Okładka książki Potęga teraźniejszości

poradniki
typ
papier
a_iwka
7.9 (355 ocen i 59 opinii)

Opis książki

Jest to książka nie tyle mówiąca o oświeceniu, co prowadząca do oświecenia; adresowana do tych, którzy nie tylko chcą się dowiedzieć czegoś o poszukiwaniu prawdziwego JA, ale do tych, którzy pragną je odnaleźć. Można ją polecić każdemu kto wkracza na duchową ścieżkę i potrzebuje przewodnika. o. Jan M. Bereza OSB Opactwo Benedyktynów w Lubiniu Odkrywanie samego siebie i dochodzenie do źródła samop...

o. Jan M. Bereza OSB
Opactwo Benedyktynów w Lubiniu

Odkrywanie samego siebie i dochodzenie do źródła samopoznania to droga wiodąca przez całe nasze życie. Wypełnione jest ono doświadczeniem, które nas wzbogaca i pozwala poszerzać naszą świadomość. Książka Potęga teraźniejszości jest dla mnie mapą z drogowskazami, znakami, symbolami prowadzącymi do samopoznania i przeżywania życia tu i teraz, w danym momencie - jedynym i niepowtarzalnym. To książka, z którą jestem na co dzień, którą czytam i kontempluję, do niej wciąż powracam.
Czytanie jej przypomina odgrywanie roli teatralnej na nowo; z inną publicznością, z odmiennym nastrojem, nieoczekiwanymi wydarzeniami oraz każdorazowo zmieniającą się energią. Jest wszak jeden stały element - CIEKAWOŚĆ ODKRYWANIA! Jeśli chcesz pracować nad sobą, jeśli pragniesz stanąć przed lustrem i powiedzieć: "To ja kieruję własnym życiem, ja odpowiadam za swoje stany emocjonalne, ja dokonuję wyborów tu i teraz" - to przeczytanie tej książki będzie właściwym, pierwszym krokiem w tym kierunku!
Katarzyna Figura

Aikido, podobnie jak inne sztuki walki i niebezpieczne sporty wymaga koncentracji, wejścia w "tętniącą życiem sferę, w której nie ciąży czas, problemy, myślenie czy brzemię osobowości".
Polecam. Fascynująca i inspirująca lektura.
Jacek Wysocki

Inne wydania

Polecamy

Opinie czytelników
| 2011-12-04

Książka zmieniła wiele rzeczy w moim życiu. Spokorniałem i zrozumiałem że zbyt wiele rzeczy mi umyka, szczególnie tych istotnych nad którymi warto choć chwilę się zatrzymać. Polecam tym dla których życie nie jest tylko ciągłą walką z kolejnymi dniami

kwiatek29 | 2012-10-20
Przeczytana: 20 października 2012

Książka jest równie poruszająca i mądra co przeczytana przeze mnie wcześniej "Nowa Ziemia" tego samego autora.Jest skierowana do ludzi poszukujących odpowiedzi na najważniejsze z dręczących nas pytań i wątpliwości.Fascynująca i inspirująca lektura mówiąca o oświeceniu i prowadząca do oświecenia.Polecam gorąco wszystkim,którzy chcą zmienić swoje życie,ale nie wiedzą jak tego dokonać.

Ascella | 2012-10-03

Do tej książki trzeba dojrzeć...i dojrzewać ciągle. Nie wystarczy też przeczytać jej raz, trzeba stale do niej wracać, żeby odkryć na nowo sens zdań. Jedna z najważniejszych książek w moim życiu, nauczyła mnie dystansu do rzeczywistości i siebie samej.

adzej2006 | 2012-05-01
Przeczytana: 01 maja 2012

Człowiek jest na ziemi jedynym stworzeniem zdolnym do zadawania pytań. Również dlatego jest jedynym stworzeniem, które zdaje sobie sprawę z tego jak wiele pytań pozostaje bez odpowiedzi. Książka POTĘGA TERAŹNIEJSZOŚCI to jedna z tych pozycji, które sugerują, że autor zna odpowiedź na niektóre nurtujące nas pytania. Czy jest to kolejny pseudoprorok, czy może mamy do czynienia z prawdziwym mistykiem? Spróbuję odpowiedzieć przynajmniej na to pytanie.

