Potęga teraźniejszości

Wydawnictwo: Galaktyka
The Power of Now
poradniki
a_iwka

We współczesnym świecie ogromne tempo życia wiąże się nierozerwalnie ze stresem i licznymi przypadkami depresji. Czy tak musi być? Otóż niekoniecznie. W książce „Potęga teraźniejszości” Eckhart Tolle, słynny nauczyciel duchowy, pokazuje nam, jak żyć szczęśliwie i w zgodzie z samym sobą. Bo osiągnięcie wewnętrznego spokoju i harmonii jest w zasięgu każdego z nas i wcale nie musi być rzeczą trudną. Należy tylko odejść od utartych schematów myślenia, które niepotrzebnie pogłębiają obawy i lęki oraz, ogólnie rzecz ujmując, psychiczny dyskomfort człowieka.

Książka ta pokazuje drogę ku oświeceniu i adresowana jest do tych, którzy drogą tą pragną podążać. To doskonała propozycja dla tych, którzy chcą odmienić swoje życie i potrzebują przewodnika, który im w tym pomoże. Inspirowana jest filozofią mistrzów aikido. Droga ta wymaga zatem koncentracji i wejścia w sferę życia, w której nie ciążą czas, problemy, myślenie czy brzemię osobowości.

To poruszająca, mądra i inspirująca lektura. Stworzona przez autora, który został uznany przez Watkins Review za najbardziej wpływowego na świecie autora książek o duchowości. Z resztą Eckhart Tolle jest sam w sobie postacią niezwykłą. Studiował psychologię, filozofię i literaturę na Uniwersytecie Londyńskim. Studia doktoranckie odbył natomiast na słynnym Uniwersytecie Cambridge. Nie jest przedstawicielem żadnej religii ani też wyznawcą jakiejś jednej, konkretnej szkoły filozoficznej. W swych pracach oczywiście inspiruje się rozmaitymi nurtami, jednak stara się wydobyć z nich to, co naprawdę ważne jest dla ludzi pragnących zmienić na lepsze swoje życie.

źródło opisu: www.galaktyka.com.pl

źródło okładki: www.galaktyka.com.pl

Monika | 2018-06-20
Przeczytana: 19 czerwca 2018

Nigdy nie kupuję sobie "uduchowionych" książek, bo wiem, że kompletnie do mnie nie trafią. Moi znajomi są najwidoczniej innego zdania, bo czasem mnie takimi książkami obdarowują.
"Potęga teraźniejszości" przeleżała na półce kilka lat. W końcu się doczekała próby przeczytania przeze mnie. Próba nieudana! Chyba jestem za mocno stąpającą po ziemi realistką, żeby zrozumieć Autora...

zuszka | 2016-03-29
Przeczytana: 29 marca 2016

Bardzo dobra książka. Zwraca uwagę na to, od czego odchodzimy coraz bardziej, próbując nie pozostawać w tyle i goniąc za postępem. Stres i depresje stają się tak oczywiste, że można pomyśleć, iż to nieodłączny element współczesnego życia. Tak nie jest i tak nie powinno być. Eckhart Tolle w swej książce uświadamia nam, jak w prosty sposób odnaleźć równowagę w tych trudnych, pełnych pośpiechu i wszelakich wyzwań czasach. Jak odejść od utartych schematów myślenia, które niepotrzebnie pogłębiają dyskomfort psychiczny. Jak żyć, żeby zachować wewnętrzny spokój i harmonię. Wszystko to jest w zasięgu możliwości każdego z nas. Proste i skuteczne.

Jesli sie smucisz- zyjesz przeszloscia
Jesli sie boisz- zyjesz przyszloscia
Jesli jestes spokojny- zyjesz terazniejszoscia
Swietna ksiazka otwiera oczy na swiadome zycie ktore wcale nie musi byc skomplikowane, pelne niepokoju i strachu. Naprawde Polecam ksiazka zmienila moje podejscie do zycia, mam nadzieje ze zmieni i twoje. Jesli tu jestes to znaczy ze masz otwarty umysl i szukasz czegos co odmieni twoje dotychczasowe zycie- ta ksiazka moze byc wlasnie tym czego szukales.
Polecam rowniez jako uzupelnienie "Praktykowanie potegi terazniejszosci!

Ascella | 2012-10-03

Do tej książki trzeba dojrzeć...i dojrzewać ciągle. Nie wystarczy też przeczytać jej raz, trzeba stale do niej wracać, żeby odkryć na nowo sens zdań. Jedna z najważniejszych książek w moim życiu, nauczyła mnie dystansu do rzeczywistości i siebie samej.

| 2011-12-04

Książka zmieniła wiele rzeczy w moim życiu. Spokorniałem i zrozumiałem że zbyt wiele rzeczy mi umyka, szczególnie tych istotnych nad którymi warto choć chwilę się zatrzymać. Polecam tym dla których życie nie jest tylko ciągłą walką z kolejnymi dniami

