Sąd Boży 1920

Wydawnictwo: Świat Książki
83-7129-825-0
wojna polsko bolszewicka, 1920
historyczna

"Bohdan Skaradziński zżyma się na określenie "cud nad Wisłą", niepotrzebnie -- jego zdaniem -- wciągające Opatrzność w sprawy wojny i polityki. Wzamian proponuje. .. Sąd Boży, przyrównując wojnę polsko-bolszewicką, ze względu na jej wagę i determinację obu walczących stron, do średniowiecznych pojedynków na śmierć i życie." Autor omawia w niniejszej książce zagadnienia związane z problemami...

Autor omawia w niniejszej książce zagadnienia związane z problemami państwa odzyskującego niepodległość oraz kompleksowo przedstawia sprawy dotyczące wojny polsko-bolszewickiej z lat 1919-1920. W ksiązce zamieszczono wiele fotografii z tego okresu, mapy, indeksy: nazwisk, nazw geograficznych.

Spis treści:
•Początki polskie