Autor porusza temat bardzo ważny w życiu każdego człowieka,a przynajmniej taki który powinien być ważny. Oświecenie. Czym jest i jaka jest droga do niego. Wszystko podane w bardzo klarowny i dostępny sposób. Autor zastrzega, że nie reprezentuje żadnej konkretnej religii a głoszone idee są uniwersalne. Wyraźny jest jednak wpływ buddyzmu zen. Szczerze mówiąc, nic nie wyróżnia tej książki spośród tysięcy podobnych publikacji, poza jednym... ma w sobie wiele prawdy. Nie ma tu kosmicznych uniesień, z pogranicza sekty, tylko weryfikowalna, życiowa...

yggdrasil84 | 2013-04-13
Przeczytana: 13 kwietnia 2013

Z książką tą wiązało się u mnie bardzo osobiste, głębokie i intensywne przeżycie o niebagatelnym - jak sądzę - znaczeniu. Otóż gdy został mi do przeczytania już tylko ostatni rozdział ("Sens Poddania"), jakoś poza tą ksiązką zacząłem bardzo intensywnie myśleć i analizować ten świat. Jakie wnioski? Że cały ten świat jest iluzją, "mayą" (wyrażenie Wschodnie), że wszystko na tym świecie jest nic nie warte. Żeby wszystko już sobie odpuścić, zrezygnować, poddać się i poświęcić tylko literaturze. Przemyśleniom tym towarzyszyły wyjątkowo silne negatywne emocje i uczucia (co pózniej okaże się bardzo ważne). Z takimi przemyśleniami zasnąłem. Gdy się rano przebudziłem (jak się pózniej okaże - nie tylko w dosłownym, tradycyjnym znaczeniu tego słowa), nagle wszystko pojąłem, wszystko czyli całe te moje wczorajsze już dziś doświadczenie. Zrozumiałem, że wszystkie te myśli, emocje i uczucia żywił wyłącznie mój egotyczny umysł, że nie mialo to absolutnie nic wspólnego z autentyczną świadomością. Pocz...

maja7 | 2011-06-09
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Książka, podobnie jak "Nowa Ziemia" tego samego autora jest piękną, mądrą książką. Trzeba po prostu czuć o czym ten człowiek pisze.
Pozwolę sobie tutaj zacytować Tolle:
"Cel osiągasz bowiem,gdy uświadomisz sobie ,że już stoisz u celu.Odnajdujesz Boga ,skoro tylko zdasz sobie sprawę,ze wcale nie musisz Go szukać.Żadna droga do zbawienia nie jest więc jedyną.Można je osiągnąć w każdych warunkach,ale żaden warunek nie jest konieczny.Istnieje natomiast jedyny punkt dostępu TERAŹNIEJSZOŚĆ".

Besia | 2013-10-31
Przeczytana: 31 października 2013

Zanurzenie się w teraźniejszości jako recepta na wszystkie problemy. Nie identyfikowanie się ze swoim umysłem, ciałem bolesnym oraz emocjami.Wolność od niewoli czasu oraz dobrodziejstwo poddania się rzeczywistości takiej jaka jest.Docenienie ciszy i Istnienia.

