Arka zabójców

Tłumaczenie: Daniel Zych
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Nova Barakel". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
Nefilim
978-83-241-4375-7
Nelyt

Szwedzki bestsellerowy thriller wydany w 18 krajach – wybuchowa mieszanka Stiega Larssona i Dana Browna Nova Barakel, młoda aktywistka Greenpeace, włamuje się do sztokholmskiego mieszkania prezesa elektrowni z czołówki „Brudnej Trzynastki” – fi rm najbardziej zanieczyszczających środowisko – żeby namalować na ścianach protestacyjne hasła. Tylko że ktoś był tu przed nią – Nova znajduje...

Browna

Nova Barakel, młoda aktywistka Greenpeace, włamuje się do sztokholmskiego mieszkania prezesa elektrowni z czołówki „Brudnej Trzynastki” – fi rm najbardziej zanieczyszczających środowisko – żeby namalować na ścianach protestacyjne hasła. Tylko że ktoś był tu przed nią – Nova znajduje okrutnie okaleczone ciała prezesa i jego żony.

Wkrótce zostaje zamordowany inny szef wielkiej korporacji. A Nova staje się główną podejrzaną o serię sadystycznych morderstw. Musi uciekać i odkryć, co łączy brutalne zbrodnie z niedawną śmiercią jej matki. Musi trafić na trop tajemnicy z czasów biblijnych, która sięga współczesności… I jej własnej przeszłości.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoamber.pl/ksiazka/1340/arka-zab%C3%B3jc%C3%B3w

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/ksiazka/1340/arka-zab%C3%B3jc%C3%B3w

JAVRI | 2018-04-07

Chciałam sobie przeczytać kryminał. Dawno jakiegoś nie czytałam. Czy było warto?

Więcej:

Sandra Jasona | 2017-08-05
Przeczytana: 05 sierpnia 2017

Aktywistka ekologiczna Nova włamuje się do mieszkania, aby trochę "pobrudzić ściany", niestety natyka się na zwłoki właścicieli. Potem jest następna akcja i znów to samo. Okazuje się, że działają "upadłe anioły", które chcą dopuścić do następnego potopu. Autorka poplątała w powieści motywy ekologiczne, biblijne i dołączyła jeszcze tajemnice rodzinną. Nie jestem pewna czy to wyszło na dobre, książka jest krótka, a ja mam wrażenie, że wszystkiego jest po trochu, a tak do końca nic nie jest rozbudowane. Pomysł uważam za niezły tylko wykonanie niestety mocno szwankuje.
Do szału mnie doprowadzało przeliczanie wszystkiego na CO2, nawet oddechu niemowląt :-/

arsamandi | 2017-04-13
Przeczytana: 13 kwietnia 2017

"Arka zabójców" to książka, która miała być mieszanką powieści Stiega Larssona i Dana Browna. Jako że twórczość obydwóch panów naprawdę szanuję, to powyższe porównanie bardzo mnie zachęciło do skonfrontowania się z tą książką.
Całą powieść pochłonęłam w ciągu kilku godzin i gdy mój mózg przetrawił to co przeczytałam, dosłownie ręce mi opadły.
Przede wszystkim, w książce jest za dużo wątków i tworzy się kompletny misz-masz. Mimo że, nawiązania biblijne są zazwyczaj niezwykle interesujące i dodają pikanterii, tutaj jedynie przeszkadzały w fabule i wręcz sprawiły, że książka przybrała charakter fantasy.
Dodatkowo, z perspektywy stałego czytelnika kryminałów, bardzo denerwowały mnie niektóre nieścisłości i bezsensowne działania bohaterów powieści.

Joanna | 2017-02-28
Przeczytana: 21 lutego 2017

Wybrałam tę książkę z jednego powodu- miała być połączeniem Larssona i Browna... Miała mięć w sobie intrygę i tajemnicę z historią w tle. Biblia, Arka Noego, a wszystko okraszone walką o naturę, czyste powietrze i ochronę środowiska. Greenpeace + zbrodnia+ biblijne tematy... tego jeszcze nie było. Połączenie dość dziwne ale czemu nie...
No niestety... wyszło coś, dla mnie, niezrozumiałego.
Lubię jak w książce wątki się ze sobą sprytnie przeplatają ale w sensowny sposób. Tutaj są mega krótkie, urywane sceny, czasami nie zajmujące jednej strony. Miałam wrażenie, że ktoś odciął kawałek tekstu i tak zostawił. Czasami wrzucone były jakby ktoś pomylił kolejność stron i nie zauważył. Jeżeli chodzi o tajemniczy wątek religijny to jest jakiś niepełny. Tak jakby został wrzucony "mimochodem", bez przemyślenia tego konkretnie. Niby coś tam się dzieje ale takie to trochę niespójne. No i to połączenie walki o środowisko z religią jest tutaj po prostu dziwaczne i się nie sprawdziło. Wyszło to...

Nova Barakel, młoda aktywistka Greenpeace, włamuje się do sztokholmskiego mieszkania prezesa elektrowni z głównej czołówki "Brudnej trzynastki"- czyli firm najbardziej zanieczyszczających środowisko, żeby namalować na tych ścianach protestacyjne hasła.
Tylko,że ktoś był prze Novą, Nova nagle znajduje okaleczone ciało prezesa i jego żony. Lecz wkrótce zostaje zamordowany inny szef wielkiej korporacji. Wszystkie podejrzenia padają na Novą, ona staje się główną podejrzaną o serię makabrycznych, sadystycznych morderstw. Musi uciekać szybko i odkryć co łączy brutalne zbrodnie ze śmiercią jej nieżyjącej matki. Musi również wpaść na trop tajemnicy z czasów biblijnych.
Asa Schwarz pisarki szwedzkiej kryminał "Arka zabójców" mało przekonywająca, słaba to książka jest nie zachwyciła mnie nie ma nic wspólnego ze Stiegiem Larssonem i Danem Brownem nie dorównuje im, nie było tutaj żadnej mieszanki wybuchowej, mnie nie wciągnęła książka.Czuje wielkie rozczarowanie, za dużo motywów biblijnych....

Ada | 2015-05-18
Przeczytana: 18 maja 2015

Nie polecam. Nijaka. Porównanie do Browna i Larssona to mało zabawny żart wydawcy.

Natalia | 2015-05-11
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 11 maja 2015

Wszystko byłoby ok, gdyby nie "inna rasa, która nie chce mieszać się z ludzką" - ten wątek był dla mnie śmieszny i przerażający zarazem :) Poza tym czyta się szybko, wciąga, a i mam wrażenie, że tematyka dotycząca aktywistów nie jest wyeksploatowana

ewka040976 | 2015-04-12
Przeczytana: 18 kwietnia 2015

nie dokończyłam.....pogubiłam się

PożeraczkaBooków | 2015-02-25

Szwedzkie thrillery, kryminały na ogół są bardzo dobre. Natomiast Arka Zabójców nie wyróżniała się za bardzo dobrą fabułą. Książka chwilami trzyma w napięciu a czasem jest taka dość nijaka jak na thriller. Ponoć jest ona porównywana do twórczości Stiega Larssona, ale moim zdaniem nie powinna nawet leżeć przy tej trylogii na półce :D Larsson stworzył wybitne, wyraziste postacie, wszystko było logiczne, przemyślane. Natomiast tutaj czegoś mi zabrakło...

Wiesia | 2014-09-26
Przeczytana: 26 września 2014