Nie ma nocy bez gwiazd

Okładka książki Nie ma nocy bez gwiazd Andre Norton
Okładka książki Nie ma nocy bez gwiazd
Andre Norton Wydawnictwo: Amber Cykl: After the Apocalypse (tom 2) Seria: Mistrzowie SF i Fantasy fantasy, science fiction
After the Apocalypse (tom 2)
Mistrzowie SF i Fantasy
No nights without stars
Amber
2001-09-26
1996-01-01

Okładka książki Czarne Trillium tom I Marion Zimmer Bradley, Julian May, Andre Norton
Czarne Trilliu... Marion Zimmer Bradl...
Okładka książki Władca Bestii i plaga Lyn McConchie, Andre Norton
Władca Bestii ... Lyn McConchie, Andr...
Okładka książki Elfia krew Mercedes Lackey, Andre Norton
Elfia krew Mercedes Lackey, An...

Trochę taka parafraza pierwszej części. Na szczęście tylko początek - motyw niezadowolonego, zbuntowanego młodzieńca wyruszającego odkryć skarby w ruinach miast Poprzednich Ludzi. Plus kilka drobnych nawiązań.
Powielenie tego samego motywu nie zawsze wyszło dobrze dla fabuły. Środek powieści jest do bólu monotonny : spotkanie potworów-walka, spotkanie innych potworów-walka... Praktycznie nic to nie wnosi do fabuły.
Momentami autorka prowadzi zbyt rozwlekłą narrację.
Dopiero końcówka jest nowa, zaskakująca i rekompensująca wszystkie wcześniejsze niedogodności.

Taka sobie historyjka ale jak opowiedziana!

Akcja toczy się w świecie postapokaliptycznym po tzw. Mrocznych Czasach. Klimatem książka przypomina cykle "Mad Maxa" i "Mrocznej wieży" Kinga, jednak jest od tych pozycji wcześniejsza, stąd nie można powiedzieć, że jest wtórna.

Głównymi ludzkimi bohaterami są Sander oraz Fanyi, szamanka pewnego klanu dysponująca mocą. Razem wędrują szukając odpowiedzi na dręczące ich pytania. Docierają w końcu do miejsca, którym włada pewien byt, oszalały i zły.

Historia jest, więc błaha ale trzyma w napięciu i naprawdę wciąga. Przede wszystkim książka jest króciutka ale jest niezwykle treściwa, dużo się dzieje. Polecam.

Taka sobie historyjka ale jak opowiedziana!

Znane też pod tytułem 'Nie ma nocy bez gwiazd'.

Znane też pod tytułem 'Nie ma nocy bez gwiazd'.

Lekka książka, czasami trochę "dziwna" gdy dochodzi do mieszania gatunków fantasy, science-fiction i typowej przygodówki. Ciekawa wizja zapewne post-apokaliptycznego świata.

• Postapokalipsa
  • Andre Norton
  • KAR
  • Fantastyka/SF
  • Sprzedam/wymienię
  • Kolejka

Dodaj cytat z książki Nie ma nocy bez gwiazd