Cień anioła

Wydawnictwo: Wilga
Monia555

Karol Sobota na pierwszy rzut oka nie wyróżnia się niczym szczególnym – ma podobne problemy i zainteresowania jak tysiące współczesnych nastolatków. Wszystko zmienia się jednak pewnego dnia, gdy Karol na jednej z warszawskich ulic wpada na… anioła. A potem zdaje sobie sprawę, że aniołów jest dużo, dużo więcej. Kim są i czego chcą od chłopaka? Kto jest kim? Kto kogo udaje? Kto jest dobry, kto zły?

Widziałeś ich?

Czy to możliwe, że były przy nim każdego dnia? Że żyją wśród nas? I że nie zawsze mają dobre intencje?

Urmurmina | 2014-07-29

Książkę ciężko mi ocenić - nie była ani zła, ani dobra. Szybko się czytało, nie miałam problemów z powrotami do lektury, bo mnie nie nudziła. Bardzo oryginalny pomysł na motyw z aniołami i przedstawienie go, co mi się podobało. Jednak miałam nadzieję na większy udział tych fantastycznych istot w życiu Karola Soboty. Bardziej to wyglądało na to, jakby były tylko dodatkiem do historii 16-latka, na którym bez dokładniejszych szczegółów autorka się skupiała. Szkoda, bo miałam nadzieję na troszkę bardziej "anielską" książkę. Cała historia wyszła więc trochę mdła. Ale dodatkowy plus za parę zabawnych tekstów - cenię dobry polski humor.

Anna | 2013-02-06

Od razu zaznaczam, że nie dotrwałam do końca, chociaż się starałam. Zdecydowanie nie podoba mi się ta powieść, głównie przez zbytnio uproszczony język oraz irytującego bohatera. Ponad połowę dialogów bym wywaliła - nie dość, że nie wniosły niczego do fabuły, to były śmiertelnie nudne. Niektóre anegdoty wzięte z internetu, inne trzymają słaby poziom, że po przeczytaniu człowiek zadaje sobie pytanie, czy to miało być zabawne. Źle rozplanowane wydarzenia nużą i męczą. Zdecydowanie odradzam.

Camilla | 2013-07-12
Przeczytana: 12 lipca 2013

Szybko się czyta. Po przeczytaniu jednak mam mieszane uczucia niby anioły ale nie takie do jakich przywykłam. Szczerze to liczyłam na coś innego. Autorka jako, że to książka dla młodzieży za bardzo zagalopowała się z językiem, którym posługiwali się co niektórzy bohaterowie. Niestety, mi przeszkadzał ten język i denerwowały mnie zwroty takie jak "brachu" "kolo" "lalka" "ziom" i wiele innych. Jest również kilka błędów w druku takich jak literówki. Ogólnie książka nie najgorsza jednak ani jakoś szczególnie nie polecam ani nie zniechęcam. Decyzja należy do Was.

Canis | 2013-04-20
Przeczytana: 20 kwietnia 2013

Książka beznadziejna. Nie spodobało mi się w niej praktycznie nic. Ani przedstawienie aniołów, ani główny bohater, ani fabuła, ani nie zaciekawiło mnie, jak to wszystko się skończy. Szkaradny styl autorki, w jednym zdaniu działo się niekiedy tyle rzeczy, że ciężko było wszystko ogarnąć. Główny bohater bardzo wnerwiający, naiwny, a w dodatku nic nie rozumiał. Krótko mówiąc: katastrofa.

KaWa99 | 2013-03-01
Przeczytana: 01 marca 2013

Ta książka przekonała mnie, że współcześni Polscy pisarze też umieją dobrze pisać. Bardzo miło spędziłam kilka wieczorów przy tej książce. Polecam ją wszystkim, którzy chcą się odprężyć po ciężkim tygodniu.