Happy Reader | 2016-11-09
Przeczytana: 05 listopada 2016

Eckhart Tolle jest sławnym nauczycielem duchowym. "Potęga teraźniejszości" to książka o poznawaniu samego siebie i kształtowaniu swojej świadomości. Składa się z odpowiedzi autora na najczęściej zadawane mu pytania. Eckhart Tolle opowiada o głębokiej przemianie świadomości, o tym, że prawda ukryta jest w każdym z nas. Wyjaśnia jak dotrzeć do prawdziwego bogactwa czyli promiennej radości istnienia wraz z towarzyszącym jej głębokim spokojem. Według niego najważniejsze jest skupianie się na teraźniejszości i uświadamianie sobie obecnej chwili. Do oświecenia prowadzi droga polegająca na wyzbyciu się poczucia tożsamości ze swoim umysłem.
"Potęga teraźniejszości" to dla mnie doskonały przewodnik duchowy. Pomogł mi dostrzec to, czego do tej pory nie zauważałem i dzięki niemu z innej perspektywy spojrzałem na wiele spraw.
Mądra i inspirująca książka, do której będę często wracał.

| 2012-05-01
Przeczytana: 01 maja 2012

Człowiek jest na ziemi jedynym stworzeniem zdolnym do zadawania pytań. Również dlatego jest jedynym stworzeniem, które zdaje sobie sprawę z tego jak wiele pytań pozostaje bez odpowiedzi. Książka POTĘGA TERAŹNIEJSZOŚCI to jedna z tych pozycji, które sugerują, że autor zna odpowiedź na niektóre nurtujące nas pytania. Czy jest to kolejny pseudoprorok, czy może mamy do czynienia z prawdziwym mistykiem? Spróbuję odpowiedzieć przynajmniej na to pytanie.

Autor porusza temat bardzo ważny w życiu każdego człowieka,a przynajmniej taki który powinien być ważny. Oświecenie. Czym jest i jaka jest droga do niego. Wszystko podane w bardzo klarowny i dostępny sposób. Autor zastrzega, że nie reprezentuje żadnej konkretnej religii a głoszone idee są uniwersalne. Wyraźny jest jednak wpływ buddyzmu zen. Szczerze mówiąc, nic nie wyróżnia tej książki spośród tysięcy podobnych publikacji, poza jednym... ma w sobie wiele prawdy. Nie ma tu kosmicznych uniesień, z pogranicza sekty, tylko weryfikowalna,...

kwiatek29 | 2012-10-20
Przeczytana: 20 października 2012

Książka jest równie poruszająca i mądra co przeczytana przeze mnie wcześniej "Nowa Ziemia" tego samego autora.Jest skierowana do ludzi poszukujących odpowiedzi na najważniejsze z dręczących nas pytań i wątpliwości.Fascynująca i inspirująca lektura mówiąca o oświeceniu i prowadząca do oświecenia.Polecam gorąco wszystkim,którzy chcą zmienić swoje życie,ale nie wiedzą jak tego dokonać.

Andy | 2015-03-27
Na półkach: Przeczytane, EBOOK, Posiadam
Przeczytana: 27 marca 2015

"Potęga teraźniejszości" nie jest typowym poradnikiem psychologicznym. Autor nie posługuje się pojęciami z obszaru psychologii. Jednakże sama treść książki zawiera szereg przekazów, które mogą być przydatne dla osób pragnących bardziej świadomie żyć, lepiej poznać siebie i zadbać o swoje ciało i ducha. Najważniejszym przekazem tej książki jest to, że tak naprawdę żyjemy w Teraźniejszości i to co mamy/co jest nam dane to tylko chwila obecna. I to na teraźniejszości powinniśmy się skupić, aby naprawdę żyć. Przeszłość jest tylko wspomnieniem - znajduje się tylko w naszym umyśle. Podobnie przyszłość - jest ona tylko naszym wyobrażeniem, marzeniem lub obawą. Przyszłość jeszcze nie nadeszła - tkwi w naszym umyśle w postaci naszych myśli i wyobrażeń, które mają się najprawdopodobniej nijak do rzeczywistości, która dopiero nadejdzie. Autor przekonuje nas do pozbycia się balastu, jakim jest myślenie o przeszłości lub przyszłości, i skupienie się na tym co jest tu i teraz. Sama książka jest...

Pioter | 2013-04-13
Przeczytana: 13 kwietnia 2013

Z książką tą wiązało się u mnie bardzo osobiste, głębokie i intensywne przeżycie o niebagatelnym - jak sądzę - znaczeniu. Otóż gdy został mi do przeczytania już tylko ostatni rozdział ("Sens Poddania"), jakoś poza tą ksiązką zacząłem bardzo intensywnie myśleć i analizować ten świat. Jakie wnioski? Że cały ten świat jest iluzją, "mayą" (wyrażenie Wschodnie), że wszystko na tym świecie jest nic nie warte. Żeby wszystko już sobie odpuścić, zrezygnować, poddać się i poświęcić tylko literaturze. Przemyśleniom tym towarzyszyły wyjątkowo silne negatywne emocje i uczucia (co pózniej okaże się bardzo ważne). Z takimi przemyśleniami zasnąłem. Gdy się rano przebudziłem (jak się pózniej okaże - nie tylko w dosłownym, tradycyjnym znaczeniu tego słowa), nagle wszystko pojąłem, wszystko czyli całe te moje wczorajsze już dziś doświadczenie. Zrozumiałem, że wszystkie te myśli, emocje i uczucia żywił wyłącznie mój egotyczny umysł, że nie mialo to absolutnie nic wspólnego z autentyczną świadomością....