zaryzykuj - zrób to! Lekcje życia

biznes, finanse

Dla mieszkańców krajów anglojęzycznych Virgin to jedna z najbardziej godnych zaufania marek, symbol sukcesu i żywy dowód na to, że chcieć to móc .

LongWinterNights | 2014-12-01

Richarda Bransona odkryłam całkowicie przypadkowo, śledząc reklamy w metrze, dotyczące nowej sieci telefonicznej w Polsce. Zawsze z zaciekawieniem śledzę oryginalne i dobrze zrobione kampanie marketingowe. Czytając bardzo skrótową biografię Bransona, zafascynowały mnie jego miażdżące sukcesy. "Screw it, Let's do it. Lessons in Life" są pierwszą książką tego autora po którą sięgnęłam. W jego książce odkryłam brakujący element, którego brakło mi w innych książkach biznesowych. A mianowicie uświadomił mnie jak ważną rzeczą jest czerpać radość z tego co się robi. Że to dużo ważniejsze niż pieniądze. Zazwyczaj obmyślając plany biznesowe, starałam się je opracować tak, by sukces pieniężny był pewny - a dojście do niego musiałoby być poparte systematyczną i nieustanną pracą. Ciężko jest jednak wytrwać w czymś, czego się nie do końca lubi. Zwłaszcza czas wlecze się bardzo powoli, gdy oczekujemy na pierwsze znaczące efekty. Branson jest przykładem milionera, który dorobił się wszystkiego od...

Mateusz Styś | 2010-10-17
Przeczytana: 20 września 2010

Krótka, ale konkretna. Kilka ciekawych historii. Bardzo przyjemna lektura.

o_z | 2013-08-06
Przeczytana: czerwiec 2013

Bardzo często wymieniana jako książka, którą każda osoba zaczynająca prace nad sobą w kierunku motywacji i osiągania założonych celów powinna przeczytać. Moim zdaniem niepotrzebnie.
Nie dodaje motywacji. Po przeczytaniu jej odiosłem wrażenie, że wszystko co osiągnął Richard Branson jest dziełem przypadku. Zdaję sobie sprawę, że nie jest tak w rzeczywistości, ale po przeczytaniu tej książki bardziej byłem zniesmaczony niż napełniony energią do działania.

Łukasz Chrzanowski | 2015-08-25

To nie jest kolejna książka o biznesie ta pozycja mówi jak zmieniać świat na lepsze. Obowiązkowa lektura, dla wszystkich fanów rozwoju osobistego. Mimo, że książka jest cieniutka bo liczy ok 114 . to warto mieć ja w swojej biblioteczce.

Boo | 2014-09-05

„Zaryzykuj – Zrób to!” to książka, która powstała z okazji Światowego Dnia Książki. Autorem jest nie kto inny jak Richard Branson, czyli światowej sławy biznesmen, właściciel marki Virgin. To druga książka jaką napisał, pierwszą była „Kroki w nieznane. Autobiografia”, którą również miałem okazję przeczytać (recenzja tutaj). Obydwie książki są jak dla mnie świetne i bardzo się cieszę, że na nie trafiłem, bo to świetne poradniki, co ważne napisane przez praktyka, a to sobie w nich najbardziej cenię.
„Zaryzykuj – Zrób to!” jest w zasadzie kwintesencją całej biografii Bransona. Biznesmen umieszcza w niej najważniejsze wydarzenia ze swojego życia oraz lekcje, jakie zdołał wynieść z tych wszystkich lat, w których działa w biznesie. Tym czym zdołał mi zaimponować Branson to jego start – zaczynał praktycznie od zera zakładając magazyn „Student”, w którym umieszczał m.in. wywiady ze znanymi ludźmi ze świata muzyki, jak sama nazwa wskazuje gazeta była skierowana przede wszystkim do...

upr | 2013-09-16
Przeczytana: 16 września 2013

Przyjemna w czytaniu hybryda autobiografii i książki motywacyjnej, z dużym naciskiem na autobiografię. Każdy z rozdziałów zaczyna się od krótkich haseł, będących zasadami którymi kierował się Richard Branson, a następnie następuje przytoczenie jednej z wielu historii z jego życia. Styl w jakim to opisuje jest -i tu użyję słowa, które najczęściej miałem w głowie podczas lektury- ,,miły'' , niczego nam nie narzuca, oraz stara się brać pod uwagę losy ludzi nie mających podobnych do niego możliwości finansowych. Branson stara nam się udowodnić, że doszedł do sukcesów głównie przez zasady w jakich został wychowany, a dopiero w znacznie mniejszym stopniu przez zewnętrzna pomoc materialną.

Alicja | 2014-06-02

Polecam. Bardzo inspirująca. Po jej przeczytaniu aż chce się działać. Przeczytałam wiele lat temu i nadal do niej wracam, gdy potrzebuję kopniaka do działania.

Demonique | 2013-01-26
Przeczytana: 22 stycznia 2013

Książka lekka, przyjemna. Ja czytałam wersję angielską i tutaj spokojnie mogę polecić osobom, które chciałyby się nieco podszkolić w tym języku (ang. tytuł. "Srew it, let's do it!"). Wydaje się, że Richard Branson w swoim życiu podejmował same słuszne decyzje, wszystko czego się dotknął zamieniał w złoto, jednym określeniem rekin biznesu. Pewnie na potrzeby książki inne informacje, jak trudy i problemy związane z rozkręceniem biznesu zostały ograniczone do minimum;) Moim zdaniem książka o przygodach multimiliardera, raczej jako lekcji życia bym nie traktowała, ale lubię biografię także chętnie doczytałam do końca. Richard Branson jest doskonałym biznesmenem z niezwykłym szczęściem w życiu, aż miło poczytać takie pozytywy.

DimaKorlotian | 2014-02-07

Z całą pewnością najlepsza książka o życiu. Nie można powiedzieć, że jest o motywacji, o zarządzaniu czasem, a tymczasem przewyższa wszystkie książki z zakresu psychologii pisane przez ludzi, dla których sukces to obce słowo. Krótka i treściwa. Czytają ją, zaczynasz się zastanawiać, dlaczego marnujesz czas na czytanie książki, zamiast otwierać pięciogwiazdkowy hotel?

Marcinkon | 2013-02-02
Na półkach: Przeczytane, Business
Przeczytana: 02 lutego 2013

Doskonała esencja kluczowych momentów życia Bransona, wkomponowana w jego złote zasady życia i pracy. Godna polecenia.