Gwiaździsta Odyseja

Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie
No night without stars
83-86138-29-7
Adam

Sander miał zostać mistrzem kowalskim. następcą swego ojca. Jednakże członkowie jego Wspólnoty stwierdzili, iż jest zbyt. młody. Zdecydowany udowodnić im, że nie mają racji, Sander wyrusza na poszukiwania śladów dawnej cywilizacji. Pragnie posiąść legendarne umiejętności kowalskie ludzi z Poprzedniej Epoki. W drodze spotyka Fanyi, która również - z przyczyn osobistych - szuka starych ruin. Pragnie ona pomścić zagładę swojej wioski, pokładając nadzieję w broni, jaką posługiwali się ludzie z Poprzedniej Epoki. Jednakże aby osiągnąć cel oboje zmuszeni są przedrzeć się przez zdziczałe tereny, pełne niszczejących ruin zamieszkanych przez potwory-mutanty. W końcu muszą stawić czoła straszliwemu złu, które - w celu przejęcia władzy nad światem - żywi się ludzkimi umysłami.

Adam | 2010-06-16
Na półkach: E-booki, Przeczytane
Przeczytana: 2009 rok

Lekka książka, czasami trochę "dziwna" gdy dochodzi do mieszania gatunków fantasy, science-fiction i typowej przygodówki. Ciekawa wizja zapewne post-apokaliptycznego świata.

betulek | 2016-11-11
klugiea | 2014-08-06