W domu smoka

Okładka książki W domu smoka Włodzimierz Kalicki
Okładka książki W domu smoka
Włodzimierz Kalicki Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza publicystyka literacka, eseje
127 str. 2 godz. 7 min.
Kategoria:
publicystyka literacka, eseje
Wydawnictwo:
Krajowa Agencja Wydawnicza
Data wydania:
1999-01-01
Data 1. wyd. pol.:
1999-01-01
Liczba stron:
127
Czas czytania
2 godz. 7 min.
Język:
polski
ISBN:
8388072056
Tagi:
Chiny
Średnia ocen

8,1 8,1 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Sztuka zagrabiona 2. Madonna znika pod szklanką kawy Włodzimierz Kalicki, Monika Kuhnke
Ocena 8,2
Sztuka zagrabi... Włodzimierz Kalicki...
Okładka książki Uprowadzenie Madonny. Sztuka zagrabiona Włodzimierz Kalicki, Monika Kuhnke
Ocena 7,7
Uprowadzenie M... Włodzimierz Kalicki...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
8,1 / 10
16 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
308
308

Na półkach:

Po ponad dwudziestu latach niestety się zdezaktualizowała. Ala nadal się czyta przyjemnie. Fajnie by było gdyby Kalicki napisał jakiś ciąg dalszy, sprawdził co robią jego bohaterowie teraz, jak bardzo zmieniły się Chiny.

Po ponad dwudziestu latach niestety się zdezaktualizowała. Ala nadal się czyta przyjemnie. Fajnie by było gdyby Kalicki napisał jakiś ciąg dalszy, sprawdził co robią jego bohaterowie teraz, jak bardzo zmieniły się Chiny.

Pokaż mimo to

avatar
229
24

Na półkach:

Najlepezy reportaż jaki czytałem. Polecam!

Najlepezy reportaż jaki czytałem. Polecam!

Pokaż mimo to

avatar
29
2

Na półkach: , ,

Na książkę W. Kalickego natknąłem się w antykwariacie. Nietypowy format oraz barwna ilustracja od razu zwracały na siebie uwagę. Po szybkim przekartkowaniu od razu zdecydowałem się na zakup. Jak się później okazało jeden z najlepszych w tym roku.

W wielkim skrócie reportaż przedstawia dogłębną analizę Chińskiego społeczeństwa popartą obszernymi dialogami z autochtonami, szerokim wsparciem miejscowej profesury z zakresu socjologii oraz antropologii oraz wątkami historycznymi. Połączenie nadzwyczaj udane!

Autor zjechał ten pokaźny kraj wzdłuż i wszerz. Odwiedził bogate rodziny wielkomiastowe, rozległe chińskie blokowiska jak i zapadłe wsie, do których nie dojeżdża żadne auto. Nie tylko obserwował ale również z pomocą kadry naukowej dochodził do stanu rzeczy obecnych (lata 90').

Pomimo pokaźnej dawki wiedzy styl autora pozostaje dość lekki. Gładko przechodzi pomiędzy kolejnymi tematami i wydarzeniami historycznymi z nimi powiązanymi. Odnosi się wrażenie, że dużo pracy zostało włożone w umiejętny podział książki żeby osiągnąć ten efekt.

Historia z pociągu to prawdziwa perełka, która pokazuje duży dystans i poczucie humoru autora, czego bardzo brakuje mi w innym pozycjach o tej tematyce (m. in u Kapuścińskiego).

Serdecznie polecam!

Na książkę W. Kalickego natknąłem się w antykwariacie. Nietypowy format oraz barwna ilustracja od razu zwracały na siebie uwagę. Po szybkim przekartkowaniu od razu zdecydowałem się na zakup. Jak się później okazało jeden z najlepszych w tym roku.

W wielkim skrócie reportaż przedstawia dogłębną analizę Chińskiego społeczeństwa popartą obszernymi dialogami z autochtonami,...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1323
1036

Na półkach: ,

Wspaniała książka.

Boom na reportaże w Polsce ma się dobrze, ale jak pokazuje przykład „W domu smoka” reportaże to nie jest jakaś tam nowość u nas. Oczywiści archeologiczna praca Mariusza Szczygła przy tworzeniu fenomenalnej „Antologii polskiego reportażu” jest czymś nadzwyczajnym. To właśnie tam, dokładnie w trzecim tomie, przeczytałem reportaż Włodzimierza Kalickiego z Chin. Olśnienia dostałem oraz chęci natychmiastowej lektury. Sposobność takowa została zaspokojona dzięki zakupowi dokonanemu na allegro. Na pierwszy rzut oka należy pochwalić wydanie, cudne. Godne najlepszego miejsca na półce. Do rzeczy.

Włodzimierz Kalicki to człek niepozbawiony ironii i dystansu do świata nas otaczającego. Taki wniosek można wysnuć na bazie jego opisanej podróży po Chinach. Nie jest to przejazd sponsorowany przez tamtejszą władzę, ale obecność tejże wyczuwalna jest intensywnie. Z książki wiele można się dowiedzieć o charakterze Chińczyków, o ich specyficzności, ale bez taniej egzaltacji, raczej podanej w formie lekkiego uniesienia brwi. Smakowita to lektura też z innego powodu. Otóż autor odrzuca socjologiczne wskazówki poznawcze i raczej kieruje swój wzrok na rzeczy rzadko spotykane. Swoją wiedzę przekazuje nam w relacji z rozmów z autochtonami.

Zamieszczony w „Antologii” fragment o podróży pociągiem to przepyszny i wielowarstwowy kawałek. Mamy tam podział społeczny, opresję, walkę z systemem, pomoc międzyludzką, tragedię, groteskę i cierpki finał, a to wszystko w wersji mikro. To jest fenomen. Trudno mi powiedzieć jak te reportaże, tudzież ich cały zbiór, były odebrane przez czytelników w czasie publikacji, ale wiem jedno: należy tę książkę przeczytać, koniecznie. Teraz!

Wspaniała książka.

Boom na reportaże w Polsce ma się dobrze, ale jak pokazuje przykład „W domu smoka” reportaże to nie jest jakaś tam nowość u nas. Oczywiści archeologiczna praca Mariusza Szczygła przy tworzeniu fenomenalnej „Antologii polskiego reportażu” jest czymś nadzwyczajnym. To właśnie tam, dokładnie w trzecim tomie, przeczytałem reportaż Włodzimierza Kalickiego z...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    32
  • Przeczytane
    21
  • Posiadam
    9
  • Chiny
    4
  • Teraz czytam
    2
  • Reportaż
    1
  • Niedostępne
    1
  • Ulubione
    1
  • Chcę w prezencie
    1
  • Azjatyckie
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki W domu smoka


Podobne książki

Przeczytaj także