Okładka książki Maksimum osiągnięć. Jak być sobą, cieszyć się życiem i osiągać to, co dla ciebie najlepsze
Brian Tracy Wydawnictwo: Muza poradniki
2005-01-01
Data 1. wydania:
1995-05-01
Witold Biliński
poradnik rozwój osobisty motywacja pewność siebie szczęście sukces

Niezwykle mądra książka, do której z pewnością będę wracać. Ostatnie 100 stron książki było dla mnie bardzo interesujące i powiedziałabym nawet, że odkrywcze. Ulubionym cytatem z książki jest: nie powinieneś tak bardzo przejmować się tym, co ludzie o tobie powiedzą, ponieważ gdybyś wiedział, jak rzadko o tobie myślą, prawdopodobnie byłoby to dla ciebie zbyt bolesne.

Ta książka wywróciła moje życie o 180 stopni na +, a tekst: "kto wybacza przechodzi na stronę aniołów" genialny.

Nierówna książka jak dla mnie.

Jest kilka rozdziałów, które bardzo mi się spodobały (różne kategorie celów życiowych) i kilka ciekawych myśli wartych zapamiętania.

Natomiast według mnie książka trochę za bardzo ukierunkowana na wnętrze, uczucia i pewnego rodzaju emocjonalną pewność siebie (nie są to rzeczy złe, po prostu poczułem przesyt). Trochę też mdliło mnie na końcu kiedy autor rozpisywał się że najważniejsza w życiu jest miłość, bo patrząc na tytuły książek z jego dorobku to słowo "pieniądz" występuje jednak częściej.

Nierówna książka jak dla mnie.

Słuchałem dwugodzinnej wersji audiobooka.
Będę musiał kupić książkę.

Słuchałem dwugodzinnej wersji audiobooka.
Będę musiał kupić książkę.

Rewelacyjna książka, pełna inspirujących treści. Miałabym ochotę cytować i stosować, a następnie znowu cytować ;) Tak proste a tak trudne do zastosowania w życiu codziennym. Lecz jeżeli choć trochę uda się wprowadzić to o czym posze autor w życie, jakość tego życia dla nas i naszego otoczenia wzrośnie niebywałe. Jestem zachwycona.

Na początek muszę posypać głowę popiołem. Nie jestem wielkim fanem książek o rozwoju osobistym i psychologii sukcesu. Od czasu do czasu czytam, co polecają znajomi fani tego typu literatury. Odstręcza mnie jednak ich (książek, nie znajomych) powtarzalność, filozofia „możesz wszystko, jesteś zwycięzcą”. A jak widziałem w Empiku stosy książek Briana Tracy'ego, które pomimo różnych tytułów, mówiły o tym samym, tylko w różnej kolejności i z różnie rozłożonymi akcentami, tym bardziej dochodziłem do wniosku: „kto to czyta?”. Aż pewnego dnia szukając książki, która „na 100 procent powinna być w drugim rzędzie na tej półce”, natknąłem się na „Maksimum osiągnięć”. Zupełnie nie pamiętam, jak stałem się jej posiadaczem, ale postanowiłem jej się pozbyć, robiąc miejsce na te, które chciałem zachować. Trochę dla beki zacząłem przeglądać i... doczytałem do końca.

Ma wszystkie wyżej wspomniane wady, nie wnosi praktycznie nic nowego do mojego postrzegania świata, ale jednocześnie bardzo rzadko uderza w fałszywą nutę. Właściwie co stronę mruczałem pod nosem: „facet ma rację, tak właśnie jest”. Przepraszam pana Tracy za swoją, niczym nie uzasadnioną, awersję do jego pracy. Książka wraca na półkę, do pierwszego rzędu. Mam nadzieję, że uda mi się przekonać dzieciaki, żeby wkrótce sięgnęły po nią i przejęły się wskazaniami w niej zawartymi. Bo kluczem do pożytku z tego typu prac, nie jest ich przeczytanie, ale praktyczne stosowanie. Ilu mieliśmy szefów (albo sami nimi byliśmy), którzy jak mantrę powtarzali: „w czym mogę Ci pomóc”, ale najchętniej słyszeliby: „Dzięki, wszystko OK”. To nie są proste psychologiczne sztuczki, których fałsz można wyczuć na kilometr, ale rzeczywiście pewnego rodzaju filozofia życiowa. Nie wierzę, że sprawi, że wszyscy będą zdrowi i bogaci, ale z pewnością ich stosowanie nie zaszkodzi nam, ani naszym bliskim.

To chyba pierwsza książka, do której zamierzam wracać. Powinien przeczytać ją każdy, kto chce stać się lepszym człowiekiem! Polecam!

Klasyka rozwoju osobistego. Każdy człowiek powinien ją chociaż raz przeczytać. Podręcznik życia. Praktyczne zadania, napisana przejrzystym językiem. Trzeba!!!!

Rewelacyjna, jedna z lepszych książek o rozwoju, jaką przeczytałam. Dotyczy głównie ustalaniu własnego celu. Polecam

Nie polecam. Powinna być bardziej zatytuowana "Jak żyć by być jak Brian Tracy" niż "Maksimum osiągnięć". Jeśli ktoś nie chce być sławnym miliarderem albo nie interesuje się psychologią sukcesu lub życiem Briana Tracy'ego, lepiej niech nie czyta. Na oko 40% treści to elementy biografii autora. Tak naprawdę nie da się określić o czym jest ta książka, mamy sporo psychologii, zwłaszcza sukcesu, jest rozdział o celach (ale jeśli nigdy nie miałeś celu, podobnie jak ja, nie dowiesz się skąd go wziąć, jak wyznaczyć), jest o relacjach międzyludzkich, o wychowywaniu dzieci, o życiu w związku i baaaaardzo dużo treści o pozytywnym myśleniu. Całość sprowadza się do tego, że pozytywne myślenie, wykorzystywanie podświadomości i nadświadomości odwalą 90% roboty, niezależnie od tego, co chcesz zrobić