Potęga teraźniejszości

The Power of Now
poradniki
a_iwka

Inne wydania

Jest to książka nie tyle mówiąca o oświeceniu, co prowadząca do oświecenia; adresowana do tych, którzy nie tylko chcą się dowiedzieć czegoś o poszukiwaniu prawdziwego JA, ale do tych, którzy pragną je odnaleźć. Można ją polecić każdemu kto wkracza na duchową ścieżkę i potrzebuje przewodnika. o. Jan M. Bereza OSB Opactwo Benedyktynów w Lubiniu Odkrywanie samego siebie i dochodzenie do źródła...

o. Jan M. Bereza OSB
Opactwo Benedyktynów w Lubiniu

Odkrywanie samego siebie i dochodzenie do źródła samopoznania to droga wiodąca przez całe nasze życie. Wypełnione jest ono doświadczeniem, które nas wzbogaca i pozwala poszerzać naszą świadomość. Książka Potęga teraźniejszości jest dla mnie mapą z drogowskazami, znakami, symbolami prowadzącymi do samopoznania i przeżywania życia tu i teraz, w danym momencie - jedynym i niepowtarzalnym. To książka, z którą jestem na co dzień, którą czytam i kontempluję, do niej wciąż powracam.
Czytanie jej przypomina odgrywanie roli teatralnej na nowo; z inną publicznością, z odmiennym nastrojem, nieoczekiwanymi wydarzeniami oraz każdorazowo zmieniającą się energią. Jest wszak jeden stały element - CIEKAWOŚĆ ODKRYWANIA! Jeśli chcesz pracować nad sobą, jeśli pragniesz stanąć przed lustrem i powiedzieć: "To ja kieruję własnym życiem, ja odpowiadam za swoje stany emocjonalne, ja dokonuję wyborów tu i teraz" - to przeczytanie tej książki będzie właściwym, pierwszym krokiem w tym kierunku!
Katarzyna Figura

Aikido, podobnie jak inne sztuki walki i niebezpieczne sporty wymaga koncentracji, wejścia w "tętniącą życiem sferę, w której nie ciąży czas, problemy, myślenie czy brzemię osobowości".
Polecam. Fascynująca i inspirująca lektura.
Jacek Wysocki
mistrz aikido (7 dan)

źródło opisu: www.galaktyka.com.pl

źródło okładki: www.galaktyka.com.pl

• Mity i zgrzyty
  • Przepisy na miłość i zbrodnię
  • Mężczyźni z różowym trójkątem
  • Mniej złości, więcej miłości
  • Ojciec '44
  • Pierwsza przychodzi miłość
  • Przekonaj mnie, że to ty
  • Opowieści i przypowieści
  • Raz na zawsze
Mity i zgrzyty
Tadeusz Boy-Żeleński , Jan Gondowicz

0 (0 ocen i opinii)
Przepisy na miłość i zbrodnię
Sally Andrew

7,33 (3 ocen i opinii)
Pierwsza przychodzi miłość
Emily Giffin

6,7 (63 ocen i opinii)
Przekonaj mnie, że to ty
Anna Karpińska

7,23 (30 ocen i opinii)
Gracze
Bogdan Rymanowski

7 (7 ocen i opinii)
Serce pasowało. Opowieść o polskiej transplantologii
Anna Mateja

Raz na zawsze
Andreas Pflüger

7 (20 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
zuszka | 2016-03-29
Przeczytana: 29 marca 2016

Bardzo dobra książka. Zwraca uwagę na to, od czego odchodzimy coraz bardziej, próbując nie pozostawać w tyle i goniąc za postępem. Stres i depresje stają się tak oczywiste, że można pomyśleć, iż to nieodłączny element współczesnego życia. Tak nie jest i tak nie powinno być. Eckhart Tolle w swej książce uświadamia nam, jak w prosty sposób odnaleźć równowagę w tych trudnych, pełnych pośpiechu i wszelakich wyzwań czasach. Jak odejść od utartych schematów myślenia, które niepotrzebnie pogłębiają dyskomfort psychiczny. Jak żyć, żeby zachować wewnętrzny spokój i harmonię. Wszystko to jest w zasięgu możliwości każdego z nas. Proste i skuteczne.

| 2011-12-04

Książka zmieniła wiele rzeczy w moim życiu. Spokorniałem i zrozumiałem że zbyt wiele rzeczy mi umyka, szczególnie tych istotnych nad którymi warto choć chwilę się zatrzymać. Polecam tym dla których życie nie jest tylko ciągłą walką z kolejnymi dniami

Ascella | 2012-10-03

Do tej książki trzeba dojrzeć...i dojrzewać ciągle. Nie wystarczy też przeczytać jej raz, trzeba stale do niej wracać, żeby odkryć na nowo sens zdań. Jedna z najważniejszych książek w moim życiu, nauczyła mnie dystansu do rzeczywistości i siebie samej.

| 2012-05-01
Przeczytana: 01 maja 2012

Człowiek jest na ziemi jedynym stworzeniem zdolnym do zadawania pytań. Również dlatego jest jedynym stworzeniem, które zdaje sobie sprawę z tego jak wiele pytań pozostaje bez odpowiedzi. Książka POTĘGA TERAŹNIEJSZOŚCI to jedna z tych pozycji, które sugerują, że autor zna odpowiedź na niektóre nurtujące nas pytania. Czy jest to kolejny pseudoprorok, czy może mamy do czynienia z prawdziwym mistykiem? Spróbuję odpowiedzieć przynajmniej na to pytanie.

