Ortografia na wesoło

Okładka książki Ortografia na wesoło Iwona Czarkowska
Okładka książki Ortografia na wesoło
Iwona Czarkowska Wydawnictwo: Wydawnictwo SBM interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Wydawnictwo SBM
2023-09-07
2023-09-07

U czy ó, ż czy rz...oto jest pytanie 😄

Książeczka Ortografia na wesoło w przyjazny sposób wytłumaczy dzieciom zasady i reguły panujące w naszym języku. A także podkreśli wyjątki!

Każdy rozdział zakończony jest ćwiczeniami, dzięki którym utrwalimy wiedzę.

Dzięki barwnym ilustracjom, nauka sprawia wiele radości 😊

Książka przeznaczona jest dla nieco starszych dzieci (klasy 1-3).

U czy ó, ż czy rz...oto jest pytanie 😄

Każdy rozdział zakończony jest ćwiczeniami, dzięki którym utrwalimy wiedzę.

Dzięki barwnym ilustracjom, nauka sprawia wiele radości 😊

Książka przeznaczona jest dla nieco starszych dzieci (klasy...

,,Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz"
Ignacy Baliński
Ten cytat pamiętam ze swojego pamiętnika, w którym wpis robiła Pani z podstawówki😁
Ta książeczka,akurat jest u nas na potem, gdyż Wojtuś jest jeszcze trochę za mały na ortografię. Jednak w książeczce są też historyjki, które z przyjemnością czytamy i przy okazji uczymy się literek.

Dla starszaków będzie to na pewno przydatna pozycja, gdyż to taki zeszyt ćwiczeń, który pomoże zrozumieć ortografię i to na wesoło. Wiadomo, że najlepszym sposobem na naukę jest nauka poprzez zabawę. Najwięcej się wtedy zapamiętuje i nie jest to dla dziecka przykry obowiązek.
,,Ortografia na wesoło" ukazała się nakładem Wydawnictwa SBM. Polecam dla wszystkich mam, które chcą doskonalić umiejętności swoich dzieci w przyjemny sposób.

,,Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz"
Ignacy Baliński

Dla starszaków będzie to na pewno...

Skoro potrafimy już czytać...czas na naukę ortografii. Jednak nie chcę do niej zniechęcić dziecka, dlatego tę przygodę zaczynamy z tą książeczką. Jest wesoła, zasady prosto napisane, podane na przykładach. Po przedstawieniu zasad w książce znajdują się zadania. Oczywiście przyjemne i wciągające jak kolorowanie, krótki pisanie, rebusy, krzyżówki itp. Polecam podzielić sobie naukę na tygodnie, tak właśnie robimy. Teraz uczymy się u i ó, codziennie po 5-10 min. To nasz sposób by nauka była przyjemna. Ogólnie bardzo polecam taką pomoc @z_mama_na_ty.

Ortografia w naszym języku to coś czego nie da się opuścić, dlatego warto postarać się aby nasze dziecko gdy zaczyna swoją przygodę z zasadami ortografii poznało ją w wesoły i przyjemny sposób aby nauczyło się jej zasad już na zawsze. Taką właśnie propozycje ma dla nas Wydawnictwo SBM w swojej niedużej książeczce Ortografia na wesoło. Znajdziemy tutaj zasady ortografii i pisowni, które pokazane zostały w wesoły i obrazkowy sposób, a do tego aby lepiej je zapamiętać mamy ćwiczenia i zadania. Książeczka w bardzo prosty i przyjemny sposób wytłumaczy dziecku zasady które musi przyswoić, a im szybciej tym lepiej. Koniecznie sprawdźcie sami, że nauka nie musi być nudna.Mojej córce bardzo się podobała i chętnie czytałyśmy kolejne zasady pisowni i wykonywały ćwiczenia. Taki trening przed poznaniem zasad w szkole będzie miał dla niej same pozytywne rezultaty. A przy okazji i ja mogłam odświeżyć swoją pamięć i zasady pisowni.

Dodaj cytat z książki Ortografia na wesoło