Gra z mordercą

Wydawnictwo: Hachette Polska
Wink Murder
978-83-7739-877-7
Ag2S

Kate Forman ma życie, którego można jej pozazdrościć: kochającą rodzinę, piękny dom, ciekawą pracę i idealnego wręcz męża. Pewnej nocy jej starannie poukładany i doskonały świat legnie jednak w gruzach – kiedy jej mąż, Paul, wraca w nocy w domu kompletnie pijany, ubrudzony krwią, mamrocząc coś o zabójstwie... Kiedy następnego dnia rano młoda i atrakcyjna kobieta, która pracuje razem z Paulem...

Kiedy następnego dnia rano młoda i atrakcyjna kobieta, która pracuje razem z Paulem zostaje znaleziona martwa, Kate zaczyna podejrzewać, że jej mąż ma z tym coś wspólnego. Kobieta coraz bardziej desperacko zaczyna poszukiwać prawdy – okazuje się to jednak nie takie proste...

źródło opisu: http://www.empik.com/

źródło okładki: http://www.empik.com/

Czarna189 | 2019-09-18

Z braku laku się przeczytało, ale szału nie ma. Moim zdaniem w pierwszej połowie książki za dużo zbędnych, niepotrzebnych sytuacji które tak naprawdę nic nie wnoszą do dalszej części. Druga połowa już lepsza, ale chyba lekko naciągnięta...

Gabriela Hanna | 2018-12-30

Szczerze powiedziawszy, najciekawszy był ostatni rozdział, resztę jakoś przebrnełam ale ledwo :(

Kate Forman i jej mąż Paul są szczęśliwym małżeństwem mają dwójkę wspaniałych dzieci,Kate ma ciekawą pracę,idealne,eleganckie mieszkanie.
Pewnego dnia mąż Kate powraca nagle do domu z zakrwawiony,bardzo ubrudzony krwią na swych dłoniach mamrocząc coś o zabójstwie.
Na drugi dzień zostaje zamordowana koleżanka Paula z pracy,gdzie pracowali.
Policja odnajduje atrakcyjną,ładną kobietę martwą,podejrzewa,że jej mąż miał coś wspólnego z zabójstwem.Kobieta rozpoczyna grę niebezpieczną z psychopatycznych,groźnym mordercą.
Znakomicie skonstruowany kryminał,genialne,szybkie zwroty akcji przyspieszały nie zwalniały,trzymał w doskonałym napięciu.
Super kryminał naprawdę.

Artur Kluska | 2017-10-06

Mam wrażenie, że autor książki próbuje na siłę rozbudowywać fabułę, gdzie tak naprawdę nie miał na nią żadnego ciekawego konceptu. Moim zdaniem książka powinna skończyć się już na 30 stronie, przez co przebrnięcie przez całą było niezwykle męczące.

Książka jedna ze słabszych jaką przeczytałem.

Eli1605 | 2017-06-22
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 22 czerwca 2017

Dobry kryminał, który zawiera także elementy zdrady, zaufania, ogromnych pieniędzy, krwi i nieustępliwych stróżów prawa. Akcja rozwija się, powoli, początek niemrawy, moim zdaniem zbyt dużo przemyśleń głównej bohaterki. Jednak po połowie akcja nabiera szybkiego tempa i potem już nie można się od niej oderwać. Wydaje się ,że razem z Kate rozwiązujemy zagadkę morderstw. W sumie polecam.

-luna- | 2016-08-31
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 31 sierpnia 2016

Cieżko wypowiedzieć sie o tej książce, ponieważ czytając ja miałam zarówno pozytywne jak i negatywne zdanie o niej. Można ja polubić, gdyż akcja dzieje sie bardzo szybko, a z każda kolejna kartka dowiadujemy sie czegoś nowego. Zakończenie było dla mnie zaskoczeniem. Jednak główna bohaterka nie przypadła mi do gustu. Jej ciagle narzekania na męża, mogą przyprawić o ból głowy, z drugiej zaś strony stawia rodzine jako główny cel w swoim życiu. Poza tym jest wszechwiedzaca i zachowuje sie jak rasowy detektyw, a jednocześnie popełnia mnóstwo błędów, które doprowadzają do zgrzytania zębami. Oceńcie ja sami, ja daje 6/10

Hipcio | 2016-08-10
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 05 marca 2016

Jeśli to jest kryminał/sensacja to ja jestem Papieżem. Przykro mi to pisać, ale z zamkniętymi oczami stwierdzić można, że napisała tę książkę kobieta. Jedyny akcent kryminalny to chyba ten na początku.
Potem to tylko rozgrzebywanie rodzinnych i przyjacielskich więzów, problemów, zdrad, romansów itd.

Kupiłem ją na wyprzedaży, jednak gdybym wiedział, co biorę, to odłożyłbym ją z powrotem na sklepową półkę i kupił pół kilo swojego ulubionego serniczka.

Justyna1919 | 2016-06-23

"Zmawiając się z mordercą, wrabiamy kogoś kto jest niewinny"

Aneta | 2016-02-03
Przeczytana: 02 lutego 2016

Szału nie ma. Pierwsza połowa strasznie nudna wg mnie. Dopiero później akcja sie rozkręca..

Julia | 2015-09-05

Kate Forman jest tak idealna, że aż mam ochotę zwymiotować tą słodziutką idyllą.
Przystojny mąż, kariera, bogactwo, dwójka ślicznych dzieci- czego oni nie mają? Ona nadal jest ładna,szczupła i nie musi farbować włosów.
Problemy zaczynają się, gdy mąż wraca pijany do domu z niezbyt ciekawym wyznaniem...
Cała ta książka byłaby dużo,dużo lepsza, gdyby Autorka nie posługiwała się pierwszą osobą w książce.
"-Zgubiłam szalik - odpowiadam
- Ja mam jeden. Jeśli chcesz, możesz go wziąć
Odmawiam grzecznie."
Bardzo nie lubię tej formy pisania, nie mogę przez nią przebrnąć, ani wciągnąć się w to, co jest istotą książki- fabuła. Zły styl może zniszczyć wszystko. Również dialogi zostawiają wiele do życzenia.

Książka słaba. Przeczytałam dużo,naprawdę dużo książek w życiu(nie wszystkie mam na profilu) i ta jest jedną z tych, które ciężko jest skończyć.
Aczkolwiek pozytywną rzeczą jest to, że nawet złe rzeczy są dobre- dzięki złym książkom sami wiemy jak (nie)pisać :)