Mroczny anioł

Tłumaczenie: Kinga Dobrowolska
Cykl: Mroczny anioł (tom 1)
Wydawnictwo: MAK Verlag
Dark Angel

Odważ się uwierzyć w upadłego anioła. Jego misja? Rozdzielić na zawsze młodych zakochanych… Miałam wrażenie, że spojrzenie Orlanda przepali mnie na wylot. Powiedz tak, powiedz, że pójdziesz ze mną. Zostaw Daniela, kimkolwiek on jest i chodź ze mną. Orlando nie odchodź! – błagałam bezgłośnie. Nie opuszczaj mnie! Widziałam jak to musiało wyglądać; Daniel stojący przy mnie, jakbym była jego...

Odważ się uwierzyć w upadłego anioła.
Jego misja?
Rozdzielić na zawsze młodych zakochanych…
Orlando nie odchodź! – błagałam bezgłośnie. Nie opuszczaj mnie! Widziałam jak to musiało wyglądać; Daniel stojący przy mnie, jakbym była jego własnością.

źródło opisu: Wydawnictwo MAK Verlag GmbH 2011

źródło okładki: http://www.makverlag.eu/store/

Ophelia | 2013-08-25
Przeczytana: 25 sierpnia 2013

Nie wiem, dlaczego ta książka ma tak niskie oceny, bo naprawdę nie jest zła. Wg mnie dawanie 1, czy 2 gwiazdek jest nie do końca sprawiedliwe, bo czytałam już znacznie gorszą literaturę, niż "Mroczny anioł".

Ogólnie uważam, że nie jest to zła pozycja i w przeciwieństwie do niektórych dałam radę przeczytać, a nawet mnie wciągnęło(!). Jest to lekkie pisadło, adresowane bardziej do młodszych niż starszych odbiorców. Uważam, że sam pomysł na książkę był ciekawy, choć momentami trochę naciągany i naiwny. Mimo to, nie cierpiałam katuszy, a nawet mnie "Mroczny anioł" zaciekawił. Ja polecam.

nadzieja1925 | 2013-06-24
Przeczytana: 24 czerwca 2013

Odważ się uwierzyć w upadłego anioła.

Jego misja?

Rozdzielić na zawsze młodych zakochanych…

„Miałam wrażenie, że spojrzenie Orlanda przepali mnie na wylot. Powiedz tak, powiedz, że pójdziesz ze mną. Zostaw Daniela, kimkolwiek on jest i chodź ze mną.

Orlando nie odchodź! – błagałam bezgłośnie. Nie opuszczaj mnie! Widziałam jak to musiało wyglądać; Daniel stojący przy mnie, jakbym była jego własnością”.

Książka jest dobra, ale dość prosta! Tania poznaje Zorana i jej świat przewraca się do góry nogami. Grace odchodzi, Daniel stara się przybliżyć, a Orlando się oddala! Ale koniec końców życie jest nieprzewidywalne. Książka mnie bardzo nie wciągnęła, ale poleciłabym ją komuś do przeczytania!

Rozczarowałam się. I to bardzo. Jest to jedna z tych książek, które żałuję,że kupiłam.

julka | 2015-04-07
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2015
Przeczytana: 06 kwietnia 2015

Do końca trzyma w napięciu z pytaniem:,,Czemu Mroczny Anioł?'',,,Czy będą jakieś wspaniałe moce,efekty itp.?''No właśnie,jak się okazuje nie przez przypadek osiemnastoletnia Tania boi się ognia i ma straszne koszmary o ludziach,którzy spalili się na jej posiadłości.Jedna impreza zmienia wszystko,jedna osoba zmienia wszystko,jedna decyzja wszystko rujnuje,a każda informacja powoduje co raz większą grozę.....,,A kim są najbardziej szczęśliwi,niewinni i radośni ludzie?-Zakochani,młodzi ludzie....''O miłości też,,,bo w tym chodzi o milośc''.Przeczytajcie ,a zrozumiecie:-)

aAtlanta | 2014-08-27
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki, 2014
Przeczytana: 26 sierpnia 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Mroczny anioł - wychudzona powieść romantyczna z domieszką zdrady, aniołów, wilków, misi i brakiem opisu na okładce. Dziękuję to na tyle. Przeciętna. Brak polotu. Pomysł był, wykonanie klapa. Oczekujesz mega super, książki, dostajesz gniot. Aż się przestaje chcieć czytać. Może od aniołów to ja sobie zrobię przerwę? Przeczytałam kilka i już myslałam, że wszyskie takie będą. Ohh. Głupia ja :) Bynajmniej. NIE POLECAM. Trzymać się z daleka ;)

