Córka króla

Wydawnictwo: Amber
To the King a Daughter
8324120122
powieść,

Cztery wielkie Domy Dębu, Cisu, Jesionu i Jarzębiny od wieków rządzą królestwem Rendelu. Teraz królową zostaje żądna władzy Ysa. Lecz pradawna przepowiednia głosi, że kiedyś na tronie Rendelu zasiądzie Córa Jesionu. Ysa jest pewna, że swą potężną magią uśmierciła wszystkie rywalki. Nie wie, że w dalekiej krainie żyje dziewczyna, która pewnego dnia upomni się o swoje dziedzictwo... Tom I cyklu Dąb, Cis, Jesion i Jarzębina.

Filemona | 2012-12-25
Przeczytana: 23 grudnia 2012

Głowy nie urywa, ale na pewno bym też nie powiedziała, że ta książka jest zła. Bardziej jednak wciągnął mnie wątek prowadzony z perspektywy Ysy, nie zaś tytułowej 'córki króla', która z kolei wydała mi się nazbyt pospolita. Sama koncepcja czterech wielkich domów, walki o władzę etc. - to wszystko już było, co nie zmienia faktu, że autorki potrafiły zaciekawić czytelników napisaną przez nie historią.

sowidyl | 2016-10-24
Eliza | 2016-06-29