Gwiaździsta Odyseja

Tłumaczenie: Maja Kmieciak
Cykl: After the Apocalypse (tom 2)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie
No night without stars
Adam

Sander miał zostać mistrzem kowalskim. następcą swego ojca. Jednakże członkowie jego Wspólnoty stwierdzili, iż jest zbyt młody. Zdecydowany udowodnić im, że nie mają racji, Sander wyrusza na poszukiwania śladów dawnej cywilizacji. Pragnie posiąść legendarne umiejętności kowalskie ludzi z Poprzedniej Epoki. W drodze spotyka Fanyi, która również - z przyczyn osobistych - szuka starych ruin. Pragnie ona pomścić zagładę swojej wioski, pokładając nadzieję w broni, jaką posługiwali się ludzie z Poprzedniej Epoki. Jednakże aby osiągnąć cel oboje zmuszeni są przedrzeć się przez zdziczałe tereny, pełne niszczejących ruin zamieszkanych przez potwory-mutanty. W końcu muszą stawić czoła straszliwemu złu, które - w celu przejęcia władzy nad światem - żywi się ludzkimi umysłami.

Mamerkus | 2012-10-25
Przeczytana: 28 listopada 2010

Taka sobie historyjka ale jak opowiedziana!

Akcja toczy się w świecie postapokaliptycznym po tzw. Mrocznych Czasach. Klimatem książka przypomina cykle "Mad Maxa" i "Mrocznej wieży" Kinga, jednak jest od tych pozycji wcześniejsza, stąd nie można powiedzieć, że jest wtórna.

Głównymi ludzkimi bohaterami są Sander oraz Fanyi, szamanka pewnego klanu dysponująca mocą. Razem wędrują szukając odpowiedzi na dręczące ich pytania. Docierają w końcu do miejsca, którym włada pewien byt, oszalały i zły.

Historia jest, więc błaha ale trzyma w napięciu i naprawdę wciąga. Przede wszystkim książka jest króciutka ale jest niezwykle treściwa, dużo się dzieje. Polecam.

Adam | 2010-06-16
Na półkach: E-booki, Przeczytane
Przeczytana: 2009 rok

Lekka książka, czasami trochę "dziwna" gdy dochodzi do mieszania gatunków fantasy, science-fiction i typowej przygodówki. Ciekawa wizja zapewne post-apokaliptycznego świata.

tobe | 2017-03-17
czytammangi | 2017-03-10