Okładka książki Bez litości

Bez litości

Autor:
Cykl: Jack Reacher (tom 10)
tłumaczenie
Reacher, Child, sensacja, Andrzej Szulc
typ
papier
Marcin
7,17 (394 ocen i 27 opinii)

Opis książki

Kolejna po Jednym strzałem i Echu w płomieniach powieść z największym twardzielem w dziejach literatury, Jackiem Reacherem, w roli głównej. O Jacku Reacherze nie wiadomo wiele. Jest byłym oficerem żandarmerii. Jest silny, inteligentny i przebiegły. Uwielbiają go kobiety oraz... kłopoty. Te drugie nawet bardziej. Tym razem miało obyć się bez zaskoczeń. Edward Lane zapakował właśnie milion dolców w różnych banknotach do walizki. To okup. Mężczyzna zapłaci o wiele więcej, by odzyskać żonę i dziecko, Jack o tym wie. Wie również, że ma wytropić porywaczy, zemścić się. Nie wie tylko jednego - że prowadzący nielegalne szkolenia najemników do wynajęcia Lane, ma jeszcze tajemnice, które nie powinny ujrzeć światła dziennego. Niedługo po rozpoczęciu polowania Reacher dowiaduje się o swoim pracodawcy więcej, niż kiedykolwiek chciałby wiedzieć. Ale jest już za późno, żeby się wycofać.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoalbatros.com

Cena

Inne wydania

Polecamy

Opinie czytelników

Od dłuższego czasu miałam zamiar sięgnąć po książki Lee Childa i kiedy zobaczyłam ten tytuł na półce w bibliotece wzięłam bez zastanowienia. Zabrałam się do tej lektury z ciekawością i muszę przyznać, że po pierwszych stronach mnie wciągnęła. W pewnym momencie bałam się, że jednak zawiodę się, bo nic się dzieło, a moje napięcie opadało. Ku mej uciesze moje obawy okazały się chwilowe. "Bez litości" ponownie mnie wciągnęło i z lekkością oraz napięciem brnęłam przez wydarzenia. Bohater Jack Reacher bardzo przypadł mi do gusty. Momentami książka była przewidywalna. Z chęcią sięgnę po kolejną powieść Childa.

Meszuge | 2014-11-01
Przeczytana: 01 listopada 2014

Jack Reacher, były oficer żandarmerii, sprawny, inteligentny, silny, bezwzględny, wędrując po kraju właściwie bez celu, staje się przypadkowym świadkiem zdarzenia, które – jak to się później okazało – było elementem akcji przekazywania części okupu za porwaną matkę i córkę.

Żonę i dziecko, ośmioletnią dziewczynkę, porwano Edwardowi Lane, pozbawionemu skrupułów dowódcy oddziału najemników. Pomimo wypłacenia przez niego ogromnego okupu, w sumie dziesięć i pół miliona dolarów, Kate i Jade nie zostały uwolnione, nie wróciły do domu.

Reacher postanawia pomóc (choć nie za darmo) Edwardowi Lane odnaleźć porywaczy i – jak sądzi – zabójców, jednak z czasem dowiaduje się coraz więcej o swoim zleceniodawcy. W związku z tym sytuacja coraz bardziej się komplikuje, a jej finał okazuje się wyjątkowo zaskakujący, chociaż… Pewne poszlaki, wskazówki, tropy, autor jednak czytelnikowi pozostawił.

astreblue | 2014-09-09
Przeczytana: 08 września 2014

Po książkę sięgnęłam tylko dlatego, że siostra zarekomendowała mi serię o Jacku Reacherze - uwielbia thillery Lee Child'a. Zaczęłam od "Bez litości" i... na tym skończę. Naprawdę próbowałam, ale poległam z kretesem. Start nie był najlepszy: dialog Reachera z Gregorym w pierwszym rozdziale był dobijający. W ogóle nie byłam w stanie się wciągnąć. Dla mnie Jack Reacher to (słabe) połączenie Chucka Norrisa, Jamesa Bonda z kogo tam sobie wybierzecie, nie wiem - Kapitana Ameryka. Cóż, wybacz siostrzyczko - to po prostu nie mój świat, nie moje klimaty.

BeataBe | 2013-06-16
Przeczytana: 16 czerwca 2013

Książka jak zwykle u tego autora świetna. Trochę przyjemność czytania zepsuło mi to, że około 170 strony domyśliłam się o co w tej historii chodzi. Moim zdaniem mały błąd autora w konstrukcji powieści. A Jack Reacher staje się powoli w moim odczuciu człowiekiem i mężczyzną prawie doskonałym:)

Kuuuba | 2013-06-27

Ciekawa i wciągająca powieść sensacyjna.

foolosophy | 2010-03-04

Typowy amerykański kryminał, od którego nie idzie się oderwać. Szkoda tylko, że “typowy” raczej tu nie pasuje. Child stworzył kolejny tom przygód, czy może trafniej określający- kłopotów, Jacka Reacher’a i wiem jedno, jest to cienkie, wciągające coś, od czego nie mogłam się oderwać.
Nie ma to jak miła dawka napięcia, porwań, okupów i tajemnica na każdym kroku. Zupełnie jak u Cobena i to strasznie mi się podobało.
Napięcie rośnie stopniowo, historia szybko nabiera tępa. Lektura lekka i przyjemna. W trakcie lektury nie ma się ochoty na przerwanie czytania, aby odpocząć od trudnej czy zawiłej historii. Autor stopniowo wprowadza bohaterów, nigdy nie miałam problemów typu- który jest który.

