Gry komputerowe, Internet i telewizja. Co robić, gdy nasze dzieci są nimi zafascynowane?

Wydawnictwo: eSPe
6 (6 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
8374820489
poradniki

Ta książka to rodzaj poradnika, który pomaga: zrozumieć, jak komputer i telewizja mogą wpływać na umysł dziecka, poznać zagrożenia i możliwości, nauczyć się postępować w taki sposób, aby komputer i telewizja stały się narzędziami wspomagającymi rozwój intelektualny i emocjonalny, a nie wyizolowanie, nauczyć się wyróżniać i udostępniać dzieciom tylko wartościowe treści.

Vanilla | 2017-03-14
Przeczytana: 14 marca 2017

Książka już trochę trąci myszką - napisana w 2004 przy dzisiejszym postępie technologicznym jest niemal archaiczna, ale.. Zawiera wiele prawd w temacie korzystania z telewizji i komputerów, które są jakby uniwersalne mimo upływu lat. Poradnik nie zawiera stanowczych "nie", wyjaśnia skutki nagradzania lub karania korzystania netu czy tv, zwraca uwagę na niebezpieczeństwa typu pedofilia, wpływ na rozwój emocjonalny i umysłowy dziecka.
Polecam choćby dla poszerzenia horyzontów lub potwierdzenia tego, co intuicyjnie wielu rodziców "domyślało się" :)

HypnozizZz | 2017-04-18
bellyup | 2014-07-12