Nie ma nocy bez gwiazd

Cykl: After the Apocalypse (tom 2) | Seria: Mistrzowie SF i Fantasy
Wydawnictwo: Amber
No nights without stars
Lynnka

Młody Sander wyrusza w podróż, by poznać tajniki rzemieślniczego kunsztu wymarłej rasy. Po długiej i niebezpiecznej wędrówce dociera do zagadkowych ruin. Miejscem tym włada potężna i okrutna istota, która chce zapanować nad światem i zniszczyć wszystkie inteligentne formy życia...

źródło opisu: Z katalogu wydawcy

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Mamerkus | 2012-10-25
Przeczytana: 28 listopada 2010

Taka sobie historyjka ale jak opowiedziana!

Akcja toczy się w świecie postapokaliptycznym po tzw. Mrocznych Czasach. Klimatem książka przypomina cykle "Mad Maxa" i "Mrocznej wieży" Kinga, jednak jest od tych pozycji wcześniejsza, stąd nie można powiedzieć, że jest wtórna.

Głównymi ludzkimi bohaterami są Sander oraz Fanyi, szamanka pewnego klanu dysponująca mocą. Razem wędrują szukając odpowiedzi na dręczące ich pytania. Docierają w końcu do miejsca, którym włada pewien byt, oszalały i zły.

Historia jest, więc błaha ale trzyma w napięciu i naprawdę wciąga. Przede wszystkim książka jest króciutka ale jest niezwykle treściwa, dużo się dzieje. Polecam.

Adam | 2010-06-16
Na półkach: E-booki, Przeczytane
Przeczytana: 2009 rok

Lekka książka, czasami trochę "dziwna" gdy dochodzi do mieszania gatunków fantasy, science-fiction i typowej przygodówki. Ciekawa wizja zapewne post-apokaliptycznego świata.

tobe | 2017-03-17
czytammangi | 2017-03-10