Mimo lęku

1995-01-01
1995-01-01
Maria Veith
Filozofia etyka lęk szczęście

Okładka książki IKIGAI. Japoński sekret długiego i szczęśliwego życia Hector Garcia Piugcerver, Francesc Miralles Contijoch
IKIGAI. Japońs... Hector Garcia Piugc...
Okładka książki Alfabet miłości Renata Mazurowska, Bogdan Wojciszke
Alfabet miłości Renata Mazurowska, ...
Okładka książki Ajurweda w praktyce: jak współcześnie stosować starożytną sztukę leczenia Agnieszka Wielobób, Maciej Wielobób
Ajurweda w pra... Agnieszka Wielobób,...
Okładka książki A może nie ma się czego bać? Jak zamienić lęk w ciekawość Dagny Kurdwanowska, Leszek Mellibruda
A może nie ma ... Dagny Kurdwanowska,...

Jak dla mnie strata czasu, książka jakich wiele, nie wnosząca nic nowego.

Jak dla mnie strata czasu, książka jakich wiele, nie wnosząca nic nowego.

Czytałam książkę w dwóch ratach. I dopiero gdy do niej wróciłam po czasie, na końcu książki, znalazłam w niej to czego szukałam. Zadnie " ...pełne wykorzystanie mocy przynosi radość i dlatego radość, nie szczęście, jest celem w życiu". I tym dla mnie była ta książka i to do mnie przemówiło najbardziej i to ze mną zostanie po jej przeczytaniu.

Nie wszystko mnie przekonuje (np nie bardzo wierzę w skuteczność "powtarzaj na głos x razy dziennie" jeśli nie chodzi o naukę słówek),ale mam nadzieję że coś przydatnego mi z niej w głowie zostanie.

Książka trafiła do mnie w idealnym momencie mojego życia. Jest po prostu świetna. Pokazuje co jest przyczyną przewlekłego lęku, dlaczego się utrzymuje, ale co najważniejsze jak możemy sobie z nim poradzić. Aby jednak w pełni ją zrozumieć i móc wcielić w życie polecam robić dodatkowe notatki lub przeczytać więcej niż jeden raz.

Można przeczytać ale szczerze powiedziawszy nie dowiedziałem się z niej niczego specjalnie odkrywczego. Czyta się ją dosyć przyjemnie ale większość to mowa trawa wpadająca jednym uchem a wypadająca drugim. Niby każdy rozdział porusza inne zagadnienie ale wszystko zlewa się w jedną całość.

Bardzo dobry poradnik o tym jak poradzić sobie z lękiem i negatywnym nastawieniem. Wiele spraw mi uświadomiła autorka, wiele sobie zanotowałam z tej książki i mam zamiar się tego trzymać.

Nie jest to wybitny poradnik, ale na pewno jest to ciekawa książka psychologiczna z elegantami coachingu, która przedstawia nam jak działa lęk i jak można go pokonać. Czyta się bardzo szybko, bo autorka niestety często się powtarza i za to delikatny minus. Książka mogłaby mieć max 100 stron i byłaby wtedy lepsza i bardziej esencjonalna. Mimo wszystko warta przeczytania, szczególnie w czasach kiedy lęk bierze górę nad optymistycznym myśleniem.

Dziwna książka - tematyka ciekawa, jednak bardzo mało odwołań do badań naukowych. Raz książkę czytało mi się dobrze, a raz bardzo opornie. Znam kilka lepszych pozycji w tej tematyce.

Taka sobie.
Po tym, jak poleciła ją Paulina M., spodziewałam się czegoś więcej. Kupiłam ją chyba ze 2 lata temu, i odczekała swoje.
Susan Jeffers jest doktorem psychologii, spodziewałam się zatem czegoś mniej naiwnego, niż jakieś proste historyjki, spisane w pośpiechu, bez jakiegoś większego zaglądania w temat.
MOżna ją przeczytać. Jednak nie jest to pozycja, do której będę wracać.

Taka sobie.
MOżna ją przeczytać. Jednak nie jest to pozycja, do której będę...

Bardzo fajna książka, pomaga wiele zrozumieć i zawarte w niej proste rady zachęcają do działania i zmiany swojego życia i podejścia. Często kupuję książki, po czym czytam i dalej puszczam w obieg. Ona zostaje na półce, bo być może jeszcze do niej wrócę.

• Psychologia

Susan Jeffers Mimo lęku Zobacz więcej