Cień anioła

Wydawnictwo: Wilga
Monia555

Karol Sobota na pierwszy rzut oka nie wyróżnia się niczym szczególnym – ma podobne problemy i zainteresowania jak tysiące współczesnych nastolatków. Wszystko zmienia się jednak pewnego dnia, gdy Karol na jednej z warszawskich ulic wpada na… anioła. A potem zdaje sobie sprawę, że aniołów jest dużo, dużo więcej. Kim są i czego chcą od chłopaka? Kto jest kim? Kto kogo udaje? Kto jest dobry, kto zły?

Widziałeś ich?

Czy to możliwe, że były przy nim każdego dnia? Że żyją wśród nas? I że nie zawsze mają dobre intencje?

książek: 2031
Embodiment_of_Evil | 2018-09-11
Przeczytana: 11 września 2018

Okładka: 5,75/10
Treść: 3/10

Jest to najgorsza książka jaką przeczytałam w ciągu ostatniego roku, i jedna z najgorszych, jakie przeczytałam w życiu (a wierzcie mi, różny chłam już wpadał w moje ręce). Przebrnęłam przez nią tylko i wyłącznie dlatego, że była to jedyna lektura jaką miałam pod ręką w pracy (choć i tak nieraz w trakcie żmudnego przedzierania się przez kolejne strony zastanawiałam się, czy nie lepiej jednak trochę popracować ;)

Przede wszystkim, książka jest o niczym. Nie ma żadnej historii, żadnego przewodniego wątku, żadnej wciągającej przygody, NICZEGO. Główny bohater biega po mieście i widzi anioły – tyle streszczenia. Jest trochę o nim samym, o problemach rodzinnych, oczywiście o szkole, o miłości, o kumplach. Wszystkie wątki urwane, poprowadzone po łebkach, słabe i kompletnie niewciągające.

Bohaterowie to kolejna porażka. Papierowi, płytcy, nie wzbudzający żadnych emocji, do tego skrajnie nierozgarnięci i naiwni (w szczególności dotyczy to najważniejszego z...

aktorka246 | 2018-05-28
Na półkach: Przeczytane, Rok 2018
Przeczytana: 27 maja 2018

Ta książka przypomniała mi dlaczego ludzie tak nie chętnie sięgali po rodzimą prozę jeszcze parę lat temu. Nie jest to zła powieść, tyle, że została źle napisana, język jest okropny. Książka stara się pisać młodzieżowo i to jej się nie udaje, nikt tak nie mówił i nie mówi. Ech. Przy okazji bohaterowie są tacy płascy. Autorka próbuje im nadać cechy przez ich zainteresowania, atrbuty, ale to się nie sprawdza, postać bez charakteru z hobby, zostaje postacią bez charakteru. Jedyna postać trochę lepiej wykreowana to Staszek, kolega głównego bohatera. Jest on taką dobrą duszyczką tej historii. Przy okazji wydaje mi się że została zrobiona najlepiej przez to, że autorka miała pomysł by go przedstawić, a mianowicie jest podobny do Wodza z Lotu nad kukułczym gniazdem. No i mała siostra głównego bohatera mnie urzekła, to jak przekręcała zdania. Do tego trzeba dodać fabułę, w której nic się nie dzieje, nie licząc końca, ale on też nie był jakoś ciekawy. Przy okazji pojawiają się błędy...

| 2018-04-07

Wszystko jest zwyczajne i toczy się na co dzień własnymi krokami, celami, marzeniami, schematami (Wyliczać można dużo) jednak: w zależności to co zrobimy wyznaczy nam kolejne drogi lub też je zamknie a może skróci... A gdyby jednak tak pomyśleć, że za tym wszystkim stoi ktoś tam na górze, a żeby jeszcze lepiej sterować wszystkim za sznurki zsyła kogoś z góry aby robić tak jak on chcę a NAM, wydaję się tylko że robimy to na co prawdopodobnie mamy ochotę lub "Co akurat musimy zrobić"

Może jednak anioły faktycznie istnieją, tylko się za słabo rozglądamy ?

klaudia27019811 | 2018-03-26
Przeczytana: 26 marca 2018

Mimo szczerych chęci, przeczytania książki, nie dałam rady. Dla mnie zbyt męcząca.

| 2018-01-01
Przeczytana: 18 października 2016

Może anioły tak na prawdę istnieją, tylko nie dają nam tego odczuć że podejmowane decyzje są tak na prawdę wpływem działania siły a nie naszego wolnego wyboru.

