Białorusini-Litwini-Ukraińcy. Nasi wrogowie - czy bracia?

Wydawnictwo: Przedświt
A--

Opracowanie znanego publicysty historycznego "Więzi", dotyczące relacji Polski z jej sąsiadami. Wyd. II - poprawiona wersja pracy pt.: Bracia nasi? Rzecz o Białorusinach, Litwinach i Ukraińcach. wyd. Słowo 1984) *** Wydawnictwo Przedświt powstało w październiku 1982 roku i stało się szybko jednym z największych podziemnych wydawnictw. Zostało założone przez Wacława Holewińskiego i Jarosława...

***
Wydawnictwo Przedświt powstało w październiku 1982 roku i stało się szybko jednym z największych podziemnych wydawnictw. Zostało założone przez Wacława Holewińskiego i Jarosława Markiewicza (1942-2010). Ambicją wydawnictwa była edycja wszelkiej, nie tylko politycznej, literatury, która nie mogła ukazać się w obiegu oficjalnym.

źródło opisu: www.przedswit.org

źródło okładki: www.przedswit.org