Psychologia sprzedaży

Wydawnictwo: MT Biznes
poradniki

Naucz się sprzedawać a i to dobrze a od najlepszych ludzi w branży Brian Tracy jest dziś jednym z najlepszych zawodowych mówców na świecie. Jego seria audiobooków treningowych pod tytułem The Psychology of Sales jest najlepiej sprzedającym się programem szkoleń audio w historii sprzedaży. Książka Psychologia sprzedaży jest rozwinięciem kla

Waszka | 2014-04-22
Przeczytana: 2014 rok

Ogólnie w porządku. Wiele przydatnych wskazówek, które w większości wydają się być oczywiste, a jednak łatwo o nich zapomnieć, gdy działa się z automatu. Treść w dużej mierze oscyluje wokół faktu, kóry umyka nawet starym wyjadaczom, a mianowicie...klient kupuje przede wszystkim Ciebie, a dopiero potem twój produkt czy usługę. Niestety nie wszystkie porady zaproponowane przez autora da się przełożyć na polską rzeczywistość. Powiedziałabym nawet, że wdrożenie niektórych pomysłów mogłoby narazić polskiego handlowca na śmieszność. To kwestia mentalności. Jednym słowem... tu nie Ameryka :) Poza tym porada typu: zapewnij klientowi 100% gwarancji, że usługa usatysfakcjonuje go, a jeśli nie, oddaj mu pieniądze - jest oczywiście znakomita, tylko że w Polsce ciągle jeszcze niewiele firm godzi się na taką politykę sprzedażową. Przeciętny handlowiec pracuje w zupełnie innych realiach i nie ma aż tak wielkiej swobody kreowania warunków umowy, którą podpisuje z klientem.

Patrycja Trzcionkowska | 2014-01-25
Przeczytana: 20 lipca 2013

W tej książce Brian Tracy przedstawia zaskakujące metody i strategie, które pomagają w osiągnięciu sukcesu w strefie sprzedaży. Ukazuje jak ważne jest psychologiczne podejście do człowieka. Krok po kroku objaśnia proces sprzedaży, ciekawe pomysły i świetne propozycje ułatwiające drogę na sam szczyt.

Zzyciaksiazek | 2015-07-14
Przeczytana: styczeń 2015

Dla osób interesujących się sprzedażą i samorozwojem Brian Tracy jest tak dobrze znany jak Michael Jordan dla fana koszykówki. Podobnie jak serie jego podręczników. Nasuwa się pytanie: po co kolejna? Czym różni się „Psychologia sprzedaży”, na przykład, od „Maksimum osiągnięć”?

Odpowiedź: skutecznością. Dlaczego przesłuchałem tą książkę? Bo od kilku osób, bezpośrednio lub z relacji znajomych, słyszałem o tej pozycji. Kto im ją polecał? Sprzedawcy, którzy osiągnęli sukces i otworzyli sobie drogę dowolności finansowej. Czy przeczytali „Psychologię sprzedaży”? Nie. Oni studiowali ją, konsekwentnie, dzień po dniu i krok po kroku uczyli się, jak być coraz lepszymi. Jaka jest recepta na zostanie najlepszym handlowcem?

Nauka od zero i ciągłe podnoszenie kwalifikacji. Chęć naśladowania tych, którzy osiągnęli sukces. Odwaga do wyjścia z własnej strefy komfortu. Określanie jasnych i konkretnych celów. Nieustanne kontrolowanie myśli i dążenie do tego, by były jedynie pozytywne. Na tym nie...

Gleniusia | 2011-04-06
Przeczytana: listopad 2010

Ciekawa pozycja z dziedziny biznesu - dla wszystkich, którzy zajmują się sprzedażą. Wiele cennych wskazówek, przystępny język - niektóre "rady" wydają się oczywiste, ale tak naprawdę nie zawsze jesteśmy ich świadomi. Warto zajrzeć:)

Dominika | 2016-05-25

Kochani,
zachęcamy do sprawdzenia recenzji w formie video stworzonej przez Wojciecha Rudko z firmy Architekci Umysłu. Krótko, konkretnie i na temat.

lindros86 | 2013-10-05

Bardzo dobrze się czyta. Świetna pozycja jako motywator do sprzedaży. Minusem jest brak odniesien do fachowej wiedzy, czasami zbyt ogólna.

zetens | 2014-06-13
Przeczytana: 03 kwietnia 2012

Jedna z pierwszych książek jakie powinien przeczytać każdy kto pracuje w sprzedaży

kiwi190 | 2016-11-29
p.babula@vp.pl | 2016-11-15