Mroczny anioł

Okładka książki Mroczny anioł Eden Maguire
Okładka książki Mroczny anioł
Eden Maguire Wydawnictwo: MAK Verlag Cykl: Mroczny anioł (tom 1) fantasy, science fiction
Mroczny anioł (tom 1)
Dark Angel
MAK Verlag
2011-11-17
2011-11-17
Kinga Dobrowolska

Historia zapowiadała się naprawdę ciekawie. Z plusów mogę powiedzieć, ze dość szybko sie czyta do pewnego momentu i podoba mi sie wykorzystanie ognia jako takiego tła dla wydarzeń.
Jednak fabuła nie jest do końca spójna, rodzice bohaterów są tam chyba żeby tylko być, bo napewno nie robią nic pożytecznego. Toxic relacje bardzo z chłopakiem głównej bohaterki. Wszystkie kłótnie kończyły się w łóżku???
nie wiem, w sumie nawet nie chciałam znać zakończenia.

Dająca się szybko przeczytać, nieskomplikowana historia. Bohaterowie nie są wykwintni, ale dają się lubić. Mimo że prosta fabuła, ale wciągająca. Temat fajny, wcześniej przeze mnie nie spotkany, dlatego żałuję, że autorka podeszła do niego tak pobieżnie.

Główną bohaterką tej książki jest Tania, która razem z ukochanym Orlando i paczką przyjaciół mieszka w małym miasteczku położonym w górach. Miejsce to jest charakterystyczne ze względu na częste i groźne pożary.
Niewątpliwą atrakcją, która zniszczyła szarą rzeczywistość jest osoba słynnego rockowego gwiazdora. Zoran postanawia osiedlić się na odludziu, buduje ogromną willę i zaprasza do siebie wszystkich nastolatków z okolicy. Impreza jest wielkim wydarzeniem i Tania z przyjaciółkami się na nią wybierają. Los sprawia, że dziewczyny lądują na niebiańskim przyjęciu bez swoich chłopaków i tam poznają boskich pracowników gwiazdy, którzy są tak perfekcyjni, że zabiera im dech w piersi. Z upływem godzin zabawa nabiera szaleńczego tempa i ludzie wydają się być pogrążeni w transie, a Tania zaczyna widzieć dziwne i niepokojące rzeczy. Po intensywnej nocy okazuje się, że nastolatki mają kilkugodzinne luki w pamięci i podejrzewają, że ich przyczyną mogą być narkotyki.
Wkrótce po tym najlepsza przyjaciółka naszej bohaterki, czyli Grace nagle porzuca swojego chłopaka, z którym do tej pory nigdy się nie rozstawała na rzecz jednego z oszałamiająco przystojnych mężczyzn z domu Zorana. Dziewczyna i reszta są zaniepokojeni nietypowym zachowaniem Grace i postanawiają zbadać sprawę. Jak się później okazuje sprawcą tych wszystkich osobliwych zdarzeń nie są używki, lecz rzeczy, które wykraczają poza świat ziemski. Uaktywnią się tajemnicze rytuały, swoją prawdziwą postać przybiorą przerażające postacie.
Tania jest bohaterką, o której nie mam zdania tak samo jak nie potrafię stwierdzić, czy polubiłam któregoś z jej przyjaciół. Nie zżyłam się z żadną postacią w tej książce, co jak dla mnie jest dość dziwne.
Sam pomysł na tą historię może nie był zły, ale bardzo nie spodobało mi się jego rozwiązanie. Akcja była bardzo powolna, brakowało obowiązkowego humoru, a wykreowane postacie były banalne. Podsumowując jest wiele innych książek o dużym potencjale i warto poświęcić czas i pieniądze właśnie im, bo ta powieść to zwykły przeciętniak i nie mam zamiaru dalej kontynuować tej serii.

Książka zapowiadała się ciekawie, ale jak dla minie to bardzo ciężko się ją czytało. Książka nie dotarła do mnie, akcje mi się dłużyły, brakowało w nich napięcia.

Na jeden raz do przeczytania i zapomnienia, oczekiwałam czegoś zupełnie innego.

Na jeden raz do przeczytania i zapomnienia, oczekiwałam czegoś zupełnie innego.

bardzo fajna ksiazka,szybko sie czyta:)

bardzo fajna ksiazka,szybko sie czyta:)

Książka ma ciekawą fabułę i treść. Powoli otwiera się dla czytelnika, mnie zainteresowała, ale po przeczytaniu czułam lekki brak...może akcji, albo głębszego przesłania. Tak, czy inaczej uważam, że jest dobra i przyjemnie się ją czyta.

Książka słaba, szatańska świta przedstawiona jako sekta, ogólnie styl autora pozostawia wiele do życzenia i do tego irytujące opisy kończenia kłótni nastolatków w łóżku,nie polecam.oprócz miłej dla oka okładki nie znajdzie się tam nic ciekawego

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

"Sabotujemy miłość niepewnością."

"Sabotujemy miłość niepewnością."

Niespójna, nudna i mało wciągająca. Do tego irytująca i niezdecydowana główna bohaterka. Nie ciekawa pozycja.

Eden Maguire Mroczny anioł Zobacz więcej
Eden Maguire Mroczny anioł Zobacz więcej