Biblia umarłych

Wydawnictwo: Rebis
Bible of the Dead
978-83-7510-819-4
Ag2S

Co łączy szczątki ludzkie z epoki kamiennej, odkrywane we francuskich jaskiniach, z podobnymi znaleziskami z Równiny Dzbanów w dalekim Laosie? Jaki jest związek między tajemniczymi malowidłami naskalnymi sprzed tysięcy lat, a pseudomedycznymi eksperymentami prowadzonymi w laboratoriach sowieckiej Abchazji i Dalekiego Wschodu? Losy młodej archeolog Julii, fotoreportera Jake'a oraz prawniczki...

Jaki jest związek między tajemniczymi malowidłami naskalnymi sprzed tysięcy lat, a pseudomedycznymi eksperymentami prowadzonymi w laboratoriach sowieckiej Abchazji i Dalekiego Wschodu? Losy młodej archeolog Julii, fotoreportera Jake'a oraz prawniczki Chemdy splatają się nierozłącznie, gdy wszyscy troje zaczynają odkrywać prawdę o upiornych czynach Czerwonych Khmerów z Kambodży i ich chińskich popleczników. Naznaczeni osobistymi tragediami z przeszłości, odnajdują w sobie nową siłę, gdy los zmusza ich, by stawili czoło spadkobiercom morderczego reżimu... Tom Knox zręcznie łączy motywy historyczne i współczesne, czyniąc z "Biblii umarłych" intrygujący thriller pełen nie tylko wartkiej akcji, ale także ciekawych przemyśleń na temat roli ludzkich uczuć w kształtowaniu współczesnej cywilizacji.

źródło opisu: http://www.empik.com/

źródło okładki: http://www.empik.com/

darkangel | 2013-09-02
Na półkach: Biblioteka Pleszew

Książka ciekawa i zagadkowa, koniec każdego rozdziału był tak zaskakujący że aż zapierało dech w piersiach czasem, jednakże tylko 8 gwiazdek ze względu na zakończenie, bowiem to nie było to co lubię.

BagatElka | 2013-10-22
Na półkach: Posiadam

Jak ktoś wcześniej napisał : szału nie ma.Brnęłam przez tę opowieść jak bohaterowie przez muliste jezioro śmierci.
Nastawiłam się na książkę przygodową z wątkiem sensacyjnym a okazało się,że kilka makabrycznych scen i ta droga przez mękę to wielkie rozczarowanie.
Chętnie jednak sięgnę po inne pozycje w dorobku autora aby przekonać się czy jednak potrafi mnie zaintrygować.
Każdy ma inny gust,inaczej odbiera i przeżywa czytane historie dlatego też uważam,że warto przekonać się samodzielnie czy dana książka warta jest zarwanej nocy albo przypalonej zupy.

Sargento_Garcia | 2013-07-01
Na półkach: Ebook
Przeczytana: 01 lipca 2013

Książka nie powala na kolana. Znacznie ciekawszą pozycją jest „Rytuał babiloński”. Pomysł na historię fajny ale… w mojej ocenie autora poniosła trochę ułańska fantazja. Początek ciągnie się strasznie – moim zdaniem wręcz przez 1/3 książki autor nabiera rozpędu. Wielki plus za opisy Kambodży, Laosu i Tajlandii.
Ogólnie książka warta przeczytania.

Monique | 2015-03-06
Na półkach: Tom Knox
Przeczytana: 05 marca 2015

Pierwsze spotkanie z Knox'em - bardzo udane!!!
Doskonała fikcja przeplatająca się z autentycznym krajobrazem Kambodży -rewelacja.
Zachęcam do googlowania podczas czytania. Ciekawe przemyślenia na temat roli ludzkich uczuć w kształtowaniu współczesnej cywilizacji. Cechy powieści sensacyjnej, thrillera, horroru.
Doskonale się ją czyta.
Polecam polecam polecam.!!!

Szczypta_Chilli | 2013-06-23
Na półkach: 2013
Przeczytana: 23 czerwca 2013

Jak dla mnie książka, mogłaby się zaczynać od połowy. Początek bardzo się dłuży. Uważam, że autor nie potrzebnie rozwlekał wcześniejsze losy bohaterów. Dopiero wtedy dochodzi do jakiejś akcji. Powstaje w powieść tajemniczy klimat, ciekawe zagadki, trochę historii. Chce się czytać.
Jeśli jednak przebrnie się przez wstęp, który trwa pół książki(!)to dalej robi się coraz przyjemniej. Polecam wytrwałym.

