Potęga teraźniejszości

poradniki
typ
papier
a_iwka
7,86 (481 ocen i 76 opinii)

Opis książki

Jest to książka nie tyle mówiąca o oświeceniu, co prowadząca do oświecenia; adresowana do tych, którzy nie tylko chcą się dowiedzieć czegoś o poszukiwaniu prawdziwego JA, ale do tych, którzy pragną je odnaleźć. Można ją polecić każdemu kto wkracza na duchową ścieżkę i potrzebuje przewodnika. o. Jan M. Bereza OSB Opactwo Benedyktynów w Lubiniu Odkrywanie samego siebie i dochodzenie do źródła...

o. Jan M. Bereza OSB
Opactwo Benedyktynów w Lubiniu

Odkrywanie samego siebie i dochodzenie do źródła samopoznania to droga wiodąca przez całe nasze życie. Wypełnione jest ono doświadczeniem, które nas wzbogaca i pozwala poszerzać naszą świadomość. Książka Potęga teraźniejszości jest dla mnie mapą z drogowskazami, znakami, symbolami prowadzącymi do samopoznania i przeżywania życia tu i teraz, w danym momencie - jedynym i niepowtarzalnym. To książka, z którą jestem na co dzień, którą czytam i kontempluję, do niej wciąż powracam.
Czytanie jej przypomina odgrywanie roli teatralnej na nowo; z inną publicznością, z odmiennym nastrojem, nieoczekiwanymi wydarzeniami oraz każdorazowo zmieniającą się energią. Jest wszak jeden stały element - CIEKAWOŚĆ ODKRYWANIA! Jeśli chcesz pracować nad sobą, jeśli pragniesz stanąć przed lustrem i powiedzieć: "To ja kieruję własnym życiem, ja odpowiadam za swoje stany emocjonalne, ja dokonuję wyborów tu i teraz" - to przeczytanie tej książki będzie właściwym, pierwszym krokiem w tym kierunku!
Katarzyna Figura

Aikido, podobnie jak inne sztuki walki i niebezpieczne sporty wymaga koncentracji, wejścia w "tętniącą życiem sferę, w której nie ciąży czas, problemy, myślenie czy brzemię osobowości".
Polecam. Fascynująca i inspirująca lektura.
Jacek Wysocki

Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
| 2011-12-04

Książka zmieniła wiele rzeczy w moim życiu. Spokorniałem i zrozumiałem że zbyt wiele rzeczy mi umyka, szczególnie tych istotnych nad którymi warto choć chwilę się zatrzymać. Polecam tym dla których życie nie jest tylko ciągłą walką z kolejnymi dniami

kwiatek29 | 2012-10-20
Przeczytana: 20 października 2012

Książka jest równie poruszająca i mądra co przeczytana przeze mnie wcześniej "Nowa Ziemia" tego samego autora.Jest skierowana do ludzi poszukujących odpowiedzi na najważniejsze z dręczących nas pytań i wątpliwości.Fascynująca i inspirująca lektura mówiąca o oświeceniu i prowadząca do oświecenia.Polecam gorąco wszystkim,którzy chcą zmienić swoje życie,ale nie wiedzą jak tego dokonać.

Ascella | 2012-10-03

Do tej książki trzeba dojrzeć...i dojrzewać ciągle. Nie wystarczy też przeczytać jej raz, trzeba stale do niej wracać, żeby odkryć na nowo sens zdań. Jedna z najważniejszych książek w moim życiu, nauczyła mnie dystansu do rzeczywistości i siebie samej.

adzej2006 | 2012-05-01
Przeczytana: 01 maja 2012

Człowiek jest na ziemi jedynym stworzeniem zdolnym do zadawania pytań. Również dlatego jest jedynym stworzeniem, które zdaje sobie sprawę z tego jak wiele pytań pozostaje bez odpowiedzi. Książka POTĘGA TERAŹNIEJSZOŚCI to jedna z tych pozycji, które sugerują, że autor zna odpowiedź na niektóre nurtujące nas pytania. Czy jest to kolejny pseudoprorok, czy może mamy do czynienia z prawdziwym mistykiem? Spróbuję odpowiedzieć przynajmniej na to pytanie.