Chociaż mam wiele wątpliwości co do zawartej w książce filozofii to jednak doceniam ją na poziomie praktycznym. Wiele ukazanych tutaj technik po prostu działa i przynosi ukojenie.
Poza tym samo czytanie przynosi już uspokojenie.
Z punktu widzenia zarówno filozofii i psychologii książka zawiera bardzo dużo błędów, ale nie będę się czepiać.

enhap | 2012-09-19
Przeczytana: 26 kwietnia 2012

Książka nie jest standardową literaturą. Jest poradnikiem, autor odpowiada jak w codziennym życiu znaleźć... no właśnie. Sens? Nie, znaleźć chwilę obecną. Osobiście ćwiczę na codzien, OSHO na przykład nazywa to "medytacją dynamiczną", a jest to jedno z najciekawszych doświadczeń. Dostępne dla wszystkich, więc... spróbujcie.

Amarcord | 2014-05-19
Przeczytana: 13 maja 2014

Moje zainteresowanie kwestią duchowości pojawiło się równocześnie z utratą zaufania do wszelkich form zinstytucjonalizowanej religii i jako tej utraty oczywista konsekwencja. W zasadzie dzisiaj jest mi trudno w ogóle pojąć, jak można jednocześnie wyznawać jakąś religię i rozwijać własną duchowość. Dlatego książka ta jest dla mnie tak ważna - mówi ona o Nieprzejawionym w sposób bezpośredni i nie próbuje na siłę nadawać Temu jakiegoś imienia, formy, definicji, etc.

Trochę irytowały mnie tylko naciągane interpretacje niektórych ustępów z ewangelii pretendujące do "jedynie słusznych".

Jedna z nielicznych, praktycznych książek o tematyce duchowej. Tolle ograniczył się do racjonalnych wywodów, życiowych porad i prostej filozofii – bez zbędnych "czary-mary" z kosmosu. Prosto i logicznie. Jeśli interesujesz się filozofią (szczególnie wschodu) i nie lubisz brać rzeczy na wiarę, to jest to jedna z nielicznych pozycji o tematyce duchowej, która jest właśnie dla Ciebie!

Załóż konto za darmo!

103. rocznica
  • Katarzyna Berenika Miszczuk
    26. rocznica
    urodzin
    - Latanie... jest jak pierwsza miłość. Jak zakochanie. Nie umiałem znaleźć porównania, dopóki cię nie spotkałem.
  • Stefan Darda
    42. rocznica
    urodzin
    W towarzystwie przyjaciela nie istnieje coś takiego jak niezręczna cisza.
  • Stefania Grodzieńska
    100. rocznica
    urodzin
    I wszystko byłoby pięknie, gdybym nie zauważyła skrzywienia na twarzach moich czytelników. Zdaje się, że Wam się to opowiadanie nie podoba... A, przepraszam, co Państwo w tej chwili robią? Przepraszam za wyrażenie, byczą się Państwo, tak? Opowiadania satyryczne się czyta, tak? Znamy takich, co mają... pokaż więcej
  • Walter Kirn
    52. rocznica
    urodzin
    Szybkie przyjaźnie to nie jedyne, jakie zawieram, ale najlepsze. Bo ci ludzie znają życie dużo lepiej niż moi bliscy.
  • Frederik Pohl
    1. rocznica
    śmierci
    może dojrzałość polega na tym, że chce się tego, czego się samemu chce, a nie tego, co inni ci każą chcieć
  • Stanisław Grochowiak
    38. rocznica
    śmierci
    Wolność dla wszystkich. Giniemy za wolność. Najwyższą wartość człowieka jest wolność.Chyba tylko wrodzone poczucie złego smaku pozwoliło ludzkości na aż tak natrętne nadużywanie nic nie znaczącego liczmanu. Dodajmy do tego, że w imię tejśce wolności, owszem, więziono, gilotynowano i brano w jasyr ca... pokaż więcej
  • Viktor E. Frankl
    17. rocznica
    śmierci
    To, że jako istoty ludzkie jesteśmy wyjątkowi i jedyni w swoim rodzaju, wyróżnia nas spośród innych, nadając sens naszej egzystencji i wpływając w jednakowy sposób na naszą pracę twórczą, jak i na naszą zdolność do miłości. Kiedy uświadomimy sobie, że nie da się zastąpić jednego człowieka drugim, ro... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku