Nie bój się bać

Feel the fear and do it anyway
poradniki
Helena Grzegołowska-Klarkowska
lęk

"Droga do celu początkowo jest błędna, błąd korygujemy, pojawia się następny i też korygujemy... [...] A zatem jesteśmy na właściwym kursie tylko wtedy, gdy przez moment przekraczamy go zygzakiem." S. Emery s.94

Zdziwiło mnie trochę to, że książka ta jest tak mało znana, ponieważ śmiało można polecić ją szerszemu gronu odbiorców.
Tym znerwicowanym, niepewnym i...

Książka jest polskim opracowaniem poradnika Susan Jeffers z 1987 roku "Feel the fear and Do It Anyway".
Na pierwszy rzut oka autorka proponuje podejście do lęku z pozycji siły (od bezradności do wyboru, przygnębienia do napędu i od bezwładu do działania - z pozycji cierpienia do pozycji siły).
Analizując jednak całość materiału i uwzględniając to, że książka napisana...

Wyjątkowo kiepski poradnik, porady w nim zawarte mają niewiele wspólnego z rzeczywistością.

Ciężko ocenić mi jednoznacznie tę książkę, wystawiłem ocenę dobrą, ze względu na pierwszą połowę tej książki. Pierwsza część rozwija kuszący tytuł, pokazuje przykłady (chociaż ich ilość bardzo często przytłacza), sposoby radzenia sobie ze strachem. Niemniej im dalej w las tym więcej drzew. Druga część zaczęła mnie trochę zniechęcać. Najbardziej irytował mnie wątek...

Książka która pozwala zrozumieć że za swoje działanie odpowiadamy my sami a nie inne osoby i pomaga usystematyzować to co czujemy, zrozumieć i zacząć tym zarządzać. Porównuje zarządzanie własnymi emocjami do pedagogicznej nauki współistnienia z innymi ludźmi i twierdzi że nie nauczono nas po prostu jak w pewnych sytuacjach interpretować stres i jak zarządzać taką sytuacja w...

Jedna z najważniejszych książek dla wszystkich, którym lęk nie pozwala żyć pełnią życia, paraliżuje i odbiera pewność siebie. Ważna i przydatna zarówno dla specjalistów, jak i pacjentów.

Jeśli patrzysz na proces podejmowania decyzji, jako na relację "wygrany-przegrany", to jest to książka dla Ciebie.
Autorka przekonuje, że ze strachem możemy się oswoić, że często jest on wynikiem postrzeganiem przez nas rzeczywistości.
Nie ma złych decyzji.
Czasem wystarczy mała zmiana nastawienia, czy myślenia i wiele decyzji nam to ułatwi, np. spojrzenie na podejmowanie...

prosta, lekko się czytająca lektura o bardzo ważnym temacie, który w dzisiejszym świecie często zapominamy. Dla mnie bardzo ważna i przestawiająca postawę w życiu. Pierwsza tego typu i na pewno nie ostatnia.

Autorka w tej książce pokazuje nam, że mamy do wybory 2 drogi życiowe. A to, którą wybierzemy zależy tylko od nas, od naszego nastawienia, chęci, motywacji.... Jeśli chcemy spędzić życie radośnie podążajmy za tym co kryje się "za górą", jeśli chcemy być przez całe życie ofiarą to...chowajmy się w mysiej dziurze. Książkę oceniam pozytywnie, w bardzo prosty sposób ukazuje jak...

Książkę czyta się dobrze i dostarcza kilku ciekawych rad na temat radzenia sobie z lękiem. Wszystko zależy oczywiście od czytelnika, żaden poradnik nie zmieni człowieka po przeczytanie jeśli on sam tego nie zrobi, ale książka pokazuje możliwości jakie leżą przed nami jeśli tylko ktoś zrozumie, że to czego naprawdę chcemy od życia jest poza strefą komfortu.

Dyskusje

• Rozwój osobisty