Mimo lęku

Wydawnictwo: Medium
Feel the Fear and Do It Anyway
filozofia i etyka
Ewa

Poradnik, który omawia techniki przekształcania lęku, niezdecydowania i złości w siłę, pewność siebie i zaangażowanie. Uczy, jak przełamać negatywne schematy i wprowadzić w życie myślenie pozytywne. Książka dostarcza wiedzę i narzędzia, które mogą poprawić zdolność radzenia sobie z lękiem w każdej sytuacji. Z pozycji cierpienia, bezwładu i przygnębienia, uczuć często towarzyszących lękowi,...

Książka dostarcza wiedzę i narzędzia, które mogą poprawić zdolność radzenia sobie z lękiem w każdej sytuacji. Z pozycji cierpienia, bezwładu i przygnębienia, uczuć często towarzyszących lękowi, można przejść do postawy cechującej się wewnętrzną siłą, wigorem, radością życia. Zmieniając sposób myślenia, można nauczyć się inaczej patrzeć na lęk, widzieć w nim nie tyle przeszkodę na drodze do sukcesu, co ważny składnik życia.
Książka zawiera wiele konkretnych technik pozwalających przekształcić lęk, niezdecydowanie i złość w siłę, pewność siebie i zaangażowanie. Uczy, jak przełamać negatywne schematy myślenia: „nie potrafię”, i wprowadzić myślenie pozytywne: „dam sobie radę”. Ze zrozumieniem i humorem Autorka pomaga być silnym mimo obaw i cieszyć się życiem twórczym, radosnym i wypełnionym miłością.

źródło opisu: http://www.publio.pl/mimo-leku-susan-jeffers,p123541.html

źródło okładki: http://www.publio.pl/mimo-leku-susan-jeffers,p123541.html

Andy | 2016-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2016

"Mimo lęku" autorstwa Susan Jeffers jest poradnikiem psychologicznym, który prezentuje praktyczne sposoby przełamywania ograniczającego nas sposobu myślenia oraz radzenia sobie w trudnych i skomplikowanych sytuacjach życiowych. Zawiera on opisy przykładowych, trudnych sytuacji, które wystąpiły w życiu studentów autorki książki. Susan Jeffers wyjaśnia, jakie błędy w myśleniu wspomnianych osób spowodowały pogorszenie ich nastroju i w efekcie pojawianie się niemocy oraz bezradności. Autorka opisuje zmiany interpretacyjne, które pozwoliły na uwolnienie się od owej niemocy i dały impuls do podjęcia działań "mimo lęku".
Przewodnik z pewnością może okazać się przydatny nie tylko dla osób, które aktualnie znajdują się w trudnej sytuacji życiowej. Zaprezentowane w książce praktyczne sposoby zmiany sposobu myślenia mogą być przydatne praktycznie dla każdego, gdyż pozwolą na łatwiejsze radzenie sobie w życiu poprzez bardziej elastyczne podejście do pojawiających się wyzwań.

Angie Wu | 2015-09-04
Przeczytana: sierpień 2015

Każdy z nas się czegoś boi. Nie znam nikogo, kto nie miałby żadnych lęków i odważnie szedł przez życie, o nic się nie martwiąc. Prawdziwą sztuką jest pogodzić się ze swoimi lękami, a swój strach zamienić w siłę. Niestety, jest to bardzo trudne i wymaga nauczenia się technik, które pomagają nam w osiągnięciu celu. O tym mniej-więcej opowiada poradnik Susan Jeffers - Mimo lęku, który miałam przyjemność przeczytać w formie e-booka.

Wiedziałam, że chcę przeczytać tę książkę, gdy tylko zauważyłam ją w zapowiedziach. Od jakiegoś czasu nosiłam się z zamiarem przeanalizowania swojego życia pod kątem wszelkich lęków, z którymi się borykam, więc można powiedzieć, że poradnik Susan Jeffers spadł mi z nieba. Czytałam go w formie e-booka, w którym pozaznaczałam to, co dla mnie najistotniejsze - przydatne rady i najważniejsze techniki radzenia sobie z lękami i stresem. Mogę z czystym sumieniem odesłać Was do tej pozycji, ponieważ jest świetnie napisana i przydaje się w życiu.

Mimo lęku nie...

Efunia | 2017-04-24

Książka jak wiele tego rodzaju poradników motywujących, ale nawet dobrze i miło by się ją czytało, gdyby nie... fatalna edycja/korekta. Tyle błędów i literówek nie widziałam w żadnej książce już dawno. Jakby w ogóle nie było korekty. Do tego wciąż powtarzające się odsyłanie autorki do listy materiałów motywujących, których zestawienie miało być na końcu książki, a których nie ma! Ja rozumiem, że może ich nie umieszczono, bo i tak są u nas niedostępne (?), ale wobec tego należało darować sobie te odsyłacze. Amatorszczyzna wydawnicza. Wstyd wydawco!

westalka | 2015-09-04
Przeczytana: 04 września 2015

Poradnik pozytywnego myślenia z dolnej półki. Czytałam wiele ciekawsze poradniki. Jak dla mnie nudny, nie wnosi nic nowego, porady w stylu : "powtarzaj sobie że jesteś fajny a twoje życie stanie się lepsze". Po przeczytaniu opisu książki kupiłam ją i od razu zabrałam się za lekturę. Książkę "zmęczyłam" jednak pozostało mi poczucie straty czasu i pieniędzy.

Joanna | 2017-07-11

Obowiązkowa lektura dla każdego.

Jak wiele poradników, książka pełna jest oczywistych oczywistości, o których każdy słyszał ale mało który je stosuje. Napisana łatwym językiem, ze wskazówkami do zastosowania tu i teraz.

Słaba pod względem korekcyjnym - ale nie powinien być to argument, by ją odpuścić.

Polecam

matteusz | 2016-05-06
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 06 maja 2016

Pozytywne myślenie w sosie "new age". Dla fanów. Moim zdaniem mało wartościowa, zawartość merytoryczna zmieściłaby się w cienkiej broszurce.

Mała18 | 2015-08-19
Przeczytana: 14 sierpnia 2015

,, Mimo lęku " to wspaniała książka, zawierająca wiele konkretnych technik, ćwiczeń, jak zmienić swoje myślenie na pozytywne, jak pozbyć się lęku przed działaniem i zamienić ból w siłę. Książka mnie zachwyciła. Pomogła mi wiele zrozumieć, dużo się nauczyłam i mimo, że jeszcze za krótko stosuję zawarte w niej techniki, żeby przekonać się, czy działają, już teraz trochę zmieniła mój punkt widzenia i pozwala myśleć pozytywnie gdy coś się nie układa, a przypomnę sobie o tej książce. Polecam wszystkim, każdy powinien ją przeczytać, aby lepiej zrozumieć swoje ja! Dotychczas nie kupowałam książek, tylko wypożyczałam z biblioteki. Ta książka była pierwszą, którą kupiłam. I był to fantastyczny wybór! Co więcej, zaczęłam ostatnio kupować książki. I nie martwię się finansami, jak dotychczas... Mimo lęku, działaj!

Panna_Anna | 2016-02-06
Przeczytana: 04 lutego 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

mało konkretów, psychologiczny bełkot

jacek | 2018-09-18