojawia się cała masa wątpliwości i błędnych tropów.

sweeciak | 2013-07-19
Przeczytana: 01 maja 2013

„Bez litości” okazała się miłą niespodzianką w tych nieznanych mi wcześniej rejonach (jest to moja pierwsza książka tego autora). Może nie jest to jakaś super powieść ale na pewno jest dobra. Znany temat porwań został ciekawie ubarwiony, nie ma długich monotonnych opisów a co za tym idzie brak przynudzających momentów. Czyta się ją bardzo szybko.

Marcin | 2010-08-26

Typowa powieść Childa z Jackiem Reacherem - wiecznie samotny, sliny i niezależny bohater (w tej roli zawsze widziałem Arnolda Schwarzennegera) napotyka na swojej drodze zagadkę do rozwikłania, zostawia przy tym parę trupów, po czym znika. Takie książki akcji lubię.

Martyn | 2011-09-22

Pierwsza książka tego autora jaką przeczytałem, bardzo ciekawa i wciągająca.

Eli | 2010-03-31
Przeczytana: 06 sierpnia 2009

Wakacyjne czytadło. Proste, szybkie, "amerykańskie". Atrakcja na chwilę nudy. Tani chwyt: twardziel ratujący ludzi, bohater jakim chciałby zostać choć na chwilę co drugi człowiek globu. Treść po jakimś czasie zaciera się w pamięci, nie chce się do niej wracać.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • James Baldwin
    90. rocznica
    urodzin
    - Mówiąc, że jestem kobietą, mam na myśli to, że mogę wyjść za ciebie za mąż i żyć z tobą pięćdziesiąt lat, i przez cały czas mogę być dla ciebie obca, a ty nawet możesz tego nigdy nie widzieć. - A gdybym ja był obcy... wiedziałabyś o tym? - Dla kobiety - odparła - mężczyzna pozostanie chyba zawsze... pokaż więcej
  • Isabel Allende
    72. rocznica
    urodzin
    Szczęście polega na zdobywaniu tego, na co od dawna się czekało
  • Robert Holdstock
    66. rocznica
  • Stanisław Baliński
    116. rocznica
  • Jussi Adler-Olsen
    64. rocznica
    urodzin
    Bałagan nie był przecież tylko zjawiskiem zewnętrznym. Wewnątrz czuł się wyjątkowo dobrze zorganizowany.
  • Raymond Carver
    26. rocznica
    śmierci
    Chciałbym być taki jak wszyscy w naszej dzielnicy- być skromnym, normalnym, niewyróżniającym się niczym miernotą- wrócić na górę do sypialni, położyć się w łóżku i zasnąć.
    (Str 64).
  • William Seward Burroughs
    17. rocznica
    śmierci
    Życie to szkoła, w której każdy uczy się innej lekcji.
  • Leslie Esdaile Banks
    3. rocznica