Miecz Gideona

Tłumaczenie: Katarzyna Kasterka
Cykl: Gideon Crew (tom 1)
Wydawnictwo: G+J
Gideon’s Sword
9788377781906
sensacja, preston
Ag2S

Oto Gideon Crew – błyskotliwy oszust, wysokiej klasy włamywacz, genialny umysł. Gideon miał zaledwie dwanaście lat, gdy był świadkiem rozstrzelania swojego ojca – wybitnego matematyka, oskarżonego o zdradę stanu. Kiedy miał dwadzieścia lat, umierająca matka wyjawiła mu prawdę: dowody przeciwko ojcu zostały sfabrykowane, w rzeczywistości popełniono na nim brutalny mord. W ostatnich słowach,...

Oto Gideon Crew – błyskotliwy oszust, wysokiej klasy włamywacz, genialny umysł.

Kiedy miał dwadzieścia lat, umierająca matka wyjawiła mu prawdę: dowody przeciwko ojcu zostały sfabrykowane, w rzeczywistości popełniono na nim brutalny mord. W ostatnich słowach, wypowiedzianych przed śmiercią, matka prosi Gideona, żeby pomścił ojca i oczyścił jego dobre imię.

Gideon podporządkowuje całe swoje życie jednej misji: musi wziąć odwet na człowieku, który doprowadził do zamordowania i zniesławienia ojca. W tym celu konstruuje błyskotliwy plan i ze spektakularnym sukcesem wprowadza go w czyn. Jednak ktoś z ukrycia obserwuje te poczynania… Ktoś bardzo potężny i wpływowy, na którym talenty i umiejętności Gideona wywierają duże wrażenie. Ktoś, kto potrzebuje takiego właśnie renegata do przeprowadzenia tajnej operacji. Dla Gideona to specjalne zadanie może być dopiero początkiem niezwykłej życiowej przygody.

źródło opisu: http://www.empik.com/

źródło okładki: http://www.empik.com/

Mamerkus | 2018-12-08
Przeczytana: 08 grudnia 2018

Panowie Preston&Child klepiąc tę swoją literacką franczyzę w tempie dwie powieści do roku jakościowo są coraz bliżej dna. "Miecz Gideona" szczyci się papierową, bondowską intrygą, plastikowymi, generycznymi bohaterami, fabułą rozpisaną jak na Pegasusa, światem przedstawionym wyjętym żywcem z podręcznika "Jak pisać generyczne kryminały szpiegowskie". Główny bohater to pacynka, jego motywacje nie są istotne, to tylko pretekst dla rozwinięcia mniej lub bardziej dorzecznej fabuły. Autorzy "Reliktu" i "Granicy lodu" postanowili stworzyć dziełko dołączane w gratisie do Wyborczej, grunt żeby słupki sprzedaży się zgadzały.

Łukasz | 2018-08-13
Przeczytana: 2017 rok

Polecam jest moc. Nie potrzeba tygodnia na czytanie wystarczy kilka godzin. Nie można się oderwać.

mihalina | 2018-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2018

Ilość nieprawdopodobnego szczęścia wychodzenia z opresji jak u Bonda. O ile jednak 007 należy traktować z przymrużeniem oka, tu wszystko jest na serio. Książka sensacyjna - a bez emocji. Akacja wartka - a ma się ochotę przekartkować dalej.
To moje pierwsze spotkanie z duetem Preston-Child - ale (tak, tak, czytałam, że inne są lepsze) chyba szybko nie sięgnę po ich następną książkę.

fik | 2017-07-29
Przeczytana: 27 lipca 2017

Tym razem duet autorów wręcz mnie zadziwił, bo zamiast niesamowitości wręcz elementów horroru i fantastyki do których mnie przyzwyczaili, stworzyli kolejnego Bonda, którego tematyka staje się już nudna. I pomimo to że akcji w książce jest bardzo dużo i jest nawet ciekawa to po tej klasie autorach można było się dużo więcej spodziewać i kropka.

Radosna | 2016-06-28
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Miecz Giedona to książka, która już od pierwszej strony trzyma w napięciu, aż do ostatniej. Początkowo autorzy bardzo szybko przedstawiają wydarzenia zapominając o ukazaniu bohatera (co zrobili dopiero w dalszych rozdziałach) przez to, że w pierwszych rozdziałach mamy wiele przeskoków w czasie, które ukazują ważne wydarzenia z życie Gideona, ale po przeczytaniu całej książki nie odbieram to jako minus, ponieważ te zdarzenie ukształtowały jego osobowość.

Po tym jak już czytelnicy poznają tragiczną historię głównego bohatera, a on sam zamknie rozdziały przeszłości za sobą autorzy zaczynają nakierowywać już na główny wątek tej historii. Do Giedona zwraca się pewna organizacja, która prosi go o jedno wielką przysługę Początkowo bohater nie chcę im pomóc jednak Glinn wyjawia pewien sekret, po którym chłopak zgadza się im pomóc.

Po tej sytuacji historia nabiera nabiera jeszcze szybszego tempa. Z początku Giedon musi przejąć plany broni, sytuacja komplikuje się kiedy obserwowany przez...

Via | 2016-03-03
Przeczytana: styczeń 2016

Książka przyjemna, dobrze się czyta. Raczej prosta, szybka akcja, bez specjalnych zagadek i wymysłów. Mimo to widać dobry styl Prestona i Childa.
Więcej:

Beefdolf | 2014-06-29
Przeczytana: 29 czerwca 2014

Zero owijania w bawełnę, akcja nabiera tempa z każdą ze stron. Świetnie się czyta,ale nic ponadto. Na półce czeka kontynuacja, niech jeszcze sobie poczeka..

Anna | 2014-01-17
Na półkach: Przeczytane, 2014, Z Biblioteki
Przeczytana: 17 stycznia 2014

Ciekawa historia do samego końca, warto przeczytać tak samo jak poprzednie pozycje tej dwójki.

Marcin | 2014-01-09

Świetna książka małe odejście od przygód agenta Pendergasta i postawienia na bohatera stojącego po drugiej stronie barykady czyli tytułowego Gideona Crew - oszusta, złodzieja ale także geniusza. Razem z nim wyruszamy w podróż do świata szpiegostwa, zdard itp. Całkiem inny klimat niż w innych książkach tego duetu autorów, troche lżejsza bez dodatków mistycyzmu :) naprawde kawał dobrej srnsacji.