Autor porusza temat bardzo ważny w życiu każdego człowieka,a przynajmniej taki który powinien być ważny. Oświecenie. Czym jest i jaka jest droga do niego. Wszystko podane w bardzo klarowny i dostępny sposób. Autor zastrzega, że nie reprezentuje żadnej konkretnej religii a głoszone idee są uniwersalne. Wyraźny jest jednak wpływ buddyzmu zen. Szczerze mówiąc, nic nie wyróżnia tej książki spośród tysięcy podobnych publikacji, poza jednym... ma w sobie wiele prawdy. Nie ma tu kosmicznych uniesień, z pogranicza sekty, tylko weryfikowalna,...

yggdrasil84 | 2013-04-13
Przeczytana: 13 kwietnia 2013

Z książką tą wiązało się u mnie bardzo osobiste, głębokie i intensywne przeżycie o niebagatelnym - jak sądzę - znaczeniu. Otóż gdy został mi do przeczytania już tylko ostatni rozdział ("Sens Poddania"), jakoś poza tą ksiązką zacząłem bardzo intensywnie myśleć i analizować ten świat. Jakie wnioski? Że cały ten świat jest iluzją, "mayą" (wyrażenie Wschodnie), że wszystko na tym świecie jest nic nie warte. Żeby wszystko już sobie odpuścić, zrezygnować, poddać się i poświęcić tylko literaturze. Przemyśleniom tym towarzyszyły wyjątkowo silne negatywne emocje i uczucia (co pózniej okaże się bardzo ważne). Z takimi przemyśleniami zasnąłem. Gdy się rano przebudziłem (jak się pózniej okaże - nie tylko w dosłownym, tradycyjnym znaczeniu tego słowa), nagle wszystko pojąłem, wszystko czyli całe te moje wczorajsze już dziś doświadczenie. Zrozumiałem, że wszystkie te myśli, emocje i uczucia żywił wyłącznie mój egotyczny umysł, że nie mialo to absolutnie nic wspólnego z autentyczną świadomością....

maja7 | 2011-06-09
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Książka, podobnie jak "Nowa Ziemia" tego samego autora jest piękną, mądrą książką. Trzeba po prostu czuć o czym ten człowiek pisze.
Pozwolę sobie tutaj zacytować Tolle:
"Cel osiągasz bowiem,gdy uświadomisz sobie ,że już stoisz u celu.Odnajdujesz Boga ,skoro tylko zdasz sobie sprawę,ze wcale nie musisz Go szukać.Żadna droga do zbawienia nie jest więc jedyną.Można je osiągnąć w każdych warunkach,ale żaden warunek nie jest konieczny.Istnieje natomiast jedyny punkt dostępu TERAŹNIEJSZOŚĆ".

Belligedda | 2015-02-03
Przeczytana: 03 lutego 2015

Jesli sie smucisz- zyjesz przeszloscia
Jesli sie boisz- zyjesz przyszloscia
Jesli jestes spokojny- zyjesz terazniejszoscia
Swietna ksiazka otwiera oczy na swiadome zycie ktore wcale nie musi byc skomplikowane, pelne niepokoju i strachu. Naprawde Polecam ksiazka zmienila moje podejscie do zycia, mam nadzieje ze zmieni i twoje. Jesli tu jestes to znaczy ze masz otwarty umysl i szukasz czegos co odmieni twoje dotychczasowe zycie- ta ksiazka moze byc wlasnie tym czego szukales.
Polecam rowniez jako uzupelnienie "Praktykowanie potegi terazniejszosci!

Belligedda | 2015-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2015

Jesli sie smucisz- zyjesz przeszloscia
Jesli sie boisz- zyjesz przyszloscia
Jesli jestes spokojny- zyjesz terazniejszoscia
Polecam rowniez jako uzupelnienie "Praktykowanie potegi terazniejszosci!

Besia | 2013-10-31
Przeczytana: 31 października 2013

Zanurzenie się w teraźniejszości jako recepta na wszystkie problemy. Nie identyfikowanie się ze swoim umysłem, ciałem bolesnym oraz emocjami.Wolność od niewoli czasu oraz dobrodziejstwo poddania się rzeczywistości takiej jaka jest.Docenienie ciszy i Istnienia.