Selekcjonerka | 2014-05-07
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: maj 2014

Książka dla przedziału wiekowego do lat trzynastu, czternastu. I to nie jest obraza. Historia odpowiednia dla dzieci, częste umoralnianie przez dorosłych jak należy się zachować, co nie przystoi dorastającemu nastolatkowi...także literatura już nie dla takiej 'staruszki' jak ja.
Prócz tego słownictwo raziło mnie w oczy, autorka aż za bardzo starała się wprowadzić 'spoko' atmosferę. No i bohaterowie niedopracowani, a szczególnie lekarz Cyryl...na końcu miałam ochotę się śmiać z jego zachowania, a raczej nie o taka reakcję chodziło. Jedynie Magika miała szansę na bycie interesującą postacią, ale jednak również nie wyszło.
Tym razem źle wybrałam.

Veronnie Miller | 2014-01-24
Przeczytana: 19 stycznia 2014

"Czarne anioły legną się w najciemniejszych zakamarkach waszych dusz. Pozwalacie im dojrzeć i wyjść na zewnątrz, gdy kłamiecie, kradniecie i zabijacie. Wtedy się pojawiają!"

Książka wywołała we mnie mieszane uczucia. Na początku oczywiście najbardziej zdziwiło mnie, że tamtejsze anioły mają tylko jedno skrzydło. To było jakieś dziwne,... wynaturzone. Pomysł na książkę trafiony i dość oryginalny, biorąc pod uwagę, że głównym motywem są anioły, o których powstało już całkiem sporo książek. Książka ciekawa, ale nie zaliczyłabym jej do moich najlepszych pozycji. Wkurzało mnie, że autorka nazywała ciągle bohatera (który miał w końcu imię) - młody Sobota, a także ciągłe powtarzanie słowa "brachu" przez jedną z anielic, nawet kilka razy w jednej wypowiedzi. To nie świadczyło o bogactwie języka autorki... Chyba tak trochę za dużo tych skarg, w sumie niepotrzebnie. Książka naprawdę dobra, ale nic nadzwyczajnego. Prosta, przyjemna i zabawna.
Na końcu zdziwiła mnie śmierć jednej z...

TheAdam93 | 2018-04-07

Wszystko jest zwyczajne i toczy się na co dzień własnymi krokami, celami, marzeniami, schematami (Wyliczać można dużo) jednak: w zależności to co zrobimy wyznaczy nam kolejne drogi lub też je zamknie a może skróci... A gdyby jednak tak pomyśleć, że za tym wszystkim stoi ktoś tam na górze, a żeby jeszcze lepiej sterować wszystkim za sznurki zsyła kogoś z góry aby robić tak jak on chcę a NAM, wydaję się tylko że robimy to na co prawdopodobnie mamy ochotę lub "Co akurat musimy zrobić"

Może jednak anioły faktycznie istnieją, tylko się za słabo rozglądamy ?

Natalia Klimkiewicz | 2016-05-09
Przeczytana: 08 maja 2016

Zaciekawił mnie tytuł, uwielbiam czytać o wszystkim co jest związane z aniołami, dlatego sięgnęłam po tę książkę. Ale mało co czytam książki polskich pisarzy, przyznaję bez bicia, popełniłam duży błąd. Teraz będę nadrabiać to co straciłam. Książka nie jest jakoś szczegółowo rozwinięta ale bardzo przyjemnie się ją czytało. Ledwo przysiadłam a już był koniec. Opowiada o nastoletnim Karolu, nie wyróżniającym się od innych rówieśników. Póki nie wpadł pewnego dnia na... anioła. Zdał sobie wówczas sprawę ze to nie jedyny anioł w okolicy. Okazało się, że jest ich o wiele więcej. Teraz musi uważać bo nie wiadomo kto kim jest. Nie wie kto jest dobry a kto zły. Może się okazać ze nie wszystkie anioły mają dobre intencje. Polecam

Nico1458 | 2014-02-04
Przeczytana: 04 lutego 2014

Ksiazka jest fajna, nawet bardzo. Pani Iwona udowodniła, że polscy pisarze też potrawia napisac pozadna ksiazke fantastyczna. Do 275 strony jest extra potem nawet zmienia sie w jakis kryminał , troche mnie to urazilo, bo fantastyka w tym momencie zanika , ale ostatni rozdzial wszystko naprawia. Gorąco polecam faną fantasy o aniołach. Tutaj anily sa inne niz sie spodziewacie i dzieki tej ksiazce wiem co to teoria strun :-)