Asia | 2012-01-09

Byłam niezmiernie zainteresowana tą książka, prawdopodobnie ze względu na serię (Nie)Umarli, niestety muszę przyznać, że się zawiodłam. Być może moja opinia jest niska bo ciągle mam w pamięci inne książki tej autorki Czekam na następną część, jednak nie z niecierpliwością.

Paulinkowa | 2014-02-04
Przeczytana: 04 lutego 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Historia bardzo ciekawa dla niektórych osób. Przeczytałam poprzednie komentarze i niektóre były negatywne, ale dla mnie opowieść była fajna. Pokazuje trójkę zakochanych par, które prze przybycie gwiazdy rocka (który tak naprawdę nie żyje tylko jest pod kontrolą demona) powoduje kłopoty z wiązkach. Najsłabsza para była to Grace i Jude. Najbardziej poradziła sobie para Holly i Aaron przetrwała dzięki swoim ciągłym sprzeczką. Spodobała mi się para, która była nie do pokonania Tania i Orlando. Polecam :) ~Paulina

Angela | 2016-02-14

Książka ma ciekawą fabułę i treść. Powoli otwiera się dla czytelnika, mnie zainteresowała, ale po przeczytaniu czułam lekki brak...może akcji, albo głębszego przesłania. Tak, czy inaczej uważam, że jest dobra i przyjemnie się ją czyta.

HealyRoom | 2014-08-09

Tania - nastolatka w pełni usatysfakcjonowana życiem, dusza towarzystwa oraz ukochana Orlanda - pewnego dnia wraz z przyjaciółkami wybiera się na imprezę kostiumową, którą organizuje nowy sąsiad - dawna gwiazda rocka. Zafascynowana w nim młodzież nie widzi powodu, by nie skorzystać z okazji i nie wyszaleć się, ale Tanię coś niepokoi. Jednak mimo wszystko wybiera się na imprezę. Tam poznaje superseksownego Daniela, który nie opuszcza ją na krok. Co jak może się wydawać jest winą zauroczenia lub rozkazu artysty. Nie zwracając na niego uwagi bawi się dalej, gdy z jej przyjaciółkami zaczyna dziać się coś dziwnego. Skąd bierze się tego przyczyna ? I co ukrywa rezydencja Black Eagle ?

Muszę przyznać, że po książce nie spodziewałam się niczego zachwycającego, ale i także nie myślałam, że będzie to coś nadzwyczaj słabego. Jak bardzo się myliłam.

Tania - główna bohaterka jest dość naiwna, a jej życie kręci się jedynie w...

Ines | 2013-09-22
Na półkach: Przeczytane, 2013, Zrecenzowane
Przeczytana: 21 września 2013

Nie całkiem wiedziałam, czego się spodziewać po książce, ponieważ z tyłu okładki nie ma żadnego opisu tylko fragment. Dlatego przybliżę Wam fabułę, żebyście (w razie czego) nie kupowali kota w worku.

Tania jest ładną nastolatką, która ma wspaniałego, troszczącego się i zabójczo przystojnego chłopaka. Zostaje zaproszona na imprezę, którą organizuje znany artysta. Przyjęcie zapoczątkowuje dziwne wydarzenia. Poznaje tam nieziemskiego Daniela, który stara się zdobyć jej miłość. Dziewczyna próbuje rozwikłać zagadkę Black Eagle. Z nieznanych powodów mieszkańcy rezydencji starają się zniszczyć związki nastolatków.

Co dzieje się w posiadłości celebryty? Jaki jest cel dziwnych postaci? Kim tak naprawdę jest Tania?

Spodziewałam się po tej książce dużo więcej niż dostałam. O autorce nawet nie słyszałam. Nie dziwię się jednak, że jej twórczość jest mi obca. Fabuła nie wydała mi się zbyt ciekawa, wydarzenia są poplątane. Na początku zaczynają się mnożyć zagadki i tajemnice, na których...