Autor porusza temat bardzo ważny w życiu każdego człowieka,a przynajmniej taki który powinien być ważny. Oświecenie. Czym jest i jaka jest droga do niego. Wszystko podane w bardzo klarowny i dostępny sposób. Autor zastrzega, że nie reprezentuje żadnej konkretnej religii a głoszone idee są uniwersalne. Wyraźny jest jednak wpływ buddyzmu zen. Szczerze mówiąc, nic nie wyróżnia tej książki spośród tysięcy podobnych publikacji, poza jednym... ma w sobie wiele prawdy. Nie ma tu kosmicznych uniesień, z pogranicza sekty, tylko weryfikowalna,...

kwiatek29 | 2012-10-20
Przeczytana: 20 października 2012

Książka jest równie poruszająca i mądra co przeczytana przeze mnie wcześniej "Nowa Ziemia" tego samego autora.Jest skierowana do ludzi poszukujących odpowiedzi na najważniejsze z dręczących nas pytań i wątpliwości.Fascynująca i inspirująca lektura mówiąca o oświeceniu i prowadząca do oświecenia.Polecam gorąco wszystkim,którzy chcą zmienić swoje życie,ale nie wiedzą jak tego dokonać.

Andy | 2015-03-27
Na półkach: EBOOK, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 27 marca 2015

"Potęga teraźniejszości" nie jest typowym poradnikiem psychologicznym. Autor nie posługuje się pojęciami z obszaru psychologii. Jednakże sama treść książki zawiera szereg przekazów, które mogą być przydatne dla osób pragnących bardziej świadomie żyć, lepiej poznać siebie i zadbać o swoje ciało i ducha. Najważniejszym przekazem tej książki jest to, że tak naprawdę żyjemy w Teraźniejszości i to co mamy/co jest nam dane to tylko chwila obecna. I to na teraźniejszości powinniśmy się skupić, aby naprawdę żyć. Przeszłość jest tylko wspomnieniem - znajduje się tylko w naszym umyśle. Podobnie przyszłość - jest ona tylko naszym wyobrażeniem, marzeniem lub obawą. Przyszłość jeszcze nie nadeszła - tkwi w naszym umyśle w postaci naszych myśli i wyobrażeń, które mają się najprawdopodobniej nijak do rzeczywistości, która dopiero nadejdzie. Autor przekonuje nas do pozbycia się balastu, jakim jest myślenie o przeszłości lub przyszłości, i skupienie się na tym co jest tu i teraz. Sama książka jest...

yggdrasil84 | 2013-04-13
Przeczytana: 13 kwietnia 2013

Z książką tą wiązało się u mnie bardzo osobiste, głębokie i intensywne przeżycie o niebagatelnym - jak sądzę - znaczeniu. Otóż gdy został mi do przeczytania już tylko ostatni rozdział ("Sens Poddania"), jakoś poza tą ksiązką zacząłem bardzo intensywnie myśleć i analizować ten świat. Jakie wnioski? Że cały ten świat jest iluzją, "mayą" (wyrażenie Wschodnie), że wszystko na tym świecie jest nic nie warte. Żeby wszystko już sobie odpuścić, zrezygnować, poddać się i poświęcić tylko literaturze. Przemyśleniom tym towarzyszyły wyjątkowo silne negatywne emocje i uczucia (co pózniej okaże się bardzo ważne). Z takimi przemyśleniami zasnąłem. Gdy się rano przebudziłem (jak się pózniej okaże - nie tylko w dosłownym, tradycyjnym znaczeniu tego słowa), nagle wszystko pojąłem, wszystko czyli całe te moje wczorajsze już dziś doświadczenie. Zrozumiałem, że wszystkie te myśli, emocje i uczucia żywił wyłącznie mój egotyczny umysł, że nie mialo to absolutnie nic wspólnego z autentyczną świadomością....

Jesli sie smucisz- zyjesz przeszloscia
Jesli sie boisz- zyjesz przyszloscia
Jesli jestes spokojny- zyjesz terazniejszoscia
Swietna ksiazka otwiera oczy na swiadome zycie ktore wcale nie musi byc skomplikowane, pelne niepokoju i strachu. Naprawde Polecam ksiazka zmienila moje podejscie do zycia, mam nadzieje ze zmieni i twoje. Jesli tu jestes to znaczy ze masz otwarty umysl i szukasz czegos co odmieni twoje dotychczasowe zycie- ta ksiazka moze byc wlasnie tym czego szukales.
Polecam rowniez jako uzupelnienie "Praktykowanie potegi terazniejszosci!

maja7 | 2011-06-09
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Książka, podobnie jak "Nowa Ziemia" tego samego autora jest piękną, mądrą książką. Trzeba po prostu czuć o czym ten człowiek pisze.
Pozwolę sobie tutaj zacytować Tolle:
"Cel osiągasz bowiem,gdy uświadomisz sobie ,że już stoisz u celu.Odnajdujesz Boga ,skoro tylko zdasz sobie sprawę,ze wcale nie musisz Go szukać.Żadna droga do zbawienia nie jest więc jedyną.Można je osiągnąć w każdych warunkach,ale żaden warunek nie jest konieczny.Istnieje natomiast jedyny punkt dostępu TERAŹNIEJSZOŚĆ".

Przeczytana: 05 lutego 2015

Jesli sie smucisz- zyjesz przeszloscia
Jesli sie boisz- zyjesz przyszloscia
Jesli jestes spokojny- zyjesz terazniejszoscia
Polecam rowniez jako uzupelnienie "Praktykowanie potegi terazniejszosci!