Zamiast telewizji

Wydawnictwo: eSPe
8374820322
poradniki

Jak nasze dzieci spędzają czas, gdy wrócą ze szkoły i odrobią lekcje? Jeszcze nie tak dawno bawiły się na podwórku z kolegami dziś zdecydowanie wolą gry wideo, co niestety sprzyja pasywności, utrudnia socjalizację, a oprócz tego zwiększa ryzyko otyłości. Ta książka jest przewodnikiem, w którym autorka bezstronnie i w sposób kompetentny opisuje korzyści i ograniczenia związane z różnymi rodzajami zainteresowań: jak wybrać (i kiedy zaproponować) dyscyplinę sportu, instrument czy inne zajęcia najwłaściwsze dla dziecka.

Na półkach: Przeczytane, ESPe

Czy wasze dzieci spędzają dużo czasu przed telewizorem? Czy ich życie to także ciągły hałas i lenistwo? Nie mówię teraz o maluszkach, bo ich czas jesteśmy w stanie kontrolować i nie mamy również najmniejszego problemu, by zachęcić je do zabawy i aktywności fizycznej. Znacznie trudniejsze zadanie mają rodzice nastolatków. Bardzo często takie dzieci nie wiedzą co mają robić ze swoim wolnym czasem. Jak go zagospodarować. W efekcie spędzają długie godziny wpatrując się bezmyślnie w ekran TV bądź grając w gry komputerowe.

Takim dzieciakom brakuje wyobraźni, one nie mają czasu na marzenia, na bujanie w obłokach. Powiedziałabym nawet, że nigdy nie wpadły na to, że można tak właśnie spędzać czas. Wpatrując się w gwiazdy lub licząc chmurki na niebie.

Książka "Zamiast telewizji" zwraca uwagę nam dorosłym na ten problem i stara się pomóc w odnalezieniu dla naszych dzieci odpowiedniego zajęcia. Doradza jak należy dobrać zajęcia dodatkowe dla naszych pociech, czym się kierować i jakie...

LuTiMegi | 2015-03-09
Przeczytana: 09 marca 2015