Złudzenie czy Racjonalne myślenie - Przeczytaj i się przekonaj

Vroobel | 2017-11-05
Przeczytana: 2016 rok

Pomysł na książkę, był można, by rzec, że dobry, ale jej wykonanie. Eh... Jako iż znam to uczucie, gdy ma się dobry pomysł, a wykonanie beznadziejne, będę bardziej wyrozumiała.

Cóż, od czego, by tu zacząć ?
A, no tak. Główny bohater był nawet ciekawy, jego stryjeczna ciotka, jak dobrze kojarzę, również, ale inni to, to już oddzielna sprawa.
Piszę to około rok po przeczytaniu, dlatego nie będę pisać, o jakichś szczegółach, które mi się nie spodobały, jak, np. Miś był źle opisany, bo autorka napisała, że miał guzik przyszyty na prawe oko, a okazało, się że na lewe i to nie na oku, tylko nad okiem.
Cała historia, jak już zdążyłam napomknąć była, całkiem interesująca, nie mogę zaprzeczyć. Anioły z jednym skrzydłem ? Pewnie, świetny i oryginalny pomysł. Chłopak, który je widzi ? Trochę oklepane, ale a nóż będzie ciekawie poprowadzone. Zdarza się i mówi się trudno. Cała książka okazała się inna od tego, co sobie wyobrażałam, lecz muszę zaznaczyć, że wątek z panem Edwardem i panią Zofią...

lemonowykitkat | 2017-07-02

Książkę przeczytałam do samego końca jednak ciężko mi ją jednoznacznie ocenić. Nie była ani zła ani też wybitnie dobra. Zwykła, napisana bardzo prostym językiem lektura na zabicie czasu.

Karolina Labuda | 2017-04-07
Przeczytana: 07 kwietnia 2017

Bardzo nudna, raczej dla dzieci z podstawówki. Ponadto amatorsko pisana.

Nemezis | 2017-02-11
Przeczytana: 10 lutego 2017

Jak wyglądają anioły? Czy z pleców zawsze wyrastają im dwa skrzydła? A może jedno w zupełności wystarczy? Skąd się biorą i kto może je zobaczyć? Czy wszystkie mają dobre intencje wobec ludzi? Jeśli chcecie poznać odpowiedzi na te pytania, przeczytajcie "Cień anioła" Iwony Czarkowskiej.

Karol Sobota to - zdawałoby się - zwyczajny licealista, mieszkający w Warszawie z mamą, ojczymem i 5-letnią siostrą, Basią. Gdy za karę rodzice odbierają mu kieszonkowe, zaczyna rozdawać ulotki. W drodze do pracy zdarza się jednak coś dziwnego - chłopak wszędzie wokół widzi anioły z jednym skrzydłem. Początkowo myśli, że ktoś kręci jakiś nowy, dziwny program telewizyjny i stąd w mieście tylu przebierańców. Zaczyna nawet robić im zdjęcia. Tylko dlaczego nikt oprócz niego ich nie dostrzega? Tymczasem do jego klasy dołącza nowa uczennica - Magika - która robi na nim wielkie wrażenie. Krąg znajomych Karola powiększa się też o kolejne osoby - Wiktora, Staszka, Anielę czy starsze małżeństwo - Zofię i...

Mariusz Wojtak | 2017-01-13
Przeczytana: 13 stycznia 2017

Kolejny tytuł dla nastolatków przeczytany przez pana w średnim wieku... czyli przeze mnie :) Kamilek mój by się uśmiechnął na to jak się określiłem...
Ciekawie napisana książka, z jedną uwagą... mam takie wrażenie, jakby ktoś autorce kazał skrócić opowieść do trzystu stron, i to skracanie poszło trochę "po bandzie". A może się mylę i po prostu się nie znam :)