Pielgrzymi czasu

Der Zeiter
837001268X
corrum

zbiór opowiadań:
- Dwanaście minut i jeszcze kilka
- Syreny na brzegach
- Ziemia Ozyrysa

źródło opisu: ?

źródło okładki: zdjęcie autorskie

man-o | 2016-11-27

Jeden ze zbiorów opowiedań SF, które sobie niedawno odświeżyłem.
Opowiadania, pomimo że pochodzą z czasów głębokiej komuny i Układu Warszawskiego, są na wysokim poziomie i przypominają mi opowiadania P.H.Dicka. Mroczne i trochę ponure, ale ja akurat lubię takie klimaty.
Czasem tekst nieprzerywany dialogami leci przez kilka stron, nie ma to jednak nic wspólnego z nudą czy rozwlekłością. Taki styl pisarski i tyle.

Michal Zacharzewski | 2015-11-03
Przeczytana: 10 października 2015

Zbiorek opowiadań z lat 50., 60. i 70. ubiegłego wieku. Opowiadań najczęściej opowiadających o podróżowaniu w czasie i osadzonych w różnych realiach - zarówno współczesnych autorowi, jak i będących wytworem jego wyobraźni. Opowiadania - jak to opowiadania - są mocno nierówne. Te początkowe wydały misie koszmarnie nudne, źle napisane i nieciekawe. Im dalej jednak w las, tym lepiej. Historie z końca zbiorku były już całkiem przyzwoite, choć i tu czasami pachniało naftaliną.

Całość w sumie tylko dla pasjonatów...