MarcinW81 | 2015-01-23
Na półkach: 2015
Przeczytana: 10 stycznia 2015

Laos. Znudzony życiem fotoreporter poszukuje jakiejś lepszej pracy, ciekawszego tematu na fotoreportaż. W tym samym czasie prawniczka, z rodziny khmerskich Teków próbuje dowiedzieć się czegoś więcej o historii swojej rodziny. Ta dwójka podejmują wspólnie działania zmierzające do wyjaśnienia zagadek Czarnych i Czerwonych Khmerów wstępując na „niebezpieczne wody”. W innym zakątku świata pewna archeolog odkopuje podejrzane czaszki wśród wykopalisk Francji mające powiązanie z wymienionymi Khemerami. Jak to zwykle jest, w pewnym momencie ich ścieżki się łączą w wyniku nieoczekiwanych zwrotów wydarzeń i chęci zaspokojenia wiedzy.

Bardzo mi się podobały bogate i piękne opisy krajobrazu, ludzi oraz kultury Laosu czy Kambodży. Jednak jest to jedna z gorszych książek w dorobku Toma Knoxa. Jak zawsze akcja w innych powieściach była szybka, tym razem bardzo zwolnił. Zaczyna się coś dziać dopiero ok. połowy książki. Po przeczytaniu jego wcześniejszych książek, w niektórych momentach byłem w...

Niedam | 2014-03-09
Na półkach: Thriller/Sensacja
Przeczytana: 09 marca 2014

Bardzo lubię książki, w których autor przed jej napisaniem bardzo dokładnie zbada temat, który chce przedstawić czytelnikowi. Tak jest z każdą książką Toma Knox'a.

Biblia umarłych to moja druga styczność z tym autorem i na pewno nie ostatnia - przede mną Rytuał Babiloński, ale do rzeczy.

Całe podłoże fabularne oparte jest na archeologii i polityce. Wraz z głównymi bohaterami zwiedzamy jaskinie południowej Francji oraz kraje południowo-wschodniej Azji.

Książka jest zbudowana w podobny sposób do poprzednich - czyli na pozór nie znani sobie ludzie, w odległych od siebie miejscach usiłują dociec prawdy na temat rytualnych mordów. Niestety pogoń za prawdą może stać się dla nich zgubna.

Czy młoda archeolog, fotograf po przejściach i kmerska księżniczka odkryją powiązanie między pradawnymi ludami, a wymordowaniem przez czerwonych kmerów 2 milionowej ludności Azji? Jeśli chcecie poznać odpowiedź, zapraszam do lektury.

Zuela | 2015-06-26
Na półkach: Posiadam

Zabiegi lobotomii sięgające starożytności,czasy Pol Pota,który również wykorzystywał operacje na mózgu by stworzyć osobników bez uczuć,zimnokrwistych morderców.Do czego posuną się władcy świata by utrzymać się przy władzy i by ich tajemnice nie wyszły na jaw?Wstrząsające

Anna-mojeksiążki | 2012-05-31
Na półkach: Posiadam

„Biblia Umarłych” ma intrygującą okładkę i jest bardzo ładnie wydana, a że z Autorem zetknęłam się już wcześniej przy lekturze „Sekretu Genezis”, wyszłam z założenia, że to będzie dobra książka. I nie pomyliłam się. Tom Knox w bardzo ciekawy sposób łączy prawdy historyczne z zabobonami, a wszystko doprawia niezłym klimatem – w całości daje to bardzo dobry thriller.

Tym razem ruszamy śladami Czarnych i Czerwonych Khmerów po Kambodży, a towarzyszą nam Julia (archeolog), Jake (reporter) i Chemda (prawniczka, z rodziny khmerskich Teków).
Te zupełnie różne i nieznające się osoby połączy tajemnica działań Khmerów i niezwykłe czaszki z otworami na czole. Julia odkryje takie czaszki podczas swoich badań wykopaliskowych, co niestety nie przyniesie jej chwały, lecz zwolnienie z pracy. Będzie dążyła do wyjaśnienia zagadki czaszek, a wokół niej zaczną ginąć ludzie.
Chemda pochodzi z rodu Khmerów, a jej babka została poddana tajemniczym eksperymentom naukowym, po których stała się...

grregu | 2014-02-17
Przeczytana: 16 lutego 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

„Biblia Umarłych” to, jak pozostałe książki Toma Knox'a, zgrabnie napisany thriller, w którym zbrodnia i historyczne tło, sięgające w tym wypadku co najmniej czterdziestu tysięcy lat wstecz, służą do rozważania sensu Winy, Wiary i Człowieczeństwa. W odróżnieniu od lekkostrawnej twórczości Dana Browna, istotą fabuły nie jest odszyfrowanie kolejnej zagadki, za którą kryje się rzekomy spisek, ale postawienie czytelnika sam na sam z filozoficznym pytaniem - Czy Ludzkość powinna wyważać „ogniotrwałe drzwi percepcji” ?Książkę czyta się dobrze, chwila refleksji świetnie przeplata się z opisami krajobrazu i pościgiem. Ważkim uzupełnieniem lektury mogłyby być chyba nieśmiertelne dźwięki "The Doors".