Chociaż mam wiele wątpliwości co do zawartej w książce filozofii to jednak doceniam ją na poziomie praktycznym. Wiele ukazanych tutaj technik po prostu działa i przynosi ukojenie.
Poza tym samo czytanie przynosi już uspokojenie.
Z punktu widzenia zarówno filozofii i psychologii książka zawiera bardzo dużo błędów, ale nie będę się czepiać.

enhap | 2012-09-19
Przeczytana: 26 kwietnia 2012

Książka nie jest standardową literaturą. Jest poradnikiem, autor odpowiada jak w codziennym życiu znaleźć... no właśnie. Sens? Nie, znaleźć chwilę obecną. Osobiście ćwiczę na codzien, OSHO na przykład nazywa to "medytacją dynamiczną", a jest to jedno z najciekawszych doświadczeń. Dostępne dla wszystkich, więc... spróbujcie.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Éric-Emmanuel Schmitt
    55. rocznica
    urodzin
    ...życie to taki dziwny prezent. Na początku się je przecenia: sądzi się, że dostało się życie wieczne. Potem się go nie docenia, uważa się, że jest do chrzanu, za krótkie, chciałoby się niemal je odrzucić. W końcu kojarzy się, że to nie był prezent, ale jedynie pożyczka. I próbuje się na nie zasłuż... pokaż więcej
  • Mario Vargas Llosa
    79. rocznica
    urodzin
    Sekret szczęścia, a przynajmniej spokoju, leży w tym, żeby wyeliminować romantyczną miłość z życia, bo to ona sprawia, że człowiek cierpi. Tak żyje się spokojniej i lepiej się bawi, zapewniam cię.
  • Lauren Weisberger
    urodzin
    Gdzie miejsce na radość w twoim idealnie zaplanowanym, zaprojektowanym, wypełnionym zasadami życiu?
  • Bohumil Hrabal
    101. rocznica
    urodzin
    Bo ja gdy czytam, to właściwie nie czytam, biorę piękne zdanie do buzi i ssę je jak cukierek, jakbym sączył kieliszeczek likieru, tak długo, aż w końcu ta myśl rozpływa się we mnie jak alkohol, tak długo we mnie wsiąka, aż w końcu nie tylko jest w moim mózgu i sercu, lecz pulsuje w mych żyłach aż po... pokaż więcej
  • Richard Dawkins
    74. rocznica
    urodzin
    Odkryłem, że całkiem dobrą strategią, gdy ktoś pyta mnie, czy jestem ateistą, jest uświadomić mu, że on również jest ateistą, wszak nie wierzy w Zeusa, Apollona, Amona Ra, Mitrę, Baala, Thora, Wotana, Złotego Cielca ani w Latającego Potwora Spaghetti. Ja po prostu poszedłem o jednego Boga dalej.
  • Amanda Quick
    67. rocznica
    urodzin
    Nic tak nie rozstroi nerwów przeciwnika jak wyraz rozbawienia lub nawet znudzenie na twej twarzy.
  • Jayne Ann Krentz
    67. rocznica
    urodzin
    W rzeczywistości piekło jest przeraźliwie chłodne. To miejsce zimne i rozpaczliwie samotne"
  • Marc Brandel
    96. rocznica
  • Maksym Gorki
    147. rocznica
    urodzin
    Kobieta nie może nie rozumieć muzyki, zwłaszcza jeśli jej smutno.
  • Marianne Fredriksson
    88. rocznica
    urodzin
    Jesteś jedynie gościem w rzeczywistości, dlatego jej nie widzisz. Dostrzegasz tylko określone nazwą jej części, nigdy zaś powiązań, z których tworzy się całość.
  • Rafał Skarżycki
  • Julio Llamazares
    60. rocznica
    urodzin
    Czas podobny jest do rzeki: z początku płynie ospale i niepewnie,rozpędzając się z upływem lat.(...)Przez pierwsze dwadzieścia lub trzydzieści lat myślimy, że czas jest rzeką bez końca, jedynym w swoim rodzaju tworem, który sam siebie karmi i nigdy się nie wyczerpuje.Ale prędzej czy później odkrywam... pokaż więcej
  • Zbigniew Brzeziński
    73. rocznica
  • Anatolij Winogradow
    127. rocznica
    urodzin
    Jak to się stało, że cienka, cieńsza od włosa krawędź oddzieliła sen od przebudzenia?
  • Lauren Willig
  • Virginia Woolf
    74. rocznica
    śmierci
    Ludzie autentyczni najpełniej istnieją w samotności. Nie znoszą iluminacji, podwojenia. Ciskają swoje ledwie namalowane portrety, odwrócone twarzą do ziemi.
  • Eugène Ionesco
    21. rocznica
    śmierci
    Zdarza się, że człowiek śni. Przywiązuje się do tego snu, wierzy weń, kocha. Rano, gdy otwiera oczy, dwa światy jeszcze zachodzą na siebie, twarze nocy w świetle dnia słabo się zarysowują. Chciałoby się je spamiętać, zatrzymać. Wymykają ci się z rąk, brutalna rzeczywistość dnia je wypędza. Człowiek... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku