Kiedy dziecko płacze. Jak uspokoić dziecko identyfikując przyczyny jego niezadowolenia

Wydawnictwo: eSPe
8374820851
poradniki

Płacz jest dla dziecka sposobem na wyrażenie swoich potrzeb, pragnień. To pierwsze słowo , jakie kieruje do nas dziecko, pierwszy dialog, jaki z nami nawiązuje. I dlatego tak ważne jest, by dobrze ten płacz zrozumieć: ze sposobu, w jaki nań odpowiemy , dziecko uczy się tworzyć więzi, interpretować świat, budować swoje poczucie bezpieczeństwa. Książka uczy, jak rozpoznawać różne rodzaje...

Książka uczy, jak rozpoznawać różne rodzaje płaczu (z głodu, z powodu dyskomfortu fizycznego, ze strachu, z potrzeby bliskości, z bólu, zazdrości, zmęczenia, napięcia, złości, gdy dziecko jest senne, gdy czuje się porzucone...) i podpowiada, jak mu zaradzić.

agafka | 2015-02-03
Przeczytana: 03 lutego 2015