Sayuri | 2012-06-03
Przeczytana: 31 maja 2012

Jak do każdej książki o Jacku Reacherze i do tej zabrałam się z wielką przyjemnością i ciekawością, co tym razem autor przygotował o jednym z moich literackich ulubieńców (cóż trudno to ukryć, skoro tyle recenzji książek Lee Childa, w tak krótkim czasie pojawiło się na moim blogu). Jak zawsze akcja tocząca się w książce, wciągnęła mnie od pierwszej strony i zaczęłam oczywiście zastanawiać się kto tak naprawdę pociąga za sznurki. W pewnej chwili miałam pewne podejrzenia, co do tego (kto pociąga za sznurki), ale ta myśl wydawała mi się niezbyt przekonująca i szybko o niej zapomniałam. Jakie więc było moje zdziwienie gdy okazało się jednak to prawdą. Po raz pierwszy w książkach o Reacherze, akcja finałowa kończy się poza granicami USA, ba! Kończy się poza krajami Ameryki i finał przenosi się na spokojną angielską wieś, co automatycznie zmienia klimat książki, na mniej amerykański. Finał oczywiście mnie nie rozczarował i oczywiście czytałam ten finał z wypiekami na twarzy, ale zdarzały się...

Frukto | 2014-05-28
Na półkach: Przeczytane, Sensacja
Przeczytana: 28 maja 2014

Jack Reacher po raz kolejny znajduje się w niewłaściwym miejscu o niewłaściwym czasie - tym razem, zwyczajnie siedząc w barze i pijąc kawę, zauważa coś pozornie bez znaczenia, a co zmienia się w walkę o życie uprowadzonej żony byłego żołnierza, a dzisiaj bogatego najemnika. Gdy okazuje się, że to już jego druga w ciągu kilku lat uprowadzona żona, pojawia się cała masa wątpliwości i błędnych tropów.

sweeciak | 2013-07-19
Przeczytana: 01 maja 2013

„Bez litości” okazała się miłą niespodzianką w tych nieznanych mi wcześniej rejonach (jest to moja pierwsza książka tego autora). Może nie jest to jakaś super powieść ale na pewno jest dobra. Znany temat porwań został ciekawie ubarwiony, nie ma długich monotonnych opisów a co za tym idzie brak przynudzających momentów. Czyta się ją bardzo szybko.

Marcin | 2010-08-26

Typowa powieść Childa z Jackiem Reacherem - wiecznie samotny, sliny i niezależny bohater (w tej roli zawsze widziałem Arnolda Schwarzennegera) napotyka na swojej drodze zagadkę do rozwikłania, zostawia przy tym parę trupów, po czym znika. Takie książki akcji lubię.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Szczepan Twardoch
    35. rocznica
    urodzin
    Można umierać ładnie i brzydko, to jasne, tak jak można mieć dobre i złe maniery przy stole. A wy nie potraficie nawet zabić zwierzęcia, które potem jecie, zamykacie całe to zabijanie do fabryk i udajecie, że go nie ma. Co jest, wierzcie mi, wyjątkowo żałosne. Te wasze płacze, że ktoś zabił pieska,... pokaż więcej
  • Krystyna Kofta
    72. rocznica
    urodzin
    ...rozbierz się, zdejmij wszystko, zdejmij skórę, teraz chcę Twojej duszy...
  • Beverly Barton
    68. rocznica
    urodzin
    Na zawsze pozostaje w nas jakaś cząstka naszego dzieciństwa,naszej młodości. Czy tego chcesz, czy nie.
  • Donna Tartt
    51. rocznica
    urodzin
    Piękno to strach. Cokolwiek nazywamy pięknym, boimy się tego
  • Giuseppe Tomasi di Lampedusa
    118. rocznica
    urodzin
    Jeśli chcemy, by wszystko pozostało tak, jak jest, wszystko się musi zmienić.
  • Damian Dibben
    49. rocznica
    urodzin
    Dzień po dniu mozolnego wkuwania. Daty, wzory, równania... Tylko w jakim celu? Żeby zdać jakieś bezsensowne egzaminy? Żeby pójść do kolejnej, tak zwanej wyższej szkoły? Żeby zasłużyć na nagrodę w postaci równie nużącej bezbarwnej pracy i tak doczekać banalnej, nic nieznaczącej śmierci? Jeśli zależy... pokaż więcej
  • Jan Potocki
    199. rocznica
    śmierci
    Mało kto potrafi zapomnieć o samym sobie; znajdziesz samolubstwo w radach, jakich ludzie ci będą udzielać, w przysługach, jakie ci wyświadczą, w związkach, jakich pragną, i przyjaźniach, jakie zawierają. Przejęci własnym interesem, choćby najbardziej oddalonym, obojętni są na wszystko, co się ich ni... pokaż więcej
  • Anatolij Rybakow
    16. rocznica
    śmierci
    Zdobyć władzę najwyższą i nie móc jej utrzymać - oto los nieudolnych polityków, utrzymać się przy władzy jest znacznie trudniej, niż ją zdobyć.

Znajdź